Τα τεύχη του Phoenix στο ISSUU

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.281
Ανεβαζουμε τα τευχη του Phoenix και στο ISSUU ωστε να ειναι ακομα πιο ευκολοδιαβαστα (χρειαζεται μονο ενας browser - η υλοποιηση της ηλεκτρονικης αναγνωσης στο ISSUU ειναι εξαιρετικη).

Μπορειτε να τα διαβαζετε εδω
 
Θα το τσεκάρω από κινητό πιο μετά!!!! Ωραία!!!!!
 
Πολύ βολικό! Νομίζω ότι θα ξαναδιαβάσω κανένα παλιό τεύχος από εκεί. :)
 
Οντως πολυ βολικο, Ωραια συστημα. Και καλη χρονια παιδια σε ολους σας!!
 
Πάρα πολύ έξυπνη κίνηση! :)

Online all the time -ούτε να τα αποθηκεύεις και να τα χάνεις, ούτε τίποτα!

Εξαιρετικό! :)
 
Δοκιμασε κανεις με tablet ή σοβαρο κινητο?
 
Περίμενε να σε πω με iPad.... :)

[edit] Λοιπόν με ipad δεν παίζει ακόμα... Σου δίνει μεν το κεντρικό preview:

DCIM 001.JPG

...αλλά μέχρι εκεί:

DCIM 002.JPG

Αναμένουμε λοιπόν!...

DCIM 001.jpg

DCIM 002.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με την ISSUU app σε Android 2.3.5 - ολα οκ.
 
[h=3]How long will it take to convert a document to the iPad?[/h]
Picture_64_large_thumb.png
Issuu Helperposted this on Dec-05 2011 17:50

Issuu has multiple servers processing all uploaded publications. Normally they are available in a few minutes, however, conversion times may be longer during peak hours.
Πόσες μέρες θέλουν δηλαδή; :)
 
Το τεύχος 6 γιατί δεν είναι ανεβασμένο παρέα με τα υπόλοιπα;;;
 
Τρεις φορές το προσπάθησε και απέτυχε, κάτι δεν θα του αρέσει μέσα στο pdf (το parsάρει).

Θα ξαναδοκιμάσω αύριο
 
Το κανα το θαύμα μου πάλι... :D
 
LOL DINO

Η αλήθεια είναι ότι ίσως και να το 'κανες :) Πρέπει ο μεγάλος αριθμός φωτογραφιών να κρασάρει τη μηχανή τους!

Δε πειράζει, το διαβάζουμε μια χαρά από δω, άλλωστε το content μετράει
 
καλησπερα σε ολους!επειδη δεν εχω και πολλες γνωσεις πανω στο θεμα,μηπως μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ειναι το issuu,και αν μπορεις εκει να διαβαζεις και να κατεβαζεις δωρεαν περιοδικα? ευχαριστω πολυ!
 
lollipopmerenta είπε:
καλησπερα σε ολους!επειδη δεν εχω και πολλες γνωσεις πανω στο θεμα,μηπως μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ειναι το issuu,και αν μπορεις εκει να διαβαζεις και να κατεβαζεις δωρεαν περιοδικα? ευχαριστω πολυ!
Είναι μια πλατφόρμα ψηφιακών εκδόσεων! :)

Και να το θέσω απλά και χωρίς πολλές φαμφάρες: είναι ένας ιστότοπος που σου επιτρέπει:

α) Αν έχεις ετοιμάσει ένα περιοδικό σε ηλεκτρονική μορφή, να το ανεβάσεις εκεί και -επί της ουσίας- ν' αυξήσεις την αναγνωσιμότητά / αναγνωρησιμότητά του.

β) Αν είσαι ένας απλός αναγνώστης, να πλοηγηθείς στη σελίδα, να βρεις εκδότες και περιοδικά της αρεσκείας σου και να τα διαβάσεις ή / και να τα κατεβάσεις.

Τώρα -διορθώστε με, αν κάνω λάθος, αλλά έχω πολύ καιρό να μπω-, μπορεί ο κάθε εκδότης ν' αποφασίσει αν θα είναι διαθέσιμο μόνο online το περιοδικό ή αν θα μπορεί ΚΑΙ να το κατεβάσει ο εκάστοτε αναγνώστης.

Επίσης, παλαιότερα που έμπαινα (στα πρώτα του βήματα), οι εκδότες που διέθεταν τα περιοδικά τους (και με την έννοια "εκδότης" μπορεί να είναι κι ένας μόνο χομπίστας!), το έκαναν δωρεάν. Δε γνωρίζω πλέον αν διαχωρίζονται σε δωρεάν και σε επί πληρωμή!

Ρίξε και ματιά εδώ - μπορεί να διορθώνει κάποια από αυτά που λέω και σίγουρα θα σου δώσει μια πιο σαφή εικόνα! ;)
 
daredevil μου σε ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια σου!! θα το τσεκαρω! :)
 
Να 'σαι καλά! :)

Αν μπορούμε να βοηθήσουμε σε κάτι, εννοείται στη διάθεσή σου! :)
 
Πίσω
Μπλουζα