Συνέντευξη DON DOKKEN :)

Omenforever

RetroMasteR
Joined
26 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.932
Αντιδράσεις
1.174
Ξέρω ότι το θέλετε, ξέρω ότι σας καίει, και σας το ΔΙΝΩ!

Ο «Επαναστάτης με αιτία» Don Dokken αποκαλύπτεται σε μια συνέντευξη, πραγματικό ΕΠΟΣ, που θα προκαλέσει αλυσιδωτές ρετρομανιακές πυρηνικές αντιδράσεις!

100% καθαρός, αυθεντικός, αδυσώπητος Don Dokken, για τα μάτια σας μόνο! Ιδού το τελευταίο απόκρυφο ευαγγέλιο!:


1) Πως έμαθες για το GRM; Τι σου αρέσει εδώ;


Ένα βράδυ ήρθε ο Αποστόλης ο Σουγκλάκος στον ύπνο μου, και μου ʼδωσε το link.

Αυτό που μου αρέσει είναι ότι βρήκα κι άλλους, πολλούς, πιο καμένους από μένα..

2) Πες μας μια ιστορία «απείρου κάλλους» από το σιδηρούν παραπέτασμα.

Άπειρες ιστορίες απείρου κάλλους..

Το κακό είναι ότι οι μισές κόβονται λόγω πολιτικών σχολίων, και οι άλλες μισές εμπίπτουν στα ..περί ασέμνων.

Αυτό που μπορώ να πω, είναι ότι ο πρώτος άνθρωπος που έφερε "μπαλέτα" από Βουλγαρία, ήταν ένας Πυργιώτης (τι άλλο) φίλος μου.

Ένα βράδυ καθόμασταν και θαυμάζαμε τις καλλιτέχνιδες στο βαριετέ του Σέρατον και γυρνάω και του λέω, "πω πωω... να τα κατεβάσεις αυτά τα ταλέντα στην Ελλάδα να γίνεις πλούσιος..."

"Τι είπες;;" μου απάντησε.

Ο τύπος παράτησε σπουδές και έγινε καλλιτεχνικός πράκτωρ. Έκανε και μέσα βέβαια. Πάντα με θεωρούσε ηθικό αυτουργό ,ε, όλων αυτών που βίωσε η χώρα στα 90ς..

Για περισσότερα περιμένετε το βιβλίο.. Τα βιώματα είναι από τουλάχιστον 4 χώρες.

3) Ποιο ιστορικό γεγονός θα ήθελες να είχες ζήσει από κοντά;

Όπως έχω αναφέρει και παλαιοτέρα στο φόρουμ, είμαι πιο παλιός και από τον χρόνο.. Το Μπιγκ Μπανγκ το είχαν προκαλέσει κάτι γνωστοί μου..

Ως εκ τούτων, ο Δων ήταν πάντα παρών όταν η ιστορία κοιλοπονούσε. Κάτι που μου ξέφυγε, από τα πρόσφατα και δε συγχωρώ τον εαυτό μου, είναι η διαδικασία του casting στο Baywatch.. Από τα λιγότερο σοβαρά, την κηδεία του Τίτο, για λόγους που δε μπορώ να εξηγήσω εδώ, γιατί άπτονται της ψυχανάλυσης.

4) Είναι φανερό ότι υπάρχει μια ιδιαίτερη “χημεία” μεταξύ της Μεγαλειότητας σου και του Paspartoo. Πως την εξηγείς;

Με τον Ηρακλεα μοιραζόμαστε ένα όνομα βαρύ σαν ιστορία.

Και το κάνει ακόμα βαρύτερο η κοινή μας ροπή στην υγιεινή διατροφή.. Κάποτε του είχα πει στο chat, ότι το φόρουμ είναι μικρό για να μας χωρέσει και τους δύο.. Ίσως το πήρε στραβά, αλλά εγώ κυριολεκτούσα! Από το τότε βέβαια έχουν γίνει αμοιβαίες υποχωρήσεις, ίσως και δίαιτα..

Ένυγουεη, αυτά λύνονται μέσα σε ένα δίωρο στου "Μπαϊρακτάρη", όπως αρμόζει σε large προσωπικότητες.. (το εννοώ) Η αλήθεια είναι ότι μερικές φόρες είχα κινηθεί εκτός πλαισίων, παρασυρόμενος από την ορμή του νεοφώτιστου..

5) Δώσε τα πέντε αγαπημένα σου συγκροτήματα όλων των εποχών.

Πέντε είναι ελάχιστα.. Η πιο απλοϊκή απάντηση που μπορώ να δώσω, είναι ότι αν ναυαγήσω σε ένα νησί, αυτά που θα μου ήταν απαραίτητα (εκτός από τις φιναλίστ του “Americaʼs Next Top Model”, άντε μαζί με την Τάϊρα..) είναι οι δισκογραφίες από Saxon, Dokken, Giant, Dan Reed Network, Diving For Pearls..

6) Έχεις απογόνους που θα συνεχίσουν την ιερή glam/poser/hair παρακαταθήκη σου;

Δύσκολο να επιβάλλεις ακούσματα 20-30 χρόνων πίσω.. Ευτυχώς η σκηνή παραμένει ολοζώντανη.

Όταν ήταν 2 χρόνων, η Αθήνα με έκανε περήφανο μέσα σε μεγάλο κεντρικό δισκάδικο, όταν άρπαξε το "Destroyer" και μου φώναζε "Μπαμπά, KISS!!"

Για αρχή καλά πάμε, της αρέσουν οι ΑΒΒΑ (όπως και μένα κάποτε) , Bon Jovi, Dokken και ο ...Boy George!!

Το βασικό είναι τα παιδιά μακριά από σκυλάδικα και χιπ-χοπ..

7) Έχεις ποτέ σκεφτεί να εισέλθεις στην πολιτική;

Από την πολιτική εξήλθα το ʼ95 αηδιασμένος κυριολεκτικά.

Ο έχων έστω και ίχνος ηθικών φραγμών ,δεν αντέχει σʼ αυτή την κάστα. Ο απλός κόσμος δε φαντάζεται (και ίσως είναι καλυτέρα..) το μέγεθος του αμοραλισμού που επικρατεί στην πολιτική, ανεξαρτήτως κομμάτων. (σε αυτή την ερώτηση δεν είχα καμιά διάθεση για χιούμορ και αστεϊσμούς..)

8 ) Ποια ήταν η αγαπημένη σου τάξη στο σχολείο; Υπήρξες καλός μαθητής;

Η Γ' τάξη του σχολαρχείου, κάπου στις αρχές του 20ου αιώνα. Τότε με τα Ευαγγελικά, είχα ανοίξει πολλά κεφάλια από μιαρούς δημοτικιστές..

Ήμουν τόσο καλός μαθητής, ώστε να μου συγχωρούνται όλες οι αηδίες που έκανα στο σχολείο..

9) Πήγαινες κατηχητικό;

Σαφώς, από μικρός μέχρι Λύκειο.. Στα τελειώματα βέβαια, ήταν και τόπος συνάντησης με άλλα μπουμπούκια για σαββατιάτικη έξοδο, όπως άρμοζε σε οργισμένους εφήβους της εποχής (ούφο, μπιλιάρδα, τσοντάδικα, Βικτόρια κλπ)

10) Έπαιζες ή παίζεις ακόμα video games;

Τα πρώτα μου ένσημα ως εργαζόμενος τα κόλλησα σε ουφάδικο.. Άρα..

Όμως το ελπιδοφόρο ξεκίνημα δεν είχε ανάλογη συνέχεια. Στο PC έπαιζα ΜΟΝΟ το "Battles of Alexander the Great", αλλά κέρδιζα για πλάκα, καθώς όλες σχεδόν τις είχα ζήσει πλάι στον Αλέκο..

Όταν βγήκε το ΜΑΜΕ δάκρυσα.. αλλά πάντα έκανα την κίνηση να ρίξω δεκάρικο στο PC..! Σαν τα σκυλιά του Παβλώφ.

Οι κονσόλες πάλι δε με συγκινούν καθόλου, ανεξήγητο στʼ αλήθεια..

11) Ποια είναι η αγαπημένη σου ποδοσφαιρική ομάδα; Έχεις κάποια cult χουλιγκανική εμπειρία να μοιραστείς μαζί μας;

ΑΕΚάρα..

Δεν ήμουν ποτέ χούλιγκαν, εξαντλούσα την καφρίλα μου στον υπόλοιπο βίο μου. Γούσταρα την ατμόσφαιρα του γηπέδου και πήγαινα και σε άλλες ομάδες. Από χαβαλέ άλλο τίποτα.

Θυμάμαι, όταν όλη η σκεπαστή σφύριζε την "Γέφυρα του ποταμού Κβάι" μου μπήκε η ιδέα να λέμε τα συνθήματα με..ρέψιμο. Καμιά 30ρια άτομα βρήκαν καλή την ιδέα.. «Ου παντός πλειν ες Κόρινθον»..

12) Αναπολείς τις ρετρό εποχές της νεότητας σου; Αν γύρναγες πίσω στον χρόνο, θα άλλαζες κάτι;

Σε ποια ζωή; Aν εννοείς στην παρούσα, θα άλλαζα το hairstyle μου, κάτι μεταξύ Γκούλιτ και Στηβ Ντούζου. Ίσως να είχα ασχοληθεί με την πολιτική ως επάγγελμα (από άλλο χώρο όμως....)

13) Δώσε μας κουτσομπολιό από τη γνωριμία σου με τον Αλκιβιάδη, κατά τη διάρκεια του Πελοποννησιακού Πολέμου.

...Αν ανοίξω το στόμα μου, θα ξαναγραφτεί η Ιστορία.. αλλά τέλος πάντων..

Είμαι που λες στην τριήρη (πηγαίναμε για Συρακούσες) περασμένα μεσάνυχτα και χω αράξει στην πλώρη και φουμάρω. Ξάφνου σκάει ο Άλκης (δεν ήμασταν και κολλητοί μέχρι τότε, γιατί περνιόταν για πιο ωραίος από μένα, του ʼχα φάει και κάτι γκόμενες, ξέρεις πως είναι αυτά..) και μου κάνει τράκα.. Περνάγαμε τον κάβο γιεγιέ (Μαλλιά) ..

Τότε τραβάω μια τζούρα και του λέω:

"Ως τι ελκόμεθα ες Συρρακούσαις ω, μάλαξ; Έστιν ουν ες Λακεδαίμονα, χαμαιτυπείον της έδρας περικλεές, μετά Σκυθών κορασίδων, καλλίπυγων, άρτι αφιχθεισών..Τι φης;"*

Όλα αυτά περί ανάκλησης στην Αθήνα, προδοσίες κλπ είναι τρίχες κατσαρές..

*Μετάφραση για τους μη Ελληνομαθείς: "Που να τραβιόμαστε στις Συρακούσες ρε #$@ Έχει ένα φοβερό %#@μπαρο στη Σπάρτη, με κάτι δίμετρα πιπίνια από Ουκρανία, φρεσκαδούρα σκέτη. Τι λες;"

14) Σου αρέσουν οι βιντεoταινίες των 80s; Θεωρείς ότι είναι ακριβείς αναπαραστάσεις της εποχής; Έχεις κάποια αγαπημένη;

Αν δε μʼ άρεσαν, δε θα ʼμουν άδω, θα ʼμουν σε κανά φόρουμ για τη σωτηρία της μονάχους-μονάχους και τη διάδοση της ράτσας του κρητικού ιχνηλάτη..

Φυσικά και δεν είναι ακριβείς αναπαραστάσεις της εποχής (αλλοίμονο μας αν ήταν..) . Λίγοι δημιουργοί το πέτυχαν αυτό εκείνη την εποχή, γιατί όλοι θέλησαν να υπερβάλλουν. Κάποιες εικόνες βεβαία μπορεί να ανασύρει ο ρετρο-μελετητής του μέλλοντος.

Τρελό γέλιο έριξα με τα σπάνια και υπέρ-καλτ "Οι μπάτσοι πουλάνε την ηρωίνη", "Εξάρχεια ώρα..12" (ντάλα μεσημέρι δηλαδή) όπως και με τη λατρεμένη και πιο mainstream "Η μεγάλη απόφραξη” με τον Τσάκωνα..

15) Μέχρι και το τελευταίο όργιο έχει άποψη για την περιβόητη «Κρίση» που βιώνουμε, αλλά η άποψη του Δωκκενίδη έχει τεράστιο ειδικό βάρος. Δώσε μας τη δική σου οπτική επί του θέματος, καθώς και πιθανούς τρόπους αντιμετώπισής της.

Πλακά -πλακά από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, τούτος ο τόπος ήταν σε κρίση.. Χειρουργεία, γύψοι, λιτότις, καμένη γη..κλπ.

ΑΛΛΑ..

Όταν πριν 2 χρόνια περίπου, οι 2 εκ των 7 αδελφών (SHELL & BP) λάκισαν εν μια νυκτί, μετά από ισχυρή παρουσία δεκαετιών στην Ελλάδα, ο Δωκκενίδης κραύγαζε σαν τον τρελό του χωρίου, ότι αυτό σημαίνει οικονομική κατάρρευση, ή πόλεμο. Ήταν πασιφανές. Ας μάθουμε να διαβάζουμε τα σημάδια και τα ψιλά γράμματα..

Σοβαρά τώρα, είμαι έτοιμος να ηγηθώ μιας κυβέρνησης προσωπικοτήτων, που όχι μόνο θα βγάλει τη χωρά από τη στενωπό, αλλά εντός 2 ετών θα την καταστήσει και μέλος των G8.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΣΜΕΥΣΗ.

Πρωθυπουργός & Υπουργός Παιδείας: Μoi.

Υπουργός Εξωτερικών: Νικόλο Μακιαβέλλι

Υπουργός Ναυτιλίας: Αριστοτέλης Ωνάσης

Υφυπουργός: Ποπάυ

Υπουργός Οικονομίας & Οικονομικών: Σκρουτζ Μακ Ντακ

Υφυπουργός: Γκαστόνε Γκάντερ

Υπουργός Μεταφορών: ο Αϊ-Χριστόφορος

Υπουργός Τουρισμού: Κώστας Γκουζγκούνης

Υφυπουργός: Τέλης Σταλλόνε

Υπουργός Πολιτισμού: Φωκίων Μπόγρης

Υφυπουργός: Ian Fraser Kilmister

Υπουργός περιβάλλοντος και τα συναφή: Χουάν Ραμόν Ρότσα (αν μιλάμε για "πράσινη ανάπτυξη"..)

Υπουργός Δημόσιας Τάξης: Τζο Ντρεντ

Υπουργός Υγείας: Η Μεγαλόχαρη

Υπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης: Γιάννης Βόγλης (όχι όλη μέρα πρέφα στο καφενείο, θα χει βούρδουλα)

Υπουργός Εσωτερικών και Δημόσιας Διοίκησης: Λαβρέντι Μπέρια

Υπουργός Άμυνας: Καρλ Φον Κλαούζεβιτς

Υφυπουργός: Στέλιος Μανωλάς

Υπουργός Αθλητισμού: Αχιλλέας Ασλανίδης (αυτός με τα πατσατζίδικα, μπας και δούμε κανά τελικό Τσάμπιονς Ληγκ..)

Υπουργός παρά τω Πρωθυπουργώ (αρμόδιος για θέματα ρετρομανιακής πολιτικής) : Exetlaios

Ευέλικτο, ολιγομελές, άχαστο!


16) Ξανθιές ή Μαυρομάλλες; Σκυλούδες ή Μεταλλούδες;


I have the right to remain silent, καθότι η Κα Dokken, τυγχάνει καστανή και λάτρης της κλασσικής..

17) Ποια ήταν η χειρότερη στιγμή της πολυτάραχης θητείας σου στην Π.Α.;

Η ...πρώτη ώρα! Όταν μας χώριζαν σε μοίρες στην Τρίπολη.. Είχα τα βύσματα σε πρώτη και δεύτερη μοίρα και με έριξαν στην τρίτη! Οι πρώτες δυο μέρες ήταν χωρίς υπερβολή εκπαίδευση για ειδικές δυνάμεις..

Την τρίτη ημέρα (χωρίς, ορκίζομαι, δική μου όχληση) δούλεψε το βύσμα, με πήγαν στην 1η μοίρα και άρχισε η πιο μακρά περίοδος διακοπών στη ζωή μου.. Permanent Vacation που λέγαν και κάτι γνωστοί μου..

Α! Και όταν πήρα το απολυτήριο (λευκό φυσικά), γιατί είχα πάθει το σύνδρομο του ιδρυματισμού.. Ας μην ξεχνάμε ότι η θητεία είναι η τελευταία περίοδος στη ζωή ενός νορμάλ άνδρα, για να κωλοβαρέσει εκ του ασφαλούς (εγώ φυσικά δεν είμαι νορμάλ..)

18 ) Προϊδέασε μας για αυτά που μας επιφυλάσσεις για το 2011!

Αν καταφέρω να υπερνικήσω την τεμπελιά που με κατατρύχει τις μη εργάσιμες ώρες, να συνδέσω το σκάνερ, να βρω ντράϊβερς, να πάρω φωτογραφίες, να τις ανεβάσω, αφού πρώτα βρω το ρετρο-υλικό σε αποθήκες, πατάρια κ.α.. θα δείτε ωραία πράματα.. Αυτά είναι εξόχως κουραστικά...

Αν πάλι οι φίλτατοι mods, προσελάμβαναν μια ιδιαίτερα γραμματέα για τον μπάρμπα-Ντον, θα έκαναν το έργο μου απείρως πιο εύκολο. Δε με πειράζει, ας μιλάει Ελληνικά με Ρωσική προφορά, αρκεί να μην είναι κάτω από 1,77 και πάνω από 22..

Χωρίς πλακά, ετοιμάζω ένα θέμα σχετικό με μουσική, που ουδείς έχει προσεγγίσει στον μουσικό τύπο μέχρι τώρα. Το περί τεμπελιάς βεβαία ισχύει...

Ευχαριστώ ΗΓΕΤΗ! Συνέχισε να μας ΔΟΝ-είς…
 
Omenforever είπε:
Τα πρώτα μου ένσημα ως εργαζόμενος τα κόλλησα σε ουφάδικο.. Άρα..

Όταν βγήκε το ΜΑΜΕ δάκρυσα.. αλλά πάντα έκανα την κίνηση να ρίξω δεκάρικο στο PC..! Σαν τα σκυλιά του Παβλώφ.

Τρελό γέλιο έριξα με τα σπάνια και υπέρ-καλτ "Οι μπάτσοι πουλάνε την ηρωίνη", "Εξάρχεια ώρα..12" (ντάλα μεσημέρι δηλαδή) όπως και με τη λατρεμένη και πιο mainstream "Η μεγάλη απόφραξη” με τον Τσάκωνα..

Υπουργός Υγείας: Η Μεγαλόχαρη

Ενδιαφέρουσα συνεντευξη.Πολλοί απο μας θελαμε να γνωρίσουμε καλλίτερα τον Don.

Απο αυτά που διαβασα φενετε να είσε ατομο άνω των 40.

Για το ΜΑΜΕ συγκινίθυκα και γώ με την έλευση του(προ 10ετίας περιπου) ,ολα τα ρετρο-games κυρίως απο τα 1980ς οπου σαν ανυλικος τοτε (και με απαρετητα συνοδία καποιου μεγάλου)λιγο τα απολάμβανα στα ουφάδικα, ειναι το αποθυμένο μου.(πέζω ανελλυπως wonder boy I ,και ΙΙ).

2ο κεφάλαιο (ελληνικό βίντεο) : Γιατί λες οτι εριξες τρελό γελιο με αυτές τις τενίες? Με εξέρεση τη μεγάλη αποφραξη οι αλλες 2 ταινίες ειναι δραματικές.Γιατί γέλιο ?Καλά θα μου πείς τώρα και το ''Στραγγαλιστης της συγγρού'' αν και δραματική ταινία βγαζει γέλιο εκει που βλεπεις τον σουγλακο τραβεστη. Απόψεις ειναι αυτές.

Εγώ βάζω ελληνικό video για να ξαναθυμυθώ τα 1980ς(νοσταλγία και ολα τα σχετικά , πολλές φορές και αποθυμένα).

Οσο για την Μεγαλόχαρη δεν νομίζεις οτι βρισκετε πιο πάνω απο μια απλή υπουργος ??
 
Χαχαχαχαχα!

Αυτό θα πει "συνέντευξη-ποταμός"! :rofl: :rofl: :rofl:

Έχω και εγώ μια ερώτηση που θα ήθελα να απαντηθεί από τον ίδιο τον Δων: "Ποιόν είχες βύσμα και γλίτωσες το ban; Υπήρχε περίοδος κάπου εκεί στην αρχή που είχα βάλει στοίχημα ότι το επόμενο ban θα ήσουν εσύ."

Πραγματικά απορώ. :p

Και μια ερώτηση προς τον "δημοσιογράφο", υποθέτοντας ότι αυτός έκανε την μετάφραση:

Τότε τραβάω μια τζούρα και του λέω:
"Ως τι ελκόμεθα ες Συρρακούσαις ω, μάλαξ; Έστιν ουν ες Λακεδαίμονα, χαμαιτυπείον της έδρας περικλεές, μετά Σκυθών κορασίδων, καλλίπυγων, άρτι αφιχθεισών..Τι φης;"*

Όλα αυτά περί ανάκλησης στην Αθήνα, προδοσίες κλπ είναι τρίχες κατσαρές..

*Μετάφραση για τους μη Ελληνομαθείς: "Που να τραβιόμαστε στις Συρακούσες ρε #$@ Έχει ένα φοβερό %#@μπαρο στη Σπάρτη, με κάτι δίμετρα πιπίνια από Ουκρανία, φρεσκαδούρα σκέτη. Τι λες;"
Το "καλλίπυγων" γιατί δεν το μεταφράσετε για εμάς τους μη Ελληνομαθείς; :diablotin:
 
αχαχαχαχαχα φοβερό!!!!!!!!! Εμεινα όμως με την απορία και αναρρωτιέμαι διατί δεν ερωτήθη. Τελικά τα μαλλιά του άβατάρ του είναι περούκα ή ΑΕΚ (ορίτζιναλ ντε!);
 
..αγγιζεις ευαισθητα προσωπικα δεδομενα!κι αν συνεχισεις να τ αγγιζεις, το πιο πιθανο ειναι να σου μεινουν στο χερι.Νομιζω οτι ναι,σ αυτη το φωτο,η μεγαλη αποδραση της τριχας,ειχε ολοκληρωθει..

οσο για τη μεταφραση,ηταν του γραφοντος,για αυτο και ηταν..προσεκτικη.

δε θα το λεγα βυσμα,μαλλον αγνοια κινδυνου..καλοπροαιρετα φυσικα..

Περιμενω εναγωνιως να αποσυρθει ο Β.Λεβεντης ,για να βγαλω πραμα που δε θα βρειτε σ ολο το διαδυκτιο..(απο τα κλειδωμενα,δικαιως βεβαια)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Maddog είπε:
Και μια ερώτηση προς τον "δημοσιογράφο", υποθέτοντας ότι αυτός έκανε την μετάφραση:

Το "καλλίπυγων" γιατί δεν το μεταφράσετε για εμάς τους μη Ελληνομαθείς; :diablotin:



= (γυναικων) που φημιζονται για την ευ-γλουτια τους
... Πυγαιο χιουμορ mode off :p

hint(καλλι-πυγος εξου και πυγο-λαμπιδα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαχαχα, respect γερο-Don
 
Maddog είπε:
Και μια ερώτηση προς τον "δημοσιογράφο", υποθέτοντας ότι αυτός έκανε την μετάφραση:
Μα, δε θα τολμούσα να επέμβω σε ένα ιερό κείμενο! :rofl: :rofl: :rofl:
 
Χαχαχα! Απολαυστικος και με πολυ χιουμορ οπως παντα ο Don!
 
Θεική συνέντευξη ! Μπράβο παιδιά !
 
...χωρις να το καταλαβω,περασαν ηδη 2 ετη απο κεινο το βραδυ που Αποστολης ο Σουγκλακος ενεφανισθη εν ειδει οραματος και με οδηγησε στο φορουμ με τους τρελλους των χωριων..

Ευχαριστω το φορουμ που υπαρχει,τους εμπνευστες,τους συντελεστες,συντονιστες και ανακαινιστες και συνδιαλεγομενους..

Επισης τη β'εφορια εναλιων αρχαιοτητων,τη ΔΟΥ Κορωπιου,το ΙΚΑ Βουλας,τον Εξωραιστικο Συλλογο Κερατσινιου,τον Ομιλο Φιλων Ελληνικου Ποιμενικου,τους Επωνυμους Αλκοολικους και τους Μουρλους Χωρις Συνορα..

Το φορουμ εχει γινει πλεον απαραιτητο κομματι στην καθημερινοτητα μου..
 
Σε αγαπάμε κι εμείς. Το ξέρεις. Άλλωστε είσαι κι εσύ επίτιμος (όπως κι εγώ) στους Μουρλούς Χωρίς Σύνορα. Άντε και Θεοπάλαβοι ρε!!!!!!!
 
Ντον, "σε παμε" που ελεγε και ο αειμνηστος.

Αντε να σε δουμε και σε κανα meeting να τα πουμε εκ του συνεγγυς, να μας εξιστορησεις πως ηταν αρχικα η περιοχη του Αιγαιου, αν τρωγοντουσαν οι δεινοσαυροι, τη μανουρα στις Πλαταιες, κουτσομπολια για το Ολυμπιο ζευγος κτλ
 
Αναφορά στην συνέντευξη έκανε η ιστοσελίδα του CNN, η χθεσινή έκδοση της Gazzetta dello Sport, καθώς και εκπομπή Κους Κους το μεσημέρι. :p
 
Άλοι μαζί, ρυθμικά παιδιά : "Dokken, Dokken" !
 
Πολύ πλούσια συνέντευξη. Άκρως ρετρομανιακή και με πολλές πολλές αποκαλύψεις.
 
χιλια ποστς εδω..ουτε που το φανταζομουν!

σας ευχαριστω ολους!

και παμε στα σοβαρα...

ΠΟΣΟ μπροστα ειναι ο Δων Δωκκενιδης??

(παραθετω αποσπασμα ..)

"Σοβαρά τώρα, είμαι έτοιμος να ηγηθώ μιας κυβέρνησης προσωπικοτήτων, που όχι μόνο θα βγάλει τη χωρά από τη στενωπό, αλλά εντός 2 ετών θα την καταστήσει και μέλος των G8.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΣΜΕΥΣΗ.

Πρωθυπουργός & Υπουργός Παιδείας: Μoi.

Υπουργός Εξωτερικών: Νικόλο Μακιαβέλλι

Υπουργός Ναυτιλίας: Αριστοτέλης Ωνάσης

Υφυπουργός: Ποπάυ

Υπουργός Οικονομίας & Οικονομικών: Σκρουτζ Μακ Ντακ

Υφυπουργός: Γκαστόνε Γκάντερ

Υπουργός Μεταφορών: ο Αϊ-Χριστόφορος

Υπουργός Τουρισμού: Κώστας Γκουζγκούνης

Υφυπουργός: Τέλης Σταλλόνε

Υπουργός Πολιτισμού: Φωκίων Μπόγρης

Υφυπουργός: Ian Fraser Kilmister

Υπουργός περιβάλλοντος και τα συναφή: Χουάν Ραμόν Ρότσα (αν μιλάμε για "πράσινη ανάπτυξη"..)

Υπουργός Δημόσιας Τάξης: Τζο Ντρεντ

Υπουργός Υγείας: Η Μεγαλόχαρη

Υπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης: Γιάννης Βόγλης (όχι όλη μέρα πρέφα στο καφενείο, θα χει βούρδουλα)

Υπουργός Εσωτερικών και Δημόσιας Διοίκησης: Λαβρέντι Μπέρια

Υπουργός Άμυνας: Καρλ Φον Κλαούζεβιτς

Υφυπουργός: Στέλιος Μανωλάς

Υπουργός Αθλητισμού: Αχιλλέας Ασλανίδης (αυτός με τα πατσατζίδικα, μπας και δούμε κανά τελικό Τσάμπιονς Ληγκ..)

Υπουργός παρά τω Πρωθυπουργώ (αρμόδιος για θέματα ρετρομανιακής πολιτικής) : Exetlaios

Ευέλικτο, ολιγομελές, άχαστο!..."
 
Χα χα, ευχαριστώ για την τιμή !

Αν και με βλέπω να "χώνω τη μύτη μου" και στο γραφείο του Μπέρια ...
 
Εγώ πάλι έτσι που κατάντησε "οίκος" η χώρα, θα ήθελα για υπουργό Εσωτερικών την Γαβριέλλα.

(λογικά δεν θα επιζήσει πολύ το post αυτό, αλλά δεν άντεξα να μην το γράψω)
 
Πίσω
Μπλουζα