Τα αυθεντικά DVD Candy Candy

domniki

RetroJunkie™
Joined
16 Mαϊ 2007
Μηνύματα
3.506
Αντιδράσεις
2.230
Τo βαρυ πυροβολικο της συλλογης του Turrican :clap:

Tα αυθεντικα γιαπωνεζικα dvd της σειρας boxset volume 2 που προοριζονται για την κορεατικη αγορα και περιεχουν τα επεισοδια 61-115 και extras :worship:

[edit] Dead pics [edit]

 

 


[edit] Dead pics [edit]


Δεν ειναι απλα πανεμορφα, ειναι ονειρεμενα :heartcloud:

[edit] Dead pics [edit]

 


[edit] Dead pics [edit]


 


[edit] Dead pics [edit]


Moλις μπορεσω να σκαναρω τις πισω σελιδες των εξωφυλλων, θα τις ποσταρω. Ειναι απιθανες :award:

Τα dvd περιεχουν και αυθεντικες καρτουλες της Igarashi :clap:

Προβολή συνημμένου 71604Προβολή συνημμένου 71605Προβολή συνημμένου 71607Προβολή συνημμένου 71608
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμμμμ!!! Στις φωτογραφίες φαίνονται υπέροχα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ domniki! :thumbup:

Να φανταστείς ότι για να το παραλάβω πλήρωσα κάτι παραπάνω για να έρθει με κούριερ! Δεν ρισκάρισα στιγμή να έρθει με το απλό ταχυδρομείο.

Σχεδόν λυπήθηκα που το έβγαλα από τη ζελατίνα... :precry:
 
:eek: :eek: :eek:

Τ Ε Λ Ε Ι Α Σ Υ Λ Λ Ο Γ Η ! :happyjump:

Αλλά ρε παιδιά έχω μια απορία! Τόσο καιρό δε λέγαμε ότι η Mizuki και η Igarashi είναι στα δικαστήρια και γι' αυτό δεν μπορεί να επαναπροβληθεί η Candy και τη βρίσκαμε στο you tube, μετά τη χάναμε κοκ... Τώρα πώς γίνεται να κυκλοφορεί σε DVD;

Λέτε να τα βρήκανε οι δυο τους; :xm:
 
Έχεις δίκιο γλυκιά nessie!!!

Το πακέτο είναι παραγωγής 2006.

Φέρει δε από πίσω τα λογότυπα : Toei ,Mizuki ,Igarashi!

Δεν γνωρίζω ακριβώς πως μπορεί να έγινε αυτό, αλλά είναι γεγονός ότι μόνο την συγκεκριμένη version έχω δει να κυκλοφορεί έξω και είναι δυστυχώς πανάκριβη και αρκετά σπάνια!

Κοινώς ότι ξέρεις ξέρω!!! 8)
 
Turrican είπε:
Χμμμμ!!! Στις φωτογραφίες φαίνονται υπέροχα!!!
Μονο στις φωτογραφιες φαινονται υπεροχα??? Στην πραγματικοτητα ειναι out of this world :worship: Θυμαμαι οτι οταν τα ειχα δει για πρωτη φορα, φοβομουν να τα πιασω στα χερια μου, μηπως γινει καμια στραβη και χαλασω κατι :nervous: Και το κουτι που τα περιεχει ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ :clap:

Οσο για τα πνευματικα δικαιωματα και το πώς κυκλοφορουν τα dvd, θυμαμαι οτι το δικαστηριο ειχε βγαλει αποφαση υπερ της TOEI και η Igarashi ειχε κανει εφεση, αλλα δεν ειμαι και τοσο σιγουρη. Ξερει κανεις? :help:
 
Το anime ανήκει πνευματικά στην TOEI αν και είναι βασισμένο στα σχέδια της Ιγκαράσι και την πλοκή της Μιζούκι.


Ενδεχομένως η εταιρεία που έβγαλε τα DVD να είχε αγοράσει από την ΤΟΕΙ τα πνευματικά δικαιώματα για μεγάλο χρονικό διάστημα και βάσει συμβολαίων να μην μπορούσε κανείς να σταματήσει τη διακίνησή τους...


 


Μου φαίνεται το πιό λογικό... Στις εταιρείες που δούλευα στα Royalties ο εκδότης ενός βιβλίου για παράδειγμα μπορούσε να εκμεταλλευτεί το συνολικό "δημιούργημά" του με κάθε δυνατό τρόπο χωρίς να χρειάζεται να ρωτήσει την εικονογράφο ή τη συγγραφέα...
 
Πράγματι είναι πανέμορφα!!!Να τα χαίρεσαι Turrican!Πάντως σε ένα πολυκατάστημα στο Παρίσι που είχα ρωτήσει για την Candy μου είχαν πει ότι σύντομα θα κυκλοφορήσει κάτι είτε σε manga είτε σε dvd.Λογικά για να διατίθενται στην Κορεάτικη αγορά,σύντομα θα κυκλοφορήσουν και στην Ευρωπαϊκή.Εις αναμονή λοιπόν... :flower:
 
Από το στόμα σου Candy μου και στου θεού το αφτί! :)
 
Παιδιάααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Κοιτάξτε εδώ τι βρήκα!!!!!!!!!!!!!!!


Πείτε μου ότι δεν ονειρεύομαι!!!!!!



Πείτε μου ότι δεν κάνουν πουλάκια τα μάτια μου!!!



Turrican kai Domniki, τι είναι αυτό????????????



Θα το πάθω το εγκεφαλικό!



Μπορούμε να κάνουμε παραγγελία?



Η μήπως είναι απάτη?



Τα θέλω όλα! Κι εσείς φαντάζομαι!



Και είναι τέλεια!!!!!!!!!!!!!!


Αχ δεν βγαίνει η σελίδα που ήθελα να δείτε!

Σας το στέλνω διαφορετικά!!!

http://www.hanbooks.com/cacaanboxset.html

http://www.hanbooks.com/cacaanr10dvd.html

http://www.hanbooks.com/cacacoedc5se.html

http://www.hanbooks.com/cacacoedilin.html

http://www.hanbooks.com/cacafucoedc1.html
 
To links αυτο παραπεμπει απλα στο κορεατικο site στο οποιο πωλουνται τα dvd της CandyCandy που μιλαμε στην αρχη του thread. Τι ακριβως βρηκες εκει ?

edit

Ok τωρα καταλαβαμε :thumbup:
 
Βρήκα ότι πουλάνε τα DVD και τα περιοδικά και όχι μόνο!

Πανάκριβα, αλλά είναι τέλεια!

Δηλαδή μπορούμε να κάνουμε παραγγελία?

Δεν μπορώ να το πιστέψω!!!!!!!!!!!
 
:animeek: εχει και την πρωτη season (ep1-60) που ειχε αναφερει ο Turrican :clap:

H δευτερη season ειναι αυτη που εχει ποσταρει ο Τurrican, με επιλογη για γιαπωνεζικο/κορεατικο ηχο.

Δυστυχως δεν εχει επιλογη για PayPal oμως :(
 
Θα εχουμε προβλημα στον εκτελωνισμο. Δεν ειναι απο την ευρωπαϊκη ενωση και ισως να πληρωσουμε μεγαλο ποσο στον εκτελωνισμο. Ετσι την επαθα με DVD απο USA. Τα πληρωσα σχεδον διπλη τιμη για να μου τα εκτελωνισουν grrrrrrrrrr Θελει μελετη το θεμα.
 
Μισο λεπτο ρε παιδια...Ο Turri μπορει να μας διαφωτισει γιατι εχει αγορασει πραγματα απο Σιγκαπουρη (νομιζω :nervous:). Aς μην βιαζομαστε... Good things come to those who wait
 
(εγω γιατι ειχα την υποψια οτι το ξερατε το μερος ?....και απορουσα που δεν αγοραζατε τοσο καιρο....α ρε turri με εχεις μπερδεψει)
 
Aπο καπου αλλου τα εχει αγορασει ο Turri, αλλα δεν ξερω απο πού :xm:

Ξερω παντως οτι αγοραζει παντα με PayPal, για ασφαλεια ;)

Φανταζομαι οτι οταν μπει στο φορουμ θα μας δωσει τα φωτα του...Τurri????
 
Αχ βρε παιδιά έχω κολίσει και τα χαζεύω τόση ώρα!!!

Κι εγώ έχω κάνει αγορές μέσω ίντερνετ, αλλά από Ευρώπη.

Είχα δώσει από την αρχή πιστωτική κάρτα και δεν αντιμετόπισα κανένα πρόβλημα!

Με αυτό εδώ δεν ξέρω τι γίνεται!!!!

Δεν μπορώ να κρατηθώ, θα δοκιμάσω!
 
Εγώ πάλι είμαι επιφυλακτική με τις αγορές αυτές...8)

 


Αφήστε που και να τα είχα, δεν προλαβαίνω παρά τις φιλόδοξες και φιλότιμές μου προσπάθειες να μάθω κορεάτικα...


 


Αν ήταν η ελληνική έκδοση με την αγαπημένη μας μεταγλωττιση...
:fever:
 
Έβγαλες λαβράκι akaliakoukou!!!

Τα δικά μου dvd τα είχα πάρει από Ιταλία συνεπώς δεν είχα πρόβλημα φόρων κτλ!

Έχει παραγγείλει κανείς από το κατάστημα που μας έδειξε η akaliakoukou ;; 8)
 
Turrican είπε:
Τα δικά μου dvd τα είχα πάρει από Ιταλία συνεπώς δεν είχα πρόβλημα φόρων κτλ!
Ωχ, λαθος πληροφοριες εδινα σε προηγουμενο ποστ μου :precry:

Σορρυ παιδια...
 
Πίσω
Μπλουζα