Σχόλια για νέες ταινίες....

Καποιον ξεχασες... :)

Oι αγαπημενες μου Bondοταινιες παραμενουν οι

"On Her Majesty's Secret Service"

http://www.imdb.com/title/tt0064757/

ωραια πλοκη,ενδιαφερον κακος,διαφορετικος Bond,Diana Rigg ;) κτλ

"A View To A Kill"

http://www.imdb.com/title/tt0409440/

φοβερο καστ,ο πρωτος Bond που ειδα στο σινεμα σε πρωτη προβολη!

Oσο για τον νεο Bond κατι δεν μου αρεσει πανω του....μολις το συγκεκριμενοποιησω θα επανελθω να το κουβεντιασουμε :D
 
Δεν τον ξεχασα φιλε Wally,δεν τον ανεφερα διοτι δεν εχω καταληξει με τον κυριο,αφου εχουμε μονο μια ταινια του.Να πουμε ομως οτι απο ολους τους ηθοποιους ηταν ο πλησιεστερος στον ρολο του.Ο τυπος ηταν playboy,χαρτομουτρο και γυναικας
 
Είδα το απογευματάκι το The Departed.Αν και αρκετά μεγάλη (γύρω στις 2:30 ώρες) μπορώ να πώ οτι βλέπεται ευχάριστα. Αρκετή αγωνία και ένας Leonardo Dicaprio έκπληξη (για μένα κυρίως που δεν τον είχα και σε μεγάλη υπόληψη), ο δε Jack Nicholson μου φάνηκε υπερβολικός (αν και ποτε δεν ήμουν φαν) και ο Matt Damon 'συμπαθητικός'. Προς το τέλος με χάλασε λιγάκι, γιατί αν και αρχικά ξαφνιάστηκα με την τροπή που πήραν τα πράγματα μετά ξενέρωσα με τόσους σκοτωμούς..too much blood for nothing..
 
Oπως αναφερω και στο Rocky thread,μολις ειδα το νεο Rocky και εμεινα πολυ ικανοποιημενος απο την ταινια......

Ενα ιδανικο κλεισιμο-τελος για τον αγαπημενο μας ηρωα.....

(Ο Sly δηλωσε κατηγορηματικα οτι ηταν το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Rocky και πολυ σωστα κανει......)
 
Το APOCALYPTO του MEL GIBSON ήταν αρκετά ενδιαφέρον,αλλά στο τέλος αισθάνθηκα μια κούραση να το πώ;Πολύ τρέξιμο ο πρωταγωνιστής βρε παιδί μου. :puzzled:
 
To Rocky Balboa εβγαλε 142 εκ $ μεχρι στιγμης με budget μονο 24.Πηρε πολυ καλες κριτικες απο ολους.

Το Departed ειναι απλα,η καλυτερη ταινια που βγηκε φετος.Οι διαλογοι ειναι ολα τα λεφτα.Παραδειγμα:

-"Do you have anyone in Costello's group?"

-"Maybe.Maybe not.Maybe fuck yourself."
 
Ειδα χτες το ''The number 23'' μαζι με 3 φιλους......

Δεν αρεσε σε κανεναν μας,πολυ προβλεψιμη ταινια και με σεναριο τραβηγμενο εντελως απο τα μαλλια.....

Σε πολλους πιστευω οτι θα αρεσει,αλλα εγω τη βρηκα ανουσια και κυριως,οπως ειπα,προβλεψιμη την ταινια.....

Δε λεω τιποτα παραπανω για την αποφυγη spoilerιασματος,οποτε τα ξαναλεμε οταν τη δειτε,αλλα προσωπικα βρηκα οτι ο μοναδικος που επωφεληθηκε απο την ταινια ηταν σαφως ο Carrey που θελει να δειξει οτι μπορει να τα καταφερει και σε σοβαρους-απαιτητικους ρολους και τα πηγε καλα εκει,αρκετα καλα θα ελεγα.....
 
Το Prestige το είδε κανείς; Για μένα από τις καλύτερες ταινίες της σεζόν που πέρασε. Έξυπνο, ανατρεπτικό και με special εμφανιση David Bowie για τους funs:)
 
Ααααα... παρακαλώ να ξαναέρθει στη επιφάνεια αυτό το thread... είναι όμορφο να ενημερωνόμαστε (σινεφίλ ή όχι) για τις νέες ταινίες που κυκλοφορούν..

Δεν ξέρω αν συμφωνείτε...
 
Πίσω
Μπλουζα