Τα στραβά κι ανάποδα [1993 - ΑΝΤ1]

BETTY BOOP

MultiDimensional RetroDivinitY
Αντιδράσεις
2.382
Τα στραβά κι ανάποδα (ΑΝΤ1)

RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A4%CE%B1_%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%B2%CE%AC_%CE%BA%CE%B9_%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B1

Κωμική σειρα που προβλήθηκε στον ΑΝΤΕΝΝΑ την περίοδο 1993-1994 σε σεναριο και σκηνοθεσία Γιαννη Δαλιανιδη. Πρωταγωνιστες οι Σπυρος Παπαδοπουλος, Αθηνα Τσιλύρα, Νατασσα Μανισαλη, Τακης Παπαματθαιου, Ζωη Ρηγοπουλου, Γιαννης Ευαγγελίδης, Κοσμας Ζαχαρωφ

δεν ειχα παρακολουθησει τη σειρα, αν θυμαμαι καλα στους τιτλους εναρξης ο τιτλος της σειρας ήταν με χρωματιστα γραμματα?

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

butch_cassidy

Retro Member
Αντιδράσεις
71
Το θυμάμαι αν και δεν το βλεπα. Δεν πρέπει να πήγε πολύ καλά από θεαματικότητες. Έίχε μια σκηνή στην οποία ο Παπαδόπουλος λέει τσ..πρρρ στην Τσιλύρα και βασικά αυτό μου έχει μείνει απ'όλη τη σειρά. Πρέπει να ήταν η πρώτη φορά που άκουσα αυτή την έκφραση σαν μικρό παιδάκι και μάλλον μου έμεινε.

drspiros

RetroActive
Αντιδράσεις
238
Απωθημένο του Δαλιανίδη ο τίτλος, αφού η ΕΡΤ του είχε κόψει τη (σχεδόν) ομώνυμη σειρά!

margarita07

RetroNoob
Αντιδράσεις
6
"Τα στραβά κι ανάποδα" τίτλοι
(Μουσική τίτλων Τόλης Κετσελίδης)

Αυτή ακριβώς τη σειρά εννοώ, ναι. Αφήστε μου τουλαχιστον το post, μήπως αργότερα κάποιο μέλος της ομάδας βρει τα επεισόδια και με βοηθήσει στο messenger. Ευχαριστώ πολύ!

Κάπου βρήκα βέβαια τώρα τελευταία
πως μπορεί η σειρά να είναι και του mega channel.
Μπορεί δηλαδή να μην το πρόβαλε ο αντ1, αλλά το mega.

Δεν θυμάμαι ακριβώς.
Αν ξέρει κάποιος, ας μας πει.

Μπλουζα