Τίτλος μουσικής σε διαφήμιση;

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
21.013
Αντιδράσεις
68.253
Ξαναείδα μετά από χρόνια, την διαφήμιση της Βότκας Smirnoff του 1994. Ξέρει κάποιος πως λέγεται το κομμάτι που ακούγεται;

 
Το κομμάτι δε μου λέει κάτι, αλλά τη διαφήμιση τη θυμόμουν! Εξαιρετική :)
 
Πω, πω! Τι διαφημισαρα ειναι αυτη! Δεν την ηξερα.

Μου θυμιζει λιγο την ταινια Ο δικηγορος του διαβολου (1997) με τον Αλ Πατσινο.
 
bambinella 100 είπε:
Μου θυμιζει λιγο την ταινια Ο δικηγορος του διαβολου (1997) με τον Αλ Πατσινο.
Ισχύει! Ναι, έχεις δίκιο ότι στο θεματάκι αυτό κάπου μοιάζουν.

Επίσης, νομίζω ότι η συγκεκριμένη διαφήμιση είχε και σήκουελ, γιατί θυμάμαι μια σκηνή με μια γάτα (νομίζω) μαύρη που περνάει πίσω από το μπουκάλι και μετατρέπεται σε πάνθηρα.
 
nwntas είπε:
Ισχύει! Ναι, έχεις δίκιο ότι στο θεματάκι αυτό κάπου μοιάζουν.
Επίσης, νομίζω ότι η συγκεκριμένη διαφήμιση είχε και σήκουελ, γιατί θυμάμαι μια σκηνή με μια γάτα (νομίζω) μαύρη που περνάει πίσω από το μπουκάλι και μετατρέπεται σε πάνθηρα.

Eκείνη με την γάτα πάνθηρα ήταν πιο παλιά. αλλά εξίσου καταπληκτική... :)

 
Στη βραβευμένη αυτή διαφήμιση της Smirnoff, Reflections/Russian Wedding, τη μουσική επιμελήθηκε η Ronin Productions του μουσικού Johnny Turnbull. Πιθανόν το κομμάτι που ακούγεται είναι πρωτότυπη σύνθεση ειδικά για το διαφημιστικό, αλλά αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες μπορείς να τους ρωτήσεις με email.

Δεν μπορώ να μην αναφέρω ότι κάπου γύρω στο 45ο με 50ο δευτερόλεπτο, εμφανίζεται και ο νεαρός τότε Jason Statham (ο μεσαίος ναύτης)!

RIO είπε:
Eκείνη με την γάτα πάνθηρα ήταν πιο παλιά. αλλά εξίσου καταπληκτική..
Το πολυβραβευμένο αυτό διαφημιστικό του ΄93 με τη γάτα πάνθηρα, είναι το Message in a bottle, της ίδιας διαφημιστικής (DLKW Lowe, London). Εδώ ακούγεται το τραγούδι «Midnight, the stars and you» του 1934, των Ray Noble και Al Bowlly, που έχει ακουστεί και στη «Λάμψη» του Κιούμπρικ.
 
Πίσω
Μπλουζα