Ταινία με το Μάρκο Λεζέ [Λεζαντάνο ο εκδικητής]

nickarxarias

RetroN00b
Joined
9 Οκτ 2008
Μηνύματα
10
Αντιδράσεις
0
Παιδιά ψάχνω απεγνωσμένα την βιντεοταινία του Μάρκου Λεζέ με τίτλο : Λεζαντάνο ο, πιλότος της συμφοράς !! Μήπως ξέρει κανείς κάπιο form να την κατεβάσω ?? Ή κάποιο βιντεοκλάμπ με παλιές βιντεοταινίες για να την βρώ ????
 
nickarxarias είπε:
Μήπως ξέρει κανείς κάπιο form να την κατεβάσω ?? Ή κάποιο βιντεοκλάμπ με παλιές βιντεοταινίες για να την βρώ ????
Το πρώτο απαγορεύεται από τους κανόνες του forum,διάβασέ τους σε παρακαλώ...

Το δεύτερο όμως,είναι μια καλή ιδέα για να τη βρεις και να τη δεις..
 
Ευχαριστώ !! Και συγνώμη για την παρατυπία μου ! Δεν θα επαναληφθεί !!
 
Θα τσεκάρω ένα παλιό videoclub τις περιοχής μου και θα σου πω. Παίζει να έχει κρατήσει μέγα αρχείο της εποχής, ο ιδιοκτήτης.
 
Λεζές rulez!!!! :headbangdude:
 
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση παιδιά !!!!!!
 
Φίλε TEFLON μήπως κοίταξες το βιντεοκλάμπ για το έργο ?? Συγνώμη αν σε κουράζω. Με την ησυχία σου......
 
Υπάρχει Video club με τέτοιους θησαυρούς;;
 
Παίδες κάποιο νέο για την ταινία κανείς ????? help me !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Φίλε nickarxarias,αν κι όταν κάποιο μέλος μας έχει κάποιο νέο για αυτό που ζητάς,θα postάρει,να είσαι σίγουρος...
 
έχω ακούσει για ένα μαγαζί στο μοναστιράκι που είναι γεμάτο από βίντεο κασέτες της εποχής 80-90 μόλις το εντοπήσω

θα σας πώ
 
nickarxarias είπε:
Φίλε TEFLON μήπως κοίταξες το βιντεοκλάμπ για το έργο ?? Συγνώμη αν σε κουράζω. Με την ησυχία σου......
Δυστυχώς φίλε nick....... :precry:

Πήγα προχθες και ρώτησα σχετικά , αλλά σουτάρησε οτι είχε και δεν είχε από βιντεοκασσέτες πριν κανα χρόνο............ ήθελε λέει να καθαρίσει το πατάρι...... :mad:

Του 'ριξα μια μούτζα και έφυγα ........... τον παλιο retrokiller.. ! :mad:
 
Φίλε μου TEFLON σε υπερευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου !! Ελπίζω να μπορέσω να στο ανταποδώσω !!
 
Κάνε υπομονή, η εταιρία "ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ & ΣΙΑ" της οποίας ήταν παραγωγή η ταινία που ζητάς, επανεκδίδει όλο της το αρχείο σε dvd.
 
παιδες,δεν κανω διαφημιση τωρα..το βιντεο κλαμπ "ΣΑΛΙΝΑ" στο παγκρατι ,απεναντι ακριβως απο τα βιλλατζ,εχει παπαδες..αν δεν το βρειτε εκει,μονο κατα τυχη..απιστευτα μεγαλο νουνερο τιτλων και σπανιων ταινιων..ταιηκ ε λουκ... ;)
 
Χρήσιμη πληροφορία αυτή φίλε don !
 
Παιδιά μου δοσε μια τύπισσα που ασχολείτε με ελληνικο video σχετικο cite για κατεβασματα, αλλα το κακο ειναι οτι για να πάρεις κάποια ταινία θέτουν όρους τους οποίους δεν έχω πολυκαταλάβει. Βασικα γινετε μεσω torrent.Εγώ κατέβασα ήδη μια ταινια,αλλα δεν μου δινουν άλλη.

Αν έχετε χρόνο ψάχτε το

http://www.greekshare.net/
 
Tη ταινια αυτη την εχω αυθεντικη σε vhs! (με εξωφυλλο) Μαλιστα η σειρα ταινιων "Λεζεντανο" εκανε τριλογία!

1) Λεζεντάνο ο μπάτσος (1988

2) Λεζεντάνο ο πιλότος της συμφοράς (1989)

3) Λεζεντάνο ο εκδικητής (1990)

Το περιεργο της υποθεσης ειναι πως απο πλευρας σεναριου ειναι τελειως διαφορετικη η μια ταινια απο την αλλη. Π.χ. στο πιλοτο της συμφορας ο Λεζες κανει τον μικροαπατεωνα και οχι τον αστυνομικο, και στο τελευταιο μερος της σειρας "Ο εκδικητης" ο Λεζες κανει τον ιδιωτικο ντετεκτιβ. Ο σεναριογραφος Γιωργος Μυλωνας τα μπερδεψε μαλλον. Τον εφαγε η χαζομαρα της βιντεοκασσετας..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την πρώτη την βρήκα! τις άλλες 2 όμως, όσο κι αν έψαξα στο δίκτυο δεν βρήκα τίποτα.. Πόσο θα ήθελα αυτή την τριλογία σε DVD!!!
 
Πίσω
Μπλουζα