Σχετικά με το Amiga Forever DVD

Που το βρήκες αυτό βρε θηρίο;

Χρόνια είχα να το πετύχω κάπου, όπως χρόνια είχα να επισκευθώ και την ιστοσελίδα του Cloanto!
 
kxrist είπε:
ναι, μόνο που αυτό που είδες είναι η έκδοση 2005... :wait2:

καλύτερα να ψάξεις την 2008... ::) πολύ βελτιωμένη σε σχέση με τις παλαιότερες..αλλά δεν είναι ακριβώς amiga games on dvd.

Είναι amigaOS σε dvd που τρέχει σε pc...το ότι μπορεί να τρέξει και παιχνίδια είναι απλώς ένα έξτρα...για αυτό άλλωστε και περιλαμβάνει λίγα (νομίζω γύρω στα 20) και όχι τόσο γνωστά παιχνίδια
 
Plink είπε:
νκαλύτερα να ψάξεις την 2008... ::)
Θέλεις να πεις ότι ακόμη η Cloanto κυκλοφορεί το Amiga Forever εν έτη 2008;

Μου φαίνεται πως έχω χάσει αρκετά επεισόδια απ'την τελευταία μου ενασχόληση με την Amiga... και μάλλον χρειάζομαι εκ νέου φροντιστήρια...


Edit:
Κι όντως, έχεις δίκιο: http://www.amigaforever.com/
 
Αγαπητέ kxrist έκανα μία διώρθωση στον τίτλο του θέματος για να είναι άμεσα αντιληπτό το θέμα της συζήτησης. :)
 
ok, από ότι είδα περιλαμβάνει αρκετά παιχνιδάκια.θα ψάξω κ για το πιο πρόσφατο για δεν ειδα αναλυτικά τα περιεχόμενα.
 
kxrist είπε:
ok, από ότι είδα περιλαμβάνει αρκετά παιχνιδάκια.θα ψάξω κ για το πιο πρόσφατο για δεν ειδα αναλυτικά τα περιεχόμενα.
καλά παιχνίδια μπορείς και να προσθέσεις,

αλλά εφόσον σε ενδιαφέρει μόνο η χρήση για παιχνίδια ίσως είναι πιο βολικό να χρησιμοποιήσεις WinUAE...
 
Εγώ έχω αυτό, από το Retro Gamer...

picture.php
 
Preinstalled Workbench 1.3 environment (for compatibility with older games and other software) and Workbench 3.X environment (for productivity, internet access, etc.), running on top of a powerful JIT-enabled Amiga hardware emulation which also supports Amiga custom chips, RTG, SCSI, TCP/IP, AHI, up to 512 MB of Zorro III RAM, virtual memory, MIDI, native x86 code, etc. More...
Ήθελα να πιστεύω πως αυτή την φορά το A4Ever θα είχε σαν preinstalled τα Workbench 4...
 
Plink είπε:
καλά παιχνίδια μπορείς και να προσθέσεις,αλλά εφόσον σε ενδιαφέρει μόνο η χρήση για παιχνίδια ίσως είναι πιο βολικό να χρησιμοποιήσεις WinUAE...
χμ, θα προτιμούσα να τα μεταφέρω με adf σε δισκέτα για να θυμόμαστε τα παλιά...

:eek:
 
Πίσω
Μπλουζα