Τα Τρέιλερ του ΑΝΤ1

FORD231

RetroNuts!
Joined
28 Φεβ 2010
Μηνύματα
3.087
Αντιδράσεις
3.596
ΑΠΡΙΛΙΟΣ 1993

ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΤΩΝ ΟΧΤΩ ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΡΕΝΣ ΚΟΥΙΚ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΙΑΝΑ ΚΑΝΕΛΗ..

ΤΡΕΙΛΕΡ ΓΙΑ ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΚΑΙ ΕΚΠΟΜΠΕΣ..

http://www.youtube.com/watch?v=rf3M5ENgwiE
 
Πολύ ωραίο το βίντεο ford231, σε ευχαριστούμε πολύ!!

:bow: :bow:

Το βίντεο περιέχει:

- Δείτε στα ΝΕΑ του ΑΝΤ1 στις 8.30 με τον Τέρενς Κουίκ και την Λιάνα Κανέλλη

- Trailer για ξένη ταινία

- Trailer για το πρώτο επεισόδιο της σειράς "Οι Νεοέλληνες"

- Trailer για την εκπομπή "Τέλος Εποχής" με τον Γιάννη Πρετεντέρη

Επιβεβαιώνω κι εγώ με τη σειρά μου ότι το βίντεο είναι από τον Απρίλιο του 1993 - Δευτέρα 5 Απριλίου 1993 ξεκίνησε η προβολή της σειράς "Οι Νεοέλληνες".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αγαπητέ ford231, όπως πάντα άψογος. Θαρρώ πως το πρώτο βίντεο πρέπει να ΄ναι από το 1994 και το δεύτερο από τα τέλη της σεζόν 1995-1996. ;) Μπράβο.
 
@ford 231 τα σέβη μου άλλη μια φορά!

Επιβεβαιώνω και εγω τις ημερόμηνιες...Νομίζω ότι είναι αυτές...
 
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΘΕΡΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ..ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΣΑΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΤΕ ΤΟ RETROMANIAX..ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ.
 
sunset89 είπε:
Μπράβο ford231 για ακόμη μια φορά! Το βιντεάκι δε, με το δελτίο ειδήσεων εκτός από διαχρονικό σε κάποια σημεία, είναι απολαυστικό γιατί βλέπουμε τους σημερινούς "αστέρες" σε ρόλο απλών ρεπόρτερ και εκφωνητών! Thanks! ;)
Ειναι ΜΑΙΟΣ του 1993

Ενα ακομη... ;)

http://www.youtube.com/watch?v=ce7XmlpTyo8
 
... και φυσικά η χαρακτηριστική φωνή του Ντάνου Λυγίζου στο σήμα του ΑΝΤ1 - "Βλέπετε ΑΝΤ1". Ωραίες τηλεοπτικές εποχές...!

Μπράβο ford231!
 
Θησαυροί εποχής για όποιον ενδιαφέρεται για τέτοιου είδους "ευρήματα". Ευχαριστούμε πολύ ford231
 
ford το μόνο που μπορώ να πω, είναι ένα μεγάλο ευχαριστώ για όλα αυτά τα βιντεάκια που ανέβασες.

Θυμάμαι χαρακτηριστικά ένα τρέιλερ του αντ1, μάλλον φθινόπωρο 1992 ή 1993, το οποίο "προωθούσε" το νέο πρόγραμμα του σταθμού. Ήταν με έναν τύπο τον οποίο θα μπορούσαμε να χαρακτηρίσουμε "αγαθό", ο οποίος, σύμφωνα με το τρέιλερ, δε μπορούσε να παρακολουθήσει τα προγράμματα που ήθελε στον αντ1 γιατί δεν τον άφηναν οι υπόλοιποι. Ξαφνικά όμως αποκτάει το πάνω χέρι και τον βλέπουμε σε μια πολυθρόνα να μην αφήνει κανέναν να του πάρει το τηλεκοντρόλ. Εκείνη τη στιγμή ακούγεται ο εκφωνητής να λέει οτι "έρχεται το νέο χειμερινό πρόγραμμα του αντ1". Αν το έχεις θα μπορούσες να το ανεβάσεις;
 
Panagiotis είπε:
ford το μόνο που μπορώ να πω, είναι ένα μεγάλο ευχαριστώ για όλα αυτά τα βιντεάκια που ανέβασες.
Θυμάμαι χαρακτηριστικά ένα τρέιλερ του αντ1, μάλλον φθινόπωρο 1992 ή 1993, το οποίο "προωθούσε" το νέο πρόγραμμα του σταθμού. Ήταν με έναν τύπο τον οποίο θα μπορούσαμε να χαρακτηρίσουμε "αγαθό", ο οποίος, σύμφωνα με το τρέιλερ, δε μπορούσε να παρακολουθήσει τα προγράμματα που ήθελε στον αντ1 γιατί δεν τον άφηναν οι υπόλοιποι. Ξαφνικά όμως αποκτάει το πάνω χέρι και τον βλέπουμε σε μια πολυθρόνα να μην αφήνει κανέναν να του πάρει το τηλεκοντρόλ. Εκείνη τη στιγμή ακούγεται ο εκφωνητής να λέει οτι "έρχεται το νέο χειμερινό πρόγραμμα του αντ1". Αν το έχεις θα μπορούσες να το ανεβάσεις;
Σευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια

αν το βρω το τρειλερ αυτο θα το ανεβασω ;)
 
ford231 είπε:
ΑΝΤ1 1995Τρειλερ του σταθμου το 1995

http://www.youtube.com/watch?v=aNEY0ieDYzw
Απίστευτο. Το παραπάνω βίντεο αρχίζει με τον εορταστικό ήχο που ακούγαμε στην ομώνυμη διαφήμιση της ΜΙΣΚΟ που είχε η ΕΡΤ με το χιόνι και το έλκηθρο: Ι Μιλιόρι αουγκούρι (και όχι.... αγγούρι! όπως το ακούγαμε εμείς και λέγαμε μιλόνι-αγγούρι, melon, για πεπόνια και αγγούρια θα μας έλεγε αυτός... ;) , από Μίσκο, κρόνια Πολλά!
 
Πίσω
Μπλουζα