Τέλος το IDE Booting?

Shock

Retired Admin
Joined
13 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.315
Αντιδράσεις
230
Πήρε το μάτι μου ένα άρθρο στο slashdot που με άφησε κάγκελο. Τα σχόλια σας παρακαλώ. Εγώ έχω μια σχετικά καινούρια MSI και μπορώ να πω ότι δεν έχει τέτοια "προβλήματα"
 
mono 2 lekseis mporoun na perigrapsoun kati tetoio:

APARADEKTO & PANATHLIO

ti allo tha doume....
 
η νομιμοποιηση της αθλιοτητας....να ρωτησετε τον Βασιλακη γιατι εγινε αυτο :rolleyes:
 
Αυτά προφανώς είναι αποτέλεσμα της αθλιας πολιτικής που ακολουθείται στο PC Hardware. Ότι παλιώνει , το σκοτώνουν θέλουμε δεν θέλουμε.

Το θέμα όμως, κατ'εμέ , είναι οτι κάποια στιγμή πρέπει να αλλάξει τελείως η πλατφόρμα των PCs με τα χίλια δυο bottlenecks που δεν μας αφήνουν να ανασάνουμε και που ευθύνονται για το γεγονός οτι κάνουμε ενάμιση χρόνο να bootάρουμε ένα λειτουργικό (μην πιάσω και λέω για boot times του Debian τώρα, γιατί θα γίνει πειρατική επιδρομή και θα βγούμε off-topic).

Κοινώς, όσοι είναι ευχαριστημένοι με τα Pcάκια τους, ας τα κρατήσουν ως έχουν και θα τρέχουν τα αγαπημένα τους (τρέχοντα) λειτουργικά εσαεί. Για τους υπόλοιπους που θέλουν παραθυρικά περιβάλλοντα και next gen παιχνίδια τότε αυτές οι ριζικές αλλαγές είναι μονόδρομος. Πέταμα οι αργές μνήμες, πέταμα οι παλιοί σκληροί , πέταμα οι παλιές κάρτες.

Δεν ασπάζομαι την πολιτική αυτή, αλλα δεν βλέπω και άλλη λύση. Και στην τελική αυτή τη φορά μου φαίνεται οτι υπάρχει και επιλογή. Δεν θέλουμε next gen τίτλους και λειτουργικά; Μένουμε ως έχουμε και παίζουμε τους άπειρους τίτλους και εφαρμογές που έχουν βγεί μέχρι σήμερα (καλά, μέχρι πέρσι ;) )... Θέλουμε; Το χέρι στην τσέπη και βουρ....

That's life δυστυχώς

.... και άντε μετα να κατηγορήσεις τους κονσολάκηδες που λένε οτι με μια κονσολίτσα καθαρίζεις για καιρό ;)
 
... κατι ήξερα για την επιδρομή
piratesef8.gif


Μαλλον το PC μου θέλει σκότωμα .... :help:

.... και δεν μπορούσα να μην πώ κακία , θα έσκαγα :D
 
keeper7k είπε:
Κοινώς, όσοι είναι ευχαριστημένοι με τα Pcάκια τους, ας τα κρατήσουν ως έχουν και θα τρέχουν τα αγαπημένα τους (τρέχοντα) λειτουργικά εσαεί. Για τους υπόλοιπους που θέλουν παραθυρικά περιβάλλοντα και next gen παιχνίδια τότε αυτές οι ριζικές αλλαγές είναι μονόδρομος. Πέταμα οι αργές μνήμες, πέταμα οι παλιοί σκληροί , πέταμα οι παλιές κάρτες.
Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΩΣ μαζι σου...!!

(αλλωστε,με βαση αυτη ακριβως τη λογικη,εχω κρατησει ενα PC ανα γενια,δηλ. ενα PII,ενα PIII και ενα P IV....)
 
@manos426f

PII στα 400Mhz FTW!!! :thumbup:
 
AMD K6 2-333 Mhz,αλλα οπως μου ειχε πει ο pooky,εκεινη την περιοδο οι AMD σερνονταν σε σχεση με τους P II,(εγω ΚΑΙ τοτε ειχα Intel,κοινως αυτος ειναι ο μοναδικος AMD που ειχα ποτε στα χερια μου,αλλα πρεπει να αλλαχτει με ενα P II αλλα αντε τωρα να βρισκω και mobo για P II....)
 
Έχω mobo και επεξεργαστή Pentium II και ευχαρίστως είναι δικά σου.Από τον επεξεργαστή λείπει το ανεμιστηράκι, το οποίο είχα τοποθετήσει σε ένα chipset άλλου μηχανήματος, αλλά με 4 ευράκια βάζεις άλλο. Λειτουργεί μια χαρά και έχει και ένα σωρό ευκολίες. Full ATX και ενσωματωμένη Creative PCI κάρτα ήχου.

Όποτε θες πες μου να στην δώσω.
 
pooky,thanks πραγματικα..!!

Οποτε το παρω αποφαση κι εχω χρονο να ασχοληθω,θα σε ενοχλησω φιλε...!!
 
Πίσω
Μπλουζα