Συνάντηση 9 Μαρτίου 2013 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Με ενημέρωσε η dare, είμουν λίγο χαμένος στα δικά μου και τώρα το κατάλαβα, θα έρθω και εγώ σίγουρα, σημείωστε 1 :)
 
Ωέ, ωέ, ωέ, ωέεεεεεε! :d@redevil :D @redevil :d@redevil :D @redevil

Εδηλώθεις! :D
 
Βάλτε με και μένα παιδιά! :)
 
Ρε συ ντροπή μου! :[

Σε είχα στο μυαλό μου να σε ενημερώσω και το ξέχασα! :(

Ευτυχώς που μίλησες! :D

Added!
 
Είχα ενημερωθεί από την Kambia. Εγώ ξέχασα να το δηλώσω εδώ... :)
 
Τελικά θα μπορέσω να παραστώ :) αλλά μόνο στο α' σκέλος :(

News flash: όσοι έρθετε από ανατολικά να έχετε το νου σας διότι στις 11.00 έχει προγραμματιστεί συγκέντρωση στο νέο Δημαρχείο και πορεία στις 11.30:angry:
 
Έξοχα νέα! :D

Τώρα για την πορεία, δε θα μιλήσω....
 
Η γνωστή συνταγή: Καλή παρέα, ευχάριστη διάθεση, μπόλικο κέφι και χαβαλές, αρκετό ρετρό υλικό ===> μια εξαιρετική συνάντηση.

Ήμασταν oι: Ford, Aretara, Optimus, Panosss, Βραδύπους, Spybil, Tάσος Κριτσιώλης, D@redevil και γω.

Για καφέ πήγαμε στο ανακαινισμένο Floca στην παραλία. Τα θέματα των συζητήσεων πολλά και διάφορα.

Πριν πάμε για φαγητό βγάλαμε τις απαραίτητες ομαδικές φωτογραφίες με φόντο τον Θερμαϊκό και την άδεια Λ. Νίκης καθώς "έκλεισε" για τις πορείες!

attachment.php


Ford και Spybil αποχώρησαν μετά τον καφέ λόγω υποχρεώσεων.

Αφού μασαμπουκώσαμε (ψίχουλο δεν έμεινε και η ρόκα σούπερ :D ) και μάθαμε πολλά για τις ελληνικές exploitation παραγωγές :biglaugh:, φάγαμε και το γλυκάκι μας

attachment.php


βγήκαν στο τραπέζι τα ρετρό αντικείμενα.

Μπλεκ με αφιέρωμα στο Μυστήριο του Χρυσού Πιθήκου

attachment.php


Δίσκος με τα νούμερο ένα της Eurovision

attachment.php


attachment.php


Δίσκος "εφημερίδα"

attachment.php


attachment.php


Δίσκος "πορτοφόλι"

attachment.php


attachment.php


Δίσκος "πόστερ"

attachment.php


Μπασκετικό ντοκουμέντο

attachment.php


Ποδοσφαιρικά

attachment.php


attachment.php


Και το καλύτερο ever! Φορητό πικαπ

attachment.php


attachment.php


Τα λέμε σε έναν μήνα περίπου ;)
 
Kambia είπε:
Η γνωστή συνταγή: Καλή παρέα, ευχάριστη διάθεση, μπόλικο κέφι και χαβαλές, αρκετό ρετρό υλικό ===> μια εξαιρετική συνάντηση. Ήμασταν oι: Ford, Aretara, Optimus, Panosss, Βραδύπους, Spybil, Tάσος Κριτσιώλης, D@redevil και γω.

Kαι o Rio επίσης... :D
 
Σε τσακισαν αυτη τη φορα, και στη δηλωση συμμετοχης και στον απολογισμο - στη θεση σου θα ζητουσα αποζημιωση :p
 
herco είπε:
Σε τσακισαν αυτη τη φορα, και στη δηλωση συμμετοχης και στον απολογισμο - στη θεση σου θα ζητουσα αποζημιωση :p
Θα αρχίσω να αναρωτιέμαι αν υπάρχω ή είμαι κάτι σαν τον Bruce Willis στην "Έκτη αίσθηση"... :D :D
 
Αφού συνήλθα από το σοκ της δημοσιοποίησης της φωτό, όπου δοκιμάζω ένα γλυκάκι.... (Σας διαβεβαιώ ήταν light! :D )

....ας γράψω κι εγώ 2 κατεβατά λογάκια!

Λοιπόν, τους συμμετέχοντες τους ανέφερε ήδη η Kambia, (αν και ξέχασε το RIO: όχι, υπάρχεις! Οι υπόλοιποι σε είδαμε! :biglaugh:)

Η πορεία μας έβγαλε λίγο εκτός χρόνων (πάει το τσουρέκι στον [edit] διαφήμιση [/edit] - έλειπε και ο Αντρίκος, οπότε πού να μου κατέβει μπουκιά - αφήστε τα! :( ).

Φτάνοντας, τα παιδιά μας περίμεναν, οπότε και κινήσαμε για τον καφέ! Κάπου στο δρόμο τσακώσαμε και τον αγαπητό Spybil! :)

Χωθήκαμε μέσα σε μια γνωστή καφετερία και τσακώσαμε μια γωνίτσα, λιτά και μαζεμένα (μιας και είμασταν μόνο 10 άτομα). Μάλλον το κατάστημα ήταν "μιλημένο" γιατί μας έπαιξε ό,τι ρετρο-τράγουδο της δεκαετίας του '80 υπήρχε! :D

Δεν κατάλαβα πότε και πόσο γρήγορα πέρασε ο χρόνος - απλά κάποια στιγμή άρχισαν τα νοήματα του πότε θα πάμε για φαγητό. Είχα μια πολύ ευχάριστη συζήτηση με τον Optimus για (τι άλλο!), τους Amstrad και ταυτόχρονα προσπαθούσα να ενημερώσω το Βραδύπους για κάποια θρεντ των Spectrum (όχι με μεγάλη επιτυχία, θα έλεγα... :p ). Γρήγορα ξέφυγε η συζήτησή μας σε υπολογιστές x86, προγραμματισμό και γλ. προγραμματισμού, assembly κτλ!....

Αγνόησα εντελώς τα υπόλοιπα παιδιά - τόσο είχα απορροφηθεί από την κουβέντα μας! :)

Ευτυχώς στο φαγητό, πρόλαβα να μιλήσω και με τους υπόλοιπους (αν και ήδη είμασταν μείον τον Ford, τον Spybil & τον RIO)...

Εκεί, την τιμητική του είχε ο Panossss. Μπορώ να πω ότι κάναμε μια ευρύτερη εισαγωγή στο ελληνικό exploitation (σε σημείο που από τα γέλια μας άκουσε όλο το μαγαζί [γι' ακόμα μια φορά! :p ]).... E, μασουλήσαμε λίγο! Μιλήσαμε λίγο! Και προπαντός λιώσαμε πάλι με τα καλούδια που μας έφερε ο Τάσος! (...και όχι λίγο! Πολύ!!!)

'Nuff talking! Photos are coming!

Ομαδική 1:

attachment.php


Από αριστερά προς τα δεξιά: ΤΑΣΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ, RIO, ARETARA (μπροστά, D@redevil), Kambia (μπροστά, ο Ford231), Panossss, Spybil, Optimus. Τη φωτό τράβηξε ο Βραδύπους.

Ομαδική 2:

attachment.php


Από αριστερά προς τα δεξιά: ARETARA, RIO, ΤΑΣΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ, Kambia, D@redevil, Panossss, Ford231, Optimus, Spybil. Η φωτό ακόμα μια ευγενική χορηγία του Βραδύποδα! :)

Εν αρχή:.....

attachment.php


(εδώ δεν πάει το "από αριστερά προς τα δεξιά", ε? :biglaugh:)

....και στο τέλος:

attachment.php


...και στο πολύ τέλος: (σ.σ. το χεράκι που βλέπετε φαρδύ-πλατύ, που δε μπορεί να περιμένει, είναι της Kambias! Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων! :biglaugh:)

attachment.php


Ο Τάσος μας "έστειλε" πάλι! :D (ρετρο-γιουροβιζιονικοί του φόρουμ ενωθείτε! :D )

attachment.php


attachment.php


Και το απόλυτο ρετρο-γκάτζετ:

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Απολογισμός? Θετικότατος, όπως πάντα! Τι καλύτερο από έναν πρωινό καφέ στην παραλία, με καλή παρέα και κοινά ενδιαφέροντα?! :)

(το φαγητό, το αφήνω απ' έξω! :D )

Στα πλην? Ντάξει, μας έλειψε η Βασούλα (δεν είχαμε και ποιον να πειράζουμε με το τσουλούφι! :D ), o Tsalk (προσωπικά έλπιζα σε μια ευχάριστη έκπληξη!), ο Κουικάρας (εμ, τι να σε κάνω! Είπαμε για την επόμενη φορά! :D ), ο ChrisTOS (πού θα πάει - κάποια στιγμή θα σκάσεις μύτη κι εσύ! :) ), o And1 (άφησες "ορφανό" και τον καημένο τον Spybil!) και ο npac (ε, ρε Νίκο! Είχα μια ελπίδα ότι θα σε ξαναβλέπαμε! Ε, οκ! Next time!)...

Εκτός απροόπτου, σε κανα μήνα θα τα ξαναπούμε! ;)
 
Προσυπογράφω όλα όσα έγραψε παραπάνω η kambia, η οποία μου ρίζωσε για τα καλά στο μυαλό την ιδέα να προσπαθήσω να "αναστήσω" το πικάπ που βλέπετε, ψάχνοντας τον κατάλληλο τεχνικό και τα κατάλληλα ανταλλακτικά (αν υπάρχουν πια...). Τι τράβηξε στα χέρια μου αυτό το καημένο όταν ήμουνα νήπιο, ούτε που φαντάζεστε...

Επίσης, ένα μήνυμα προς υποψήφιες νύφες: Οι φωτογραφίες με αδικούν κατάφωρα. Δεν είμαι όσο άσχημος νομίζετε, κορίτσια. Απλώς, εγώ και η φωτογένεια ούτε που μιλιόμαστε...

Εις το επανιδείν...
 
Λιτό και υγειινό το γεύμα, όπως πάντα. Όλα στο κάρβουνο :)

Ας όψονται ''αι οικογενειακαί υποθέσεις'' που δεν με άφησαν να ολοκληρώσω τη συνάντηση και έμεινα μόνο στον καφέ (btw την επόμενη φορά κάπου πιο δροσερά και πιο smoke friendly, pleaaaase!!!!). Άντε και καλή αντάμωση.

ΥΓ: μ'αρέσει που ενώ εγώ σας προειδοποιούσα για επικείμενα κυκλοφοριακά προβλήματα, τελικά εγώ την έφαγα και ήρθα με τα πόδια από Δημαρχείο μέχρι Αριστοτέλους :angry: :angry:
 
Βλέπω καλά τα περάσατε κ το γεύμα όπως είπε κ ο Spybil λιτό κ υγιεινό :p Μπράβο μπράβο :thumbup: D@redevil next time θα φάμε διπλάσια μερίδα τσουρέκι ;) Είδα όμως έφαγες γλυκάκι κ μάλιστα light οπότε κάλυψες το κενό :D
 
D@redevil είπε:
(Σας διαβεβαιώ ήταν light! :D )
Οπως και της προηγουμενης συναντησης βεβαιως-βεβαιως....:biglaugh:

Μπραβο ρε καρντασακια!!!! :thumbup:

Αντε και στην επομενη! ;)
 
Σορρυ Ριο :[ Ο Άλτς καθόταν δίπλα μου την ώρα που έγραφα :biglaugh:
 
Eυτυχώς υπάρχουν και οι φωτογραφίες-αποδείξεις... :D
 
Αχ και ενώ έλεγα να περνούσα έστω και λίγο για να πω ένα γεια, δεν τα κατάφερα, μιας και τελικά δεν πήγα καθόλου προς κέντρο, ας όψεται το πάρτι και οι ετοιμασίες/επιδρομές στα Τζάμπο. O Πάνος μου είπε πως περάσατε όμως μιας και τα κατάφερε και ήρθε στο πάρτι!

Βλέπω όμως οτι είχατε πολλά καλούδια! Και θα ρωτούσα αν το φορητό πικαπ έπαιζε αλλά απαντήθηκε το ερώτημα μου χιχι

Την επόμενη φορά αν δεν πέσει σε καμιά ξενάγηση την ίδια ώρα θα τα πούμε!

Οι ομαδικές στο Θερμαικό like! Να καθιερωθεί σε κάθε συνάντηση φωτογραφία με φόντο θάλασσα!!! :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα