Σύντομα περάσματα σε ταινίες (Cameo)

Cameo του σκηνοθέτη David Cronenberg στην ταινία The Fly (1986)

DK.jpg

Cameo του Sam Raimi στο Evil Dead (1981)

 

 


SM.jpg
 
Cameo του σκηνοθέτη John Landis στην ταινία An American Werewolf in London (1981)

AWIL.jpg
 
O Alice Cooper σε ρόλο άστεγου στο Prince of Darkness (1987)​, του John Carpenter...

pod.jpg
 
Cameo του Kareem Abdul-Jabbar ως βοηθού κυβερνήτη Murdock στο Airplane (1980)




KAJ.jpg
 
RIO είπε:
Cameo του Kareem Abdul-Jabbar ως βοηθού κυβερνήτη Murdock στο Airplane (1980)


Προβολή συνημμένου 90915
Μπράααααααααβο ρε συ ΡΙΟ! Κι έσπαγα το κεφάλι μου κάθε φορά που έβλεπα την ταινία ποιον στον κόρακα μου θυμίζει! :D

Το μυαλό μου (σαν παρανοϊκό mind game) κατέληγε συνέχεια στον Hightower της Μεγάλης των Μπάτσων Σχολής (κατά κόσμον Bubba Smith)...

Και μόλις τον έφερνα στο μυαλό μου, απέρριπτα φυσικά την απάντηση και ...πάμε πάλι απ' την αρχή!....
 
D@redevil είπε:
Μπράααααααααβο ρε συ ΡΙΟ! Κι έσπαγα το κεφάλι μου κάθε φορά που έβλεπα την ταινία ποιον στον κόρακα μου θυμίζει! :D
Το μυαλό μου (σαν παρανοϊκό mind game) κατέληγε συνέχεια στον Hightower της Μεγάλης των Μπάτσων Σχολής (κατά κόσμον Bubba Smith)...

Και μόλις τον έφερνα στο μυαλό μου, απέρριπτα φυσικά την απάντηση και ...πάμε πάλι απ' την αρχή!....

Και γω μικρός που την είχα δει, δεν γνώριζα ποιος είναι, γιατί τον παίκτη τον ήξερα από εικόνες στα "γεράματα" , που ήταν με ξυρισμένο κεφάλι , χωρίς μούσια και φορούσε τα χαρακτηριστικά προστατευτικά γυαλιά... :D
 
RIO είπε:
Και γω μικρός που την είχα δει, δεν γνώριζα ποιος είναι, γιατί τον παίκτη τον ήξερα από εικόνες στα "γεράματα" , που ήταν με ξυρισμένο κεφάλι , χωρίς μούσια και φορούσε τα χαρακτηριστικά προστατευτικά γυαλιά... :D
Έτσι! Σωστός! :thumbup:
 
Ο Peter Jackson σε ένα πέρασμα στη δική του ταινία The Frighteners.

[edit] dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολλά cameos είχε και το Blues Brothers.

Ray Charles

 





 


 
Στην ταινία "Ο Πρίγκηπας της Ζαμούντα" Coming to America κάνουν μιά cameo εμφάνιση oι αδελφοί Duke από το Trading Places "Πολυθρόνα για δύο"

[edit] dead picture [edit]

Ο Frank Oz σε μιά cameo εμφάνιση ως επιτηρητής στο Spies Like Us


O μεγάλος Bo Diddley ως ενεχειροδανιστής στο Trading Places

bo.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια και την πρώτα φορά που το έβαλα, έπεσε το απόσπασμα από το yt, το ξαναβάζω σe φωτογραφίες....

Breezy (1973) Ο σκηνοθέτης της ταινίας , Clint Eastwood κάνει ένα πέρασμα δευτερολέπτων, σαν ένας άνθρωπος που απολαμβάνει την θέα...

ce.jpg

breezy.jpg
 
Cameo του Oliver Reed στο Lisztomania (1975) του Ken Russell.

lisztomania.jpg
 
Cameo της μητέρας του Martin Scorsese, Catherine στην ταινία Goodfellas (1990).

Goodfellas .jpg
 
Cameo και της κόρης του Scorsese, Cathy στο King of Comedy (1982).

koc.jpg
 
Cameo του John Hurt στο Spaceballs (1987) ​, όπου σατιρίζει τον ρόλο του στην ταινία Alien (1979).

john-hurt-spaceballs-.jpg
 
Cameo του παραγωγού ( υπάρχει και σχετικό άρθρο του Eχετλαίου για αυτόν ) William Castle στην ταινία Rosemary's Baby (1968).

William-Castle.jpg
 
Cameos των Patrick Ewing και Samuel L. Jackson στο Exorcist 3 (1990).

pw.jpg

slj.jpg
 
Alec Baldwin στην ταινία Glengarry Glen Ross (1992)

GGR.jpg
 
O τραγουδιστής των Red Hot Chili Peppers Anthony Κiedis στο Point Break (1991)

AK.jpg
 
North by Northwest (1959). Πολλοί είναι αυτοί που αναρωτιούνται, αν η "κυρία" είναι ένα ακόμη cameo του Alfred Hitchcock...

bn.jpg

ah.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα