Συλλογή από Transformers

DoctorGalifrean

RetroMaNiaC
Joined
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
544
Αντιδράσεις
34
Ιδου η συλλογη μου.

Στις 2 πρωτες εικονες εχουμε καποια απο τα Τρανσφορμερς των νεων ταινιων.

Autobots

fetch


Decepticons

fetch


Aκολουθουν διαφορα απο τις Ιαπωνικες σειρες οι οποιες ποτε δεν ηρθαν στην Ελ. τηλεοραση

fetch


Ενω εδω αυτα που ολοι αγαπησαμε απο τα παιδικα μας χρονια.

fetch


Τελος, ο Devastator και ο Optimus Prime της ταινιας, ενω δεξια ειναι ο Optimus Prime απο την Ιαπωνικη σειρα "Robots In Disguise" του 2001.

Αυτος ο Optimus μεταμορφωνεται σε πυροσβεστικο. Τρομερο κομματι, κανει πολλα transform, οχι μονο οχημα και ρομποτ.

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ολα αυτα ειναι καινουρια κομματια. στην 4 φοτογραφια ειναι ολα 25 επετειος?

ο οπτιμους στην 4 φοτο τι σειρα ειναι? εχεις αλλα τιποτα πιο παλια?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ολα επετειακα ειναι και καινουργια. Παλια κλασσικα δεν εχω κανενα. Τα παλαιοτερα ειναι ο Οπτιμους απο Robots in Disguise του 2001 (τον πηρα τον Νοεμβριο ολοκαινουργιο στο κουτι του 30 ευρω και στο Amazon εχει 150 $), και απο την σειρα Energon του 2004 οι τρεις πρασινοι απο την 3η φωτο. Steamhammer, Demolishor και Downshift.

H συλλογη ξεκινησε με προοπτικες, αλλα μετα αλλαξα πορεια... αποφασισα να ασχοληθω με τα ρετροκομπιουτερ και απλα την εχω να την χαζευω.

Μαλιστα σκεφτομουν μηπως την πουλουσα κιολας, για τον χωρο πιο πολυ.
 
βασικα αν ειχες τον μπιτσκομπερ εκεινον που γινοταν ντουν μπαγκι θα στον αγοραζα σιγουρα. αλλα τα επετειακα τα βρισκεισ ακομα κ στον μουστακα. αλλα πουλα τα η εδω βαλτα και στην χρυση ευκαιρια.χτεσ χαζευα αγγελιες για παιχνιδια. και ειχε κατι κουλα πραματα.
 
Γι'αυτο δεν τα πουλαω. Ολα αυτα τα βρισκεις στα παιχνιδαδικα εκτος απο τα τεσσερα προαναφερθεντα. Δε πειραζει. Θα μεινουν ως εχουν. Εχω και απο τη νεα τηλ. σειρα, αλλα ειναι της κορης μου. Τον μπιτσκομπερ τον εχουμε σε μικρουλι. Αυτα ξεχασα να τα φωτογραφισω, αργοτερα γιατι περιμενουμε κοσμο τωρα :D
 
Σουπερ η συλλογη σου DoctorGalifrean !!!

Μηπως να τα αφησεις προικα στην μικρη σου? Σε καποια χρονια θα ειναι συλλεκτικα!
 
Εδώ είναι και μερικά δικά μου transformers G1 και G2.Όταν θα μπορέσω θα τραβήξω και άλλες φωτογραφίες από την συλλογή μου.

fetch
fetch


Ουπς...ξέχασα και αυτό...

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραία και τα Transformers σου Γιατρέ ! Ετοιμάζω και τα δικά μου για ανέβασμα ! :)
 
Ανεβασε τα να τα καμαρωσουμε. Δυστυχως εγω οπως βλεπεις εχω ελαχιστα παλια.

Και με τα νεα χομπυ τωρα, δεν βλεπω να την μεγαλωνω καθολου τη συλλοφη των Τρανσφορμερς. Δε πειραζει, καλα ειναι κι αυτα.
 
thread Transformers ελληνικα και εξωτερικου

Παιδια αν ανεβασετε φωτο απο vintage Transformers σας θυμιζω οτι ηδη υπαρχουν θρεντ ανοιγμενα :) ;)

Εδω ειναι τα γιαπωνεζικα (made in japan, Manufactured by Takara Co. Tokyo) οπως κυκλοφορησαν το 80 στη Ιταλια.

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=12298

Εδω ειναι τα ελληνικα

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=2038&page=3
 
Αγαπητοί φίλοι και φίλες, γεια σας γράφτηκα πριν λίγες μέρες και προσπαθώ να έρθω σε επαφή με φίλους και φίλες που τους ενθουσιάζουν οι μινιατούρες. Έχω μια πολύ μεγάλη συλλογή ευρωπαϊκών προδιαγραφών. Θα ήθελα να βρω ομοϊδεάτες. Αν κάποιος έχει το ίδιο ενδιαφέρον για αυτή τη μορφή εικαστικής τέχνης, ας μου γράψει. Επισυνάπτω και μια μινιατούρα για γνωριμία.


Θερμούς χαιρετισμούς.

Ιωάννης Μούχρας.
 
Καλώς όρισες johnmouhras στην παρέα μας. Δυστυχώς η εικόνα σου δεν εμφανίζεται. Πρέπει να την ανεβάσεις σε κάποιο άλμπουμ σου. Δες εδώ για οδηγίες http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=7907
 
[edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο.Λυπούμαστε γι'αυτό. [edit]

 


[edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο.Λυπούμαστε γι'αυτό. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τέλειες συλλογές πόσο θα ήθελα να είχα και εγώ μία αλλά να έχει μέσα όλα τα κομμάτια και τα πρώτα που είχαν κυκλοφορήσει.
 
[edit]Αυτό το βίντεο είναι ιδιωτικό.Λυπούμαστε γι'αυτό.[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλησπερα...ειμαι καινουριος στο forum...δεν ξερω αν ακομα ασχολειστε με αυτο το θεμα για τις συλλογες transformers..παντος εχω κ εγω συλλογη και θα ηθελα να σας την δειξω...αν ενδιαφερεστε πειτε μου να ανεβασω καμια φωτο...
 
Καλώς όρισες.

Και βέβαια ενδιαφερόμαστε :) Ακολούθα από εδώ τις οδηγίες για ανέβασμα φωτογραφιών.
 
Να ποστάρω και εγώ την μικρή μου συλλογή. Όλα τα κομμάτια είναι απο καινούργιες σειρές και τα πιο μικρά σε μέγεθος.

Έχουμε και λέμε: Optimus Prime, Bumblebee, Cliffjumper, Brawn και Beachcomber...

transformers 001.jpg

Και μεταμορφωμένοι...

transformers 004.jpg

Οι κάπως μεγαλύτεροι σε μέγεθος Armorhide, Onslaught, Starscream και Air Raid...

transformers 002.jpg

Σε ρομπότ έτοιμοι για μάχη!

transformers 003.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα