Ταινίες με αφήγηση - πρόλογο - επίλογο

Στην ταινια "H λυγερη" λιγο πριν το τελος η Γεωργια Βασιλειαδου απευθυνεται στους θεατες λεγοντας:

"σ αυτο το γαμο[του Δημητρου(Ερρικος Μπριολας)και της Δεσπως(Ελντα Αθανασακη)] εχω βαλει κι εγω την ουριτσα μου..

κι οσες εισαστε λευτερες κι εχετε μπερδεματα ελατε σε μενα κι εγω θα σας τα ξεμπερδεψω"

attachment.php


li.JPG
 
Στην ταινια "η τυχη μου τρελαθηκε" αφηγητης πρεπει να ειναι ο Βυρων Παλλης

[video=youtube;f-L7ehbEa3k]

 
Bυρων Παλλης με τιποτα, κατ' εμε.

Ο Γιωργος Βελεντζας ειναι πολυ πιθανος.
 
bambinella 100 είπε:
Bυρων Παλλης με τιποτα, κατ' εμε.Ο Γιωργος Βελεντζας ειναι πολυ πιθανος.
:thanx2: ΒΒ,τωρα που το λες εχεις δικιο

ψιλομοιαζει ομως η χροια της φωνης τους
 
Στην ταινια "Ο μεταναστης" αφηγητης ειναι ο Μανος Κατρακης

attachment.php


m.JPG
 
Επιλογος του Περικλη Χριστοφοριδη στην ταινια "Κατω οι αντρες",απευθυνεται στους θεατες λεγοντας:"δε μου λετε,αρκετα δεν ειδατε απ τα οικογενειακα μας;αντε τωρα σπιτακια σας "

attachment.php


k.JPG
 
Επιλογος απ τη Λιλιαν Μηνιατη στην ταινια "Να ζει κανεις ή να μη ζει",ζηταει τη "βοηθεια του κοινου" γιατι δεν ξερει ποιον να διαλεξει:Λαμπρο Κωνστανταρα ή Ντινο Ηλιοπουλο; :wait2:

 
Επιλογος απ το Νικο Σταυριδη στην ταινια "Ευτυχως τρελαθηκα"

attachment.php


"Τι συμβαινει παιδια;Εχει κανεις απο σας στεναχωριες; γραμματια;εφορια; ΙΚΑ;

ε παλι τα ιδια;δεν το μαθατε ακομα το μαθημα;

τον τρελο,καντε τον τρελο παιδια!τον τρελο"!

1.JPG
 
Καλησπέρα σε ὀλους! Στην ταινία "Πεθαίνω κάθε ξημέρωμα'' ποιος είναι ο αφηγητής; Η φωνή του μου θυμίζει τον Αλέκο Αλεξανδράκη...
 
Αναμφισβητητα η φωνη του αφηγητη μοιαζει αρκετα με του Αλεκου Αλεξανδρακη, αλλα δεν πιστευω πως ανηκει σ' αυτον.

Δεν ειναι μονο η χροια που κανει δυο φωνες σχεδον ιδιες. Ειναι ο τροπος ομιλιας, ποιες λεξεις θα τονισεις, ποτε θα παρεις ανασα και πολλες αλλες μικρες λεπτομερειες που ομως κανουν τη διαφορα.
 
ευχαριστω tzias57!

Επιλογος της Γεωργιας Βασιλειαδου στην ταινια "Ο μαγκουφης"

m.JPG

"Α,ξεχασα να σας πω.. το δωματιο μενει ξενοικιαστο κι οποιος απο σας ειναι μαγκουφης ας κοπιασει"!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στην ταινία "Στουρνάρα 288" αφηγητής ειναι ο Ντινος Ηλιοπουλος που μας συστήνει τους ενοικους της πολυκατοικίας αλλα και κατα τη διαρκεια (οπως επισης και στο τελος) κάνει διάφορες "παρεμβάσεις" στην ροή.
 
hannele είπε:
Στην ταινία "Στουρνάρα 288" αφηγητής ειναι ο Ντινος Ηλιοπουλος που μας συστήνει τους ενοικους της πολυκατοικίας αλλα και κατα τη διαρκεια (οπως επισης και στο τελος) κάνει διάφορες "παρεμβάσεις" στην ροή.
hannele αναφερθηκε εδω απ τον miki-mik7:flower:
 
Και γιατί δεν μου το εβγαλε στην αναζήτηση??? :cry:
 
jasonk είπε:
Πρόλογος υπάρχει και στην ταινία "Μια λατέρνα μια ζωή". Δεν μπορώ να καταλάβω ποιος αφηγείται. Αναγνωρίζεται τη φωνή?
jasonk αυτος ο αφηγητης μαζι μ αυτον της ταινιας "προδομενη αγαπη" μου φαινεται θα ειναι απ τους πιο δυσκολους να βρεθουν
 
Πίσω
Μπλουζα