Συνέντευξη Τζοβάνας Φραγκούλη [Πέστο και θα γίνει]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.887
Αντιδράσεις
3.887
Συνεντευξη της Τζοβανας απο το 1986.

Τι μαθαινουμε....

Οτι και τοτε τα "Στρουμφακια" ηταν πρωτα οπως και τωρα. :D

Τα υπολοιπα μεσα.....

Αν δεν κανω λαθος ο πιτσιρικας της φωτο κατα 90% ειναι ο γιος του Παριου. :xm:

picture.php


Απο Σουπερ Κατερινα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
...........................
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
απο τοτε ειμουν θαυμαστης της...

..τοσο πολυ που ηθελα να της γραψω.."κυρια Φραγκουλη μπορειτε να μου κανετε τη χαρη να..αυτοκτονησετε?":D:D:D
 
Θυμάμαι το επεισόδιο που ένα παιδάκι ήθελε να δει ρομπότ. Παρ'ότι μικρούλης, μου έκανε μπαμ ότι ήταν μία κατασκευή από χαρτόνι με άνθρωπο μέσα. Μάλλον και το παιδάκι το είχε καταλάβει γιατί ήταν μάλλον 'παγωμένο'... Απάτηηηηηηηη
 
Gryzor είπε:
Θυμάμαι το επεισόδιο που ένα παιδάκι ήθελε να δει ρομπότ. Παρ'ότι μικρούλης, μου έκανε μπαμ ότι ήταν μία κατασκευή από χαρτόνι με άνθρωπο μέσα. Μάλλον και το παιδάκι το είχε καταλάβει γιατί ήταν μάλλον 'παγωμένο'... Απάτηηηηηηηη
Νομίζω ότι στο επεισόδιο εκείνο είχαν πάει ένα ασημί "ρομπότ" με πλισέ σωλήνες για χέρια από το "ΕΝΑ Computers".

Θυμάται κανείς κάτι σχετικό;
 
Τους πλισέ σωλήνες τους θυμάμαι. Εννοείς ότι δεν είχε άνθρωπο μέσα; Η φωνή πάντως ΔΕΝ ήταν από το ρομπότ :D
 
Πολύ "παραμύθι" έπεφτε. Αν όμως ήσουν ευκολόπιστο και αφελές παιδάκι (ήμουν!) την πατούσες! Φοβερή, πάντως, στη σειρά: Η Αλεπού και ο Μπούφος, με Γιώργο Κωνσταντίνου!
 
!!

συγνώμη, όταν λέει οτι είμαστε δεύτεροι μετά του στρουμφάκια τι εννοεί?? μόνο δύο κανάλια δεν είχαμε τότε??
 
Mαλλον απο ολα τα παιδικα προγραμματα ,ανεξαρτητου ωρας και ισως στο ιδιο καναλι ερχονται 2οι.

Δηλαδη αν τα στρουμφακια χτυπανε 20αρια το "Πεστο" θα πιανει 19.
 
"η ιδεα ηταν δική μου αλλα ειχε βασιστει σε αγγλική και γαλλική σειρά" μας δουλεύει, όταν η εκπομπή αυτή ήταν ξεκάθαρη αντιγραφή αυτών των δυο...
 
Εμενα μου άρεσε αυτη η εκπομπη. Υπήρξε απο τις αγαπημενες μου.

Θυμαμαι πως δικη μου επιθυμια ηταν να επισκεφτω τον ζωολογικο κηπο της Αθηνας και να δω απο κοντα οσο περισσοτερα αγρια ζωα (της ζουγκλας δηλ.) μπορουσα.

Τεσπα.. βολευτηκα με τον αντιστοιχο στα Τρικαλα ;)
 
Για οποιον ειχε την απορια ποιος εγραψε την μουσικη της Σειρας.....

picture.php
 
Την ψιλοσυμπαθούσα την Τζοβάνα ειδικά σε σειρές του Κωνσταντίνου. Και το "Πές το και θα γίνει" καλό ήταν.
 
Πίσω
Μπλουζα