Συναντήσεις για Βιντεοπροβολές

Eγω σκεφτομουν (και θα το ηθελα πραγματικα παρα πολυ) να γυρίζαμε ενα προσεγμένο βιντεάκι σα μινι-συνεντευξη γυρω στα 3 με 4 λεπτα οπου ο κ.Φλωρεντής θα μας εξιστορούσε ολο το backstage trivia της ταινιας!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζω πως αυτή τη φορά θα μπορέσω να δώσω το "παρών"!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Jackie dragon είπε:
Eγω σκεφτομουν (και θα το ηθελα πραγματικα παρα πολυ) να γυρίζαμε ενα προσεγμένο βιντεάκι σα μινι-συνεντευξη γυρω στα 3 με 4 λεπτα οπου ο κ.Φλωρεντής θα μας εξιστορούσε ολο το backstage trivia της ταινιας!
Αν και τον είχαμε ήδη ρωτήσει για το "ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ" στη συνέντευξη που του είχαμε πάρει,

εγκρίνω απόλυτα την ιδέα σου.

Θα είναι ευκαιρία, ένα βιντεάκι, σαν "επετειακό" (περίπου 25-30) χρόνια μετά το αυθεντικό.

Αλλά επιμένω ότι χρειαζόμαστε και έναν ρετρό υπολογιστή ή/και ένα joystick, για να δέσει "φωτογραφικά" το σκηνικό.
 
Λοιπόνε, εγώ θα φέρω το amstrad, την οθόνη και το joystick. Αλλά σκέφτομαι μήπως το ευτελίσουμε λίγο, δεδομένου οτι θα έρθει ο άνθρωπος με την οικογένεια του. Από την άλλη, παίζει ρόλο και το έργο που θα δούμε. Ποιά η γνωμη σας;
 
maxouli είπε:
Λοιπόνε, εγώ θα φέρω το amstrad, την οθόνη και το joystick. Αλλά σκέφτομαι μήπως το ευτελίσουμε λίγο, δεδομένου οτι θα έρθει ο άνθρωπος με την οικογένεια του. Από την άλλη, παίζει ρόλο και το έργο που θα δούμε. Ποιά η γνωμη σας;
ΠΡΟΣΟΧΗ !!!

Πολύ σωστά σκέφτεσαι το θέμα με την οικογένειά του.

Πρέπει να προσέχουμε πώς μιλάμε, τι λέμε και πώς σχολιάζουμε.

Ιδίως σε κάτι σκηνές που έχει και λίγο γυμνό, θα πρέπει να είμαστε κόσμιοι.

Ο άνθρωπος μας θεωρεί σοβαρούς και μας εμπιστεύεται.


Πρέπει να φανούμε αξιοι της εμπιστοσύνης του.


Κυρίως, πρέπει όλοι να είμαστε σε θέση να ξεχωρίσουμε, ότι άλλος ο "χαρακτήρας ταινιών Φλωρεντής"


(που θα είναι στην οθόνη) και άλλο ο άνθρωπος Φλωρεντής που θα είναι μαζί μας με τη γυναίκα και το παιδί του.


Το λέω, γιατί παλιά είχε γίνει ένα παρόμοιο σκηνικό/προβολή με Τάσο Προύσαλη και κάποιοι "έξυπνοι" τον κοροιδεύανε,

του λέγανε "κάνε μιας μια γκριμάτσα", "κάνε μας τον Μπίλια" και άλλα φαιδρά.

Πρέπει να είμαστε κόσμιοι, άξιοι των συναισθημάτων με τα οποία μας περιβάλει ο κος.Φλωρεντής.

Για τα "γνωστά" παιδιά (Θάνο, Παναγιώτη, Πάνο, Στράτο, Χρήστο, Γιάννη, κλπ) ξέρω τον χαρακτήρα τους και δεν ανησυχώ.

Απλά, επειδή είναι ανοικτή η πρόσκληση, και δε μπορώ να γνωρίζω ποιά/τι-είδους άτομα θα έρθουν συνολικά,

θεωρώ καλύτερο να είμαστε ξεκάθαροι από πριν.

Και αν δείτε κάτι να ξεφεύγει, παρακαλώ να συνδράμετε στο να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να "επαναφερθεί η τάξη".

Τελικώς, για το να φέρουμε και ένα ρετρό κομπιούτερ, σίγουρα δεν πειράζει.

Αντιθέτως, θα φτιάξει ατμόσφαιρα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμφωνο απολυτα σε οσα ειπε ο Κωνσταντινος αλιως αν γινουν τετοια ασχημα περιστατικα καλυτερα να το κλεισουμε το μαγαζι που λεμε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οκ, αυτό το λύσαμε. Υπάρχει μόνο ένα πρόβλημα στην αυθεντικότητα. το κομπιούτερ του θανάτου ήταν ένα commodore 64. Εγώ δεν έχω commodore, βολευόμαστε με amstrad;

Εκτός αν κάποιος έχει και θα φέρει. Και κάτι ψιλοάσχετο αφού οι περισσότεροι θα έρθουν με τον ηλεκτρικό, αύριο έχει κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στο κέντρο της Αθήνας, λόγω αγώνα δρόμου.
 
Παντως παιδια βλεπω η δευτερη βιντεοπροβολη μας αυριο ειναι ακομα πιο δυνατη απο την πρωτη οχι βεβαια οτι υστερουσε πουθενα και η πρωτη.Αλλα ανεβαινουμε σιγα σιγα και σταθερα και σε κοσμο και σε οργανωση.Μπραβο σε ολα τα παιδια
 
θα ερθω και εγω!
 
ισχυει οτι πρεπει να ειμαστε αριστοι και καλυτερα να το ξεκαθαρισουμε και απ την αρχη θυμαμαι το σκηνικο που ειχε γινει με τους καφρους σε ενα cult festival πριν μερικα χρονια που επαιζαν το πεφτουν οι σφαιρες σαν το χαλαζι και ηταν και ο αλευρας εκει που καναν οτι μπορειτε να φανταστειτε φωναζανε κραζανε εννοειται οτι εδω δεν θελουμε κατι αντιστοιχο εδω επισης αν θελετε να φερω βιντεοκαμερα μαζι εχω ψηφιακη αν το αποφασισετε να γυρισουμε το βιντεακι που λετε απλα ενημερωστε να ξερω να την κουβαλησω
 
Προσωπικά είμαι 100% βέβαιος οτι δε πρόκειται να συμβεί κανένα περίεργο περιστατικό, ολα τα παιδια της ομαδας των βιντεοπροβολών ειναι ξηγημένα και θεωρώ αυτονόητο οτι ξερουν να κρατάνε τα προσχήματα, ενήλικοι ανθρωποι ειμαστε στο κατω κατω και γνωρίζουμε τα στοιχειώδη στάνταρ συμπεριφοράς σε τετοιες περιστάσεις.. (Το ιδιο αισιοδοξώ πως θα ισχύει και για τους new comers) Οσο για το βιντεάκι με τη συνεντευξη στο κ.Φλωρεντή θα πρεπει να δοθεί ιδιαίτερη προσοχή σε ορισμένες λεπτομέρειες οπως π.χ. να ζητησουμε απο το κατάστημα να κλείσει τη μουσική απο την αίθουσα ωστε να καταγραφεί καθαρά η κουβέντα και δευτερον το ολο σκηνοθετικό στήσιμο να ειναι σε ατμόσφαιρα late 70's talk show (Π.χ. οπως αυτο του Dick Cavett για οσους τυχον γνωρίζουν) Θα φερω τη δική μου ψηφιακή κάμερα με το τρίποδο για να το γυρίσουμε, φτάνει φυσικά να δεχθεί και ο ίδιος ο κ.Φλωρεντής καθως και να ευνοούν οι υπολοιποι παράγοντες (και να τηρούν ολες τις προϋποθέσεις) για ενα άριστο τελικό αποτέλεσμα..
 
Βλεπω κοσμογονικες αλλαγες στο φορουμ μας προς το καλυτερο παντα. Να πω ενα μπραβο σε ολα τα παιδια για οτι εχουν κανει μεχρι τωρα. Θα ηθελα πολυ να δωσω το παρον αλλα ειμαι πνιγμενος τον τελευταιο καιρο, ουτε να ποσταρω δεν προλαβαινω...

Τεσπα στην επομενη προβολη θα προσπαθησω να μη λειψω. Καλα να περασετε και περιμενω μπολικες φωτογραφιες.
 
Χαχα! Μπράβο παίδες καλή προβολή σε όσους πάτε!!! (τώρα το πήρα πρέφα!...)

Καλά να περάσετε!
 
Πω πω! Ετοιμάζεται πραγματικά υπερπαραγωγή. Ανυπομονώ για το τελικό αποτέλεσμα και τη συνέντευξη. Καλά να περάσετε παιδιά!
 
Θα είμαι εκεί παίδες.

Μάλλον θα φέρω και την αδερφή μου,

Τα λέμε (Πρώτα ο Θεός)
 
Ολοκληρώθηκε και η δεύτερη βιντεοπροβολή μας.

Με ανέλπιστη επιτυχία, καθώς περιμέναμε να είμαστε καμιά δεκαριά άτομα και τελικά ξεπεράσαμε τα 30.

Το κυριότερο στοιχείο, ήταν ασφαλώς η παρουσία του Άκη Φλωρεντή (που μας τίμησε οικογενειακώς).

Απέδειξε για μια ακόμα φορά, πόσο αγαπάει τους οπαδούς, αλλά και τις ταινίες του.

Με το πέρας της προβολής, ακολούθησε φωτογράφηση, βιντεσκόπηση μικρής συνέντευξης

με παραλειπόμενα από την ταινία και υπογραφή αυτόγραφων.

Ευχαριστούμε πολύ τον Jackie Dragon για τη διοργάνωση και τους Wally και Maxouli για τις χορηγίες τους,

που έφτιαξαν το κλίμα (Joystick QuickShot2 και Amstrad αντίστοιχα).

Ο Άκης Φλωρεντής, έτοιμος να αντιμετωπίσει ξανά (αν χρειαστεί) το "κομπιούτερ του θανάτου".

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Άκης Φλωρεντής : το 1987 (στην οθόνη) και το 2014 (στην άκρη δεξιά).

attachment.php


Περισσότερα από 30 άτομα, τίμησαν την εκδήλωση.

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mπράβο παιδιά ! αναμένουμε την συνέντευξη... :)
 
Απλά ήταν ένα τέλειο κυριακάτικο απόγευμα, με φραπεδια, μπυρίτσα, πολλούς ρετρομανιακούς που είχα την χαρά να τους γνωρίσω απο κοντά, την ταινιάρα σε γιγαντοοθόνη και τον καλό μας Άκη που μας έκανε την τιμή με την παρουσία του με τα τις οικογενείας!!
 
Μπήκα και εγώ να δω το thread των βιντεοπροβολών μετά από καιρό και παθαίνω ταράκουλο!!!

Απίστευτη συμμετοχή και με παρουσία μάλιστα του κ. Φλωρεντή!

Πολλά συγχαρητήρια σε όσους ενεπλάκησαν στην οργάνωση του event, και πολλά χαιρετίσματα και ευχές στον κ. Φλωρεντή! :worship:
 
Πολύ ωραία η εκδήλωση.Πιστεύω να επαναληφθεί γιατί είχε πραγματικά μεγάλη επιτυχία!
 
Πίσω
Μπλουζα