Ταινίες σε εκδοχή κόμικ

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.038
Στο εξωτερικό, υπήρχε (και υπάρχει ακόμα) η μόδα, κάθε επιτυχημένη ταινία, να κυκλοφορεί και σε μορφή κόμικ.

Δύο ρετρό κομμάτια που έχω στη συλλογή μου, είναι τα επίσημα βιβλιαράκια-κόμικ (graphic-novels),

των ταινιών CREEPSHOW και ALIEN.

[edit] dead imageshack photo [edit]

 


[edit] dead imageshack photo [edit]


 


[edit] dead imageshack photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φοβερά exetlaios ! Έχω και γώ ένα ελληνικό κομικ creepshow σχετικά σύγχρονο αν θυμάμαι καλά...γενικά μου άρεσε πολύ σαν σειρά ! Αλήθεια προηγήθηκε η ταινία και μετά το κόμικ ?
 
στη συλλογη μου εχω to conan the barbarian - destroyer. to willow k τωρα θελω να παραγγειλω το masters of the universe.
 
Απιστευτο το κομικ Creepshow!! To ειχα διαβασει παρα πολυ παλια απο εναν φιλο. Μηπως το πουλας;;

Επισης μια ταινια που μεταφερθηκε με μεγαλη επιτυχια σε κομικ ηταν το Blade Runner,

καθως και οι 2 ταινιες του Κοναν τις οποιες μαλιστα ειδαμε και στις παλιες ασπρομαυρες εκδοσεις της Cobra Press.

Υπαρχουν κι αλλες απλα αυτες τωρα μου ερχονται στο μυαλο. (κομπλαρα μολις ειδα το Creepshow)
 
DoctorGalifrean είπε:
Απιστευτο το κομικ Creepshow!! To ειχα διαβασει παρα πολυ παλια απο εναν φιλο. Μηπως το πουλας;;
Το έχω συνδέσει με πολύ αγαπητό μου πρόσωπο και ως εκ τούτου, δε σκέφτομαι να το πουλήσω.
 
Θυμάμαι οτί είχα διαβάσει στο Μπλεκ το δεύτερο Ιντιάνα Τζόουνς και τον Εξολοθρευτή 2 σε συνέχειες.Ωραίο σχέδιο και ακριβή αντίγραφα των ταινιών ,αν και στο ασπρόμαυρο και κακής ποιότητας χαρτί του Μπλεκ έχαναν πολύ.Φανταζομαι σε μια καλύτερη έκδοση θα ήταν πολύ εντυπωσιακά!
 
creepshow ηταν πολυ καλο οπως και το νο2 που ειχε βγει εγω εχω και ιστοριες απο την κρυπτη καποιο απο αυτα ειχε βγει σε ταινια νομιζω το ο ιπποτης των δαιμονων τα αλλα εγιναν σειρα στην τηλεοραση
 
Πίσω
Μπλουζα