Συνέντευξη POOKY :)

Omenforever

RetroMasteR
Joined
26 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.930
Αντιδράσεις
1.172
Ο ένας και μοναδικός Pooky, σε μία εκ βαθέων εξομολόγηση. Μετά από αυτή τη συνέντευξη και την αντίστοιχη του Εχετλαίου θεωρώ ότι ολοκληρώθηκα σαν προσωπικότητα…

18 ερωτήσεις και 18 απαντήσεις… Θα «ενηλικιωθείτε»… (Πάλι)

Καλή ανάγνωση!

1) Περίγραψε μας μια τυπική μέρα σου από το πρωί μέχρι το βράδυ. Να φανταστώ εργασία σε ανταγωνιστικό εργασιακό περιβάλλον, με τρελά ωράρια κλπ ε;

Λοιπόν μου βάζεις δύσκολα. Σηκώνομαι στις 6 και μισή το πρωί για να πάω τη γυναίκα στη δουλειά. Κατά τις 9 γυρίζω σπίτι, βάζω φόρμα και αθλητικά και πάω βολτίτσα στο βουνό. Ενίοτε και με το ποδήλατο ανάλογα τα κέφια. Μετά την επιστροφή λιώνω στο internet και στα video games, αφού τσεκάρω κάθε μέρα όλα τα μηχανάκια μου και τα συντηρήσω διεξοδικά.

2) Τι κάνει το GRM ξεχωριστό για σένα;

Η παρέα, το κλίμα και τα ξεχωριστά άτομα που το απαρτίζουν. Δεν συμφωνώ με όλους και δεν τους συμπαθώ όλους, αλλά τα αισθήματα, φαντάζομαι, είναι αμοιβαία. Υπάρχουν πολλοί που "δεν με πάνε" και αυτό φαίνεται. Αλλά με όσους τα πάω καλά τους θεωρώ αδέρφια.

3) Υπάρχει ποτέ περίπτωση να αποκτήσεις πιστωτική κάρτα, να λάβεις καταναλωτικό δάνειο και να δουλέψεις στον ιδιωτικό τομέα;

Θες να σου κόψω τη καλημέρα τώρα; Για κάρτα έχω, μια τηλεκάρτα. Για δάνειο έχω πάρει, έχω δανειστεί 10 ευρώ το περασμένο μήνα από την Έμυ. Για δουλειά στον ιδιωτικό τομέα, ναι. Σκέφτομαι να ανοίξω τη δική μου επιχείρηση, θα έχει να κάνει με κινητή τηλεφωνία. Αλλά όχι για τα επόμενα δύο χρόνια τουλάχιστον.

4) Πως προέκυψε η αγάπη σου για τα αυτοκίνητα;

Από ένα συγχωρεμένο Θείο μου που όταν ήμουν 5 χρονών αλωνίζαμε την Ελλάδα με ένα παλιό φορτηγό. Ακόμα και σήμερα τα φορτηγά είναι αυτά που μου αρέσουν. Μεγάλη δύναμη, ντόμπρες καταστάσεις. KAMAZ RULEZZZZZZZ!!!!!!!!

5) Αν ήσουν ναυαγός σε ένα νησί, ποια από τα παρακάτω θα ήθελες για παρέα και γιατί; Α) Την Pamela Anderson Β) Την Monica Belucci Γ) Ένα PC με το Elder Scrolls V

Φυσικά το Γ). Και ηλιακά panels για ηλεκτρικό φυσικά! Τις "άλλες" στις χαρίζω, άλλωστε δεν πιάνουν μία μπροστά στην Έμυ μου.

6) Περίγραψε μας τον αγαπημένο σου καθηγητή στο σχολείο.

Κανένας. Τους σιχαινόμουν όλους.

7) Πως φαντάζεσαι τον εαυτό σου σε δέκα χρόνια;

Σε δέκα χρόνια μπορεί να μην υπάρχω. Είναι πολύ μακριά για να μιλήσω για κάτι τέτοιο. Αν ζω, θα παίζω Elder Scrolls 8 με το 20 πύρηνο τερατάκι μου!!!

8 ) Πες μου το χειρότερο και το καλύτερο χαρακτηριστικό γνώρισμα του Έλληνα.

Να ρωτήσεις τον Exetlaio, εγώ δεν ξέρω......

9) Ισχύουν οι φήμες που σε θέλουν να δημιουργείς κόμμα με την ονομασία Ο.Α.Ε.Δ; (Οργάνωση Ανεξάντλητης Ελεύθερης Δανειοδότησης)

Φήμες. Εγώ προεδρεύω στο Α.Ε.Κ.: Αραχτός και έτσι.

10) Ποιο είναι το αγαπημένο σου Metal κομμάτι;

Αυτό που χόρεψα στο γάμο μου με την Έμυ. Hammerfall - Dreams come true. Είχε κατέβει ο DJ και με ρώταγε τι είναι αυτό το κομμάτι είχε πάθει πλάκα. Γενικά Hammerfall είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα. Αν και από μουσική έχω τρέλα με την Ελληνική uplifting παράλληλα με το metal και βεβαίως - βεβαίως με τα σκυλάδικα.

11) Αν αποκτήσεις παιδιά, θα τα μυήσεις στα σεπτά μυστικά της ριζοσπαστικής-αντιtrendy-hardcore σκηνής;

Από την πρώτη στιγμή. Εννοείται αυτό!!!!!!

12) Ποιο είναι το αγαπημένο σου φαγητό;

Μακαρόνια με κιμά και πίτα γύρο από όλα με διπλή πίτα.

13) Αν είχες την ευκαιρία να γνωρίσεις μια ιστορική προσωπικότητα από κοντά, ανεξάρτητα από την εποχή στην οποία έζησε, ποια θα ήταν αυτή και γιατί;

Φυσικά ο Sir Clive Sinclair. Γιατί χάρη του υπολογιστή ZX-Spectrum που έβγαλε αυτός στην αγορά, κόλλησα την τρέλα που έχω τώρα, τρέλα που με κράτησε ζωντανό σε δύο πολύ άσχημες και τραυματικές περιόδους της ζωής μου.

14) Αν μπορούσες να σταματήσεις τον χρόνο σε μία ηλικία, ποια θα ήταν αυτή και γιατί;

Σε καμία! Όλες οι ηλικίες έχουν τη χάρη τους, ειδικά αν τις βλέπεις με τα μάτια ενός μικρού παιδιού όπου και παραμένω. Αλλά θα ήθελα να γυρίσω για ένα 24ωρο πίσω στην ηλικία που ήμουν παιδί, στο δημοτικό σχολείο.......

15) Πες μου τις αγαπημένες σου ασχολίες στον σίγουρα πιεσμένο ελεύθερο χρόνο σου.

Βολτίτσες, υπολογιστές, παιχνίδια, κονσόλες, χαλαρή οδήγηση με το Matiz μου. Παρέα με τη γυναίκα μου που αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής μου φυσικά, με ενέχεται και με καταλαβαίνει.

16) Συμφωνείς ότι ο Εχετλαίος απλά «δεν υπάρχει»;

Υπάρχει μωρέ μην είσαι τόσο κακός! Υπάρχει και είναι και πολύ καλό παιδί!!!!!!!!!!

17) Τι θα απαντούσες σε έναν 18χρονο νέο που θα σε ρώταγε τι τον περιμένει στη ζωή; Τι συμβουλές θα του έδινες;

Να προσέχει τα χρέη. Να ζει τη κάθε μέρα του σαν αν είναι η τελευταία και φυσικά να παραμείνει πάντα παιδί ακόμα και στα 100 του.

18 ) Τι μπορούμε να περιμένουμε από τον ΣΚΛΗΡΟΤΡΑΧΗΛΟ Pooky στο μέλλον;

Σκέφτομαι να πάρω επιτέλους τη μηχανή που χρόνια ζαχαρώνω. Θα ήθελα πάντως να συνδυαστεί με τον ερχομό ενός παιδιού. Έχει φοβερή φάση να είσαι πάνω στη Harley και από πίσω να έχεις το παιδί σου. Είναι άλλη η σχέση φιλίας που αναπτύσσεται. Δύο μεγάλες αγάπες συνδυασμένες σε έναν τεράστιο έρωτα!!!!!!!

Keep it True Αδερφέ μου. Ευχαριστώ…
 
Ομολογώ ότι μέχρι τελευταία στιγμή νόμιζα πως ήταν πλάκα. Είσαι θεότρελος και αρχιπάλαβος.

Όπως έχω αναφέρει και πριν "Αδερφέ μαζί σου και στη κόλαση".

Άλλωστε αν πάμε εκεί κάτω οι δυο μας θα μετακομίσει ο διάολος...........
 
Δεν έχω καταλάβει ακόμη... :p Οι απαντήσεις έχουν βγει από το στόμα του Pooky ή από το μυαλό του Omenforever;;;

Όπως και να έχει, πολύ πετυχημένες και οι δύο συνεντεύξεις.
 
Ο παλαβός ο αδερφός μου ο Omen μου έστειλε τις ερωτήσεις και του έστειλα τις απαντήσεις!!!!! Αλλά πίστευα ότι μέχρι τελευταία στιγμή μου έκανε πλάκα!!!!!!

Το ίδιο έγινε και με τον Κωνσταντίνο και από ότι φαντάζομαι δεν θα σταματήσει εδώ!!!!!!!
 
Πολύ πετυχημένες πράγματι. Να γνωρίσουμε και άλλους όμως
 
Super συνέντευξη !!!
 
Απανρεΐτης Pooky Rulezzzzzzzzz ! :headbangdude:

Αϊντε ! Και οταν πάρω φορτηγό θα σε κάνω βόλτα....... :D :D:D:D:D:D
 
Πως μου είχε διαφύγει το παρόν; Εκπληκτικό!
 
Βρε το είχα ξεχάσει κι εγώ!!!!

Ο λαός απαιτεί συνέντευξη από τον....... DINO!
 
Χαχαχα...άπαιχτο! Ούτε εγώ το είχα διαβάσει μέχρι σήμερα!

Φίλε Pooky... ωραίες οι απαντήσεις σου! Α...άσχετο... ελπίζω στο (μεγάλο) διάστημα που έλλειψα από τα "κοινά", να μήν είχες κανένα πρόβλημα με κάποιο από τα μηχανάκια σου... και τα "ρεμαλάκια" που με αντικαθιστούσαν να μην σε εξυπηρέτησαν! Θα τους φάω ζωντανούς άν έχει γίνει κάτι τέτοιο!!!
 
άψογος o pooky.. συμφωνώ σε όλα πρέπει να πω εκτός από την harley.. :p
 
Μην ξεχνάτε ότι εκτός από τη συνέντευξη του ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟΥ Pook, παίζει και η αντίστοιχη του ΠΑΜΜΕΓΙΣΤΟΥ Εχετλαίου!
 
Ούτε εγώ το πήρα χαμπάρι πότε έγινε αυτή η συνέντευξη!

Απολαυστική παρόλο το χρονικό διάστημα που πέρασε από τότε που έγινε!
 
(γιατι θυμαμαι εντονα οτι τα ειχα κλειδωσει αυτα ?... )
 
Paspartoo είπε:
(γιατι θυμαμαι εντονα οτι τα ειχα κλειδωσει αυτα ?... )
Τα είχες κλειδώσει, σε πρώτη φάση, γιατί τα είχα πετάξει άκομψα στον τομέα με τις συνεντεύξεις. Μετά από συζήτηση, "*****ωσες" και τα ξεκλείδωσες :p
 
Τι να πω τώρα για αυτή την συνέντευξη.

Μακάρι όλοι να μπορούσαμε να είχαμε τέτοια ανάλαφρη και ελεύθερη στάση ζωής!!
 
Τα είχες κλειδώσει, σε πρώτη φάση, γιατί τα είχα πετάξει άκομψα στον τομέα με τις συνεντεύξεις. Μετά από συζήτηση, "*****ωσες" και τα ξεκλείδωσες :p
Αρα δεν θυμαμαι καλα πλεον...μαλλον ηρθε η ωρα να κανω στη "μπαντα"
 
Έλα που θα κάνεις στη "μπάντα". Μια χαρά είσαι και είμαστε.

Επίσης: "Ο λαός απαιτεί συνέντευξη του Ηρακλή" !!!!!

Ήθελα πολύ να σε δω να τα πούμε στη πίτα, ήταν ευκαιρία, ήθελα να ήξερα πότε θα μπορέσουμε να βρεθούμε από κοντά.

Α...άσχετο... ελπίζω στο (μεγάλο) διάστημα που έλλειψα από τα "κοινά", να μήν είχες κανένα πρόβλημα με κάποιο από τα μηχανάκια σου... και τα "ρεμαλάκια" που με αντικαθιστούσαν να μην σε εξυπηρέτησαν! Θα τους φάω ζωντανούς άν έχει γίνει κάτι τέτοιο!!!
Όχι αγαπητέ Stan, παραμένω πελάτης σας γιατί έχουν φερθεί ΑΨΟΓΑ. Πριν ένα μήνα που τα έπαιξε εντελώς το DELL της κυρίας από motherboard πριν λήξει η εγγύηση του μου έδωσαν τηλεφωνικό κωδικό και παρέλαβα εντελώς δωρεάν ένα νέο από το κατάστημα. Η εξυπηρέτηση τέλεια.

Ελπίζω να είσαι καλύτερα, δεν έχω τύχει να σε πετύχω στο chatbox όποτε μπαίνεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα