Συντροφιά με τον Φαρφαλά και την Μαρουλού

Καλωσόρισες! :) Είσαι πολύ τυχερός / -ή, που έχεις τέτοιες αναμνήσεις! :)

Θα χαρούμε πολύ να μας ξυπνήσεις παλιές αναμνήσεις!...
 
Είμαι τυχερή, :clap: , , ευχαριστώ πολύ!
 
χθες που ημουν στο κεντρο της αθηνας περασα μια βολτα απο τις εκδοσεις ντουντουμης που θυμαμαι οτι ειχαν κυκλοφορησει κασσετες με τραγουδακια με τον φαρφαλα και την μαρουλου βρηκα τον ιδιοκτητη ο οποιος ηταν πολυ ευγενικος και μου ειπε οτι ειχε παρα πολλα χρονια να του ζητησει καποιος αυτες τις κασσετες ομως οταν ειχαν πρωτοβγει οπως μου ειπε χαρακτηριστικα δεν προλαβαιναν να τις δινουν τελικα βρηκε μια στην αποθηκη την οποια και μου χαρισε ειναι συγκινητικο μετα απο τοσα χρονια να ακους τις φωνες που σου κραταγαν συντροφια οταν ησουν μικρος οριστε και το εξωφυλλο της κασσετας
attachment.php
attachment.php
 
Απίστευτο εύρημα!! Η κασσέτα? Παίζει κανονικά?! :)
 
D@redevil είπε:
Απίστευτο εύρημα!! Η κασσέτα? Παίζει κανονικά?! :)
ναι κανονικοτατα παιζει ηταν σφραγισμενη θα δω μηπως μπορω να ανεβασω καποιο αποσπασμα 1-2 λεπτα
 
θανος είπε:
ναι κανονικοτατα παιζει ηταν σφραγισμενη θα δω μηπως μπορω να ανεβασω καποιο αποσπασμα 1-2 λεπτα
Θεός! :) Απλά αν γίνεται να είναι από ένα μεγάλο τραγούδι - μην είναι κανένα 1,5 λεπτό! :biglaugh:
 
Για μένα να δείτε πόσο ...συγκινητικά είναι όλα αυτά.........
 
Γεια σου JULIAPE! Χαίρομαι που βρήκες τη συζήτηση αυτή. Άμα σου τύχει η ευκαιρία ν'αναρτήσεις κανένα βιντεάκι του Φαρφαλά και της Μαρουλούς, θα χαρούμε πολύ! Ξέρω ότι πίσω από κάθε βιντεάκι και τραγουδάκι τους υπάρχουν ώρες και ώρες δουλειάς και έμπνευσης.
 
20150404_123146.jpg αν και αργά όπως είχα υποσχεθεί ο φαρφαλάς... Ολόκληρος χωρίς την μαρουλού του όμως!! :-(
 
μακραν οτι πιο καλτ υπηρχε με αμριονετες επαιζαν 2 μαριονετες ο φαρφαλας και η μαρουλου με κατι περιεργες φωνες(ειδικα η μαρουλου)και μας μαθαιναν τραγουδακια με τα γραμματα της αλφαβητου ειχε και το τηλεφωνο τους για να παραγγελνεις τις κασετες με τα τραγουδια επαιζε σε πολλα τοπικα καναλια (ο-6 αθηνα τβ)και νομιζω οτι μπορει να παιζει ακομα στο 902 το θυμαται κανεις??
"Πάρτε μας στο τηλέφωνο το Φαρφαλά κι εμένα, στο 80 32 851" Πωωωωω, τι μου θύμισες
 
Πίσω
Μπλουζα