Τα στενά παπούτσια

Constantia76

RetroN00b
Joined
29 Ιαν 2016
Μηνύματα
12
Αντιδράσεις
3
Ψάχνω να βρω αυτό το βιβλίο εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Το είχα δει σε μια έκθεση βιβλίου. Δεν θυμάμαι συγγραφέα. Μόνο το εξώφυλλο ( ένα αντρόγυνο με νυφικά ρούχα, σκληρό εξώφυλλο) Πρέπει να εκδόθηκε αρχές δεκαετίας του 80. Δεν μιλάω για το βιβλίο Τα στενά παπούτσια της Ζωρζ Σαρή.
 
Το μόνο που βρήκα είναι της Ζωρζ Σαρή. Μήπως είναι αυτό το εξώφυλλο;

12730533._UY200_.jpg
 
Δεν αναφερεται το μελος μας στο βιβλιο Τα στενα παπουτσια της Ζωρζ Σαρη...
 
Το εξώφυλλο δεν μου λέει τίποτα αλλά είναι δυνατό τόση σύμπτωση; Εικόνα από γάμο; Όταν έκανα αναζήτηση στο google μου έβγαζε μόνο της Ζωρζ Σαρή με άλλο εξώφυλλο, σύγχρονο. Πότε πρωτοκυκλοφόρησε της Ζωρζ Σαρή, θυμάται κανείς; Το εξώφυλλο που θυμάμαι εγώ ήταν σε σκοτεινό φόντο και ήτανε ζωγραφισμένο, όχι φωτογραφία.
 
Constantia76 είπε:
Το εξώφυλλο δεν μου λέει τίποτα αλλά είναι δυνατό τόση σύμπτωση; Εικόνα από γάμο; Όταν έκανα αναζήτηση στο google μου έβγαζε μόνο της Ζωρζ Σαρή με άλλο εξώφυλλο, σύγχρονο. Πότε πρωτοκυκλοφόρησε της Ζωρζ Σαρή, θυμάται κανείς; Το εξώφυλλο που θυμάμαι εγώ ήταν σε σκοτεινό φόντο και ήτανε ζωγραφισμένο, όχι φωτογραφία.
ειναι αυτο που ψαχνεις τελικα; Ισως θυμασαι μια πολύ παλαιοτερη εκδοση του βιβλιου...
 
Το βιβλίο της Ζωρζ Σαρή Τα στενά παπούτσια κυκλοφόρησε για πρώτη φορά το 1979. Μήπως έχει κάποιος από εσάς την πρώτη έκδοση; Για να δω το εξώφυλλο.

Βρήκα την πρώτη έκδοση του βιβλίου(1979) σε παλαιοβιβλιοπωλείο. Είναι το ίδιο εξώφυλλο που έβαλε η αγαπητή QueenofHearts. Άλλο βιβλίο με αυτό τον τίτλο δεν φαίνεται να υπάρχει. Θυμάμαι πολύ καλά ότι στο εξώφυλλο υπήρχε σκηνή από γάμο αλλά ήταν πολύ σκοτεινό. Δεν υπήρχαν αυτά τα ζωηρά χρώματα. Πέρασαν και 34 χρόνια από τότε. Μάλλον θα πρόκειται για το βιβλίο της Ζωρζ Σαρή.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα