Τα Micromad μου...

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.798
Αντιδράσεις
4.312
Aγαπημενο περιοδικο που σταματησε (σε ποιο τευχος?) αδοξα.

Ιδου η μεχρι στιγμης συλλογη μου με τα Micromad:

Τευχη 1 - 2

attachment.php


Τευχη 3 (το πρωτο που αγορασα) - 4

attachment.php


Τευχος 5 (τρελο εξωφυλλο) - που ειναι το 6 οεο

attachment.php


Τευχη 7-8

attachment.php


Τευχη 9-10

attachment.php


Τευχη 11-12 (η Αμστραντιαση ενισχυεται :( )

attachment.php


Tευχος 13 - λειπει το 14

attachment.php


Τευχη 15 - 16

attachment.php


Μετα βδελυγμιας :)

attachment.php


...εχω ακομα αρκετες ελλειψεις.
 
Πολύ ωραία !! Είναι και σε πολύ κατάσταση απ' ότι βλέπω. (αν τα απόκτησες απο κάποιον άλλο, μπράβο του που τα διατήρησε έτσι).

Τα δικά μου τα έχω όλο μουτζούρες !!

To 2o τεύχος μου λείπει, δυστυχώς. Δώσε μου την διεύθυνσή σου, να σε επισκεφθώ κάποιο βράδυ (μετά τις 3... :diablotin: ).
 
Εξαιρετική συλλογή!

Είχα μόνο 2 τεύχη. Αυτό με τον ROBOCOP και ένα άλλο με κάτι τύπισσες πάνω σε ένα κότερο (μάλλον σκαφάκι ήταν)...

ΖΗΛΕΥΩΩΩΩ!!!!!
 
Το αγαπημένο μου περιοδικό για 8 bit. Το αγόραζα ανελλιπώς κάθε μήνα αλλά δυστυχώς έχω διασώσει μόνο τα πρώτα 6 τεύχη.
 
Ωραίος Wally! Πρέπει να έχω 1-2 τεύχη και εγώ κάπου στο χάος στην αποθήκη.
 
Είχα αγοράσει και εγώ τα πρώτα τεύχη, περίπου μέχρι το 8 ή 9. Μετά το παράτησα γιατί με εκνεύριζε αφόρητα ο "τυχαίος" τρόπος με τον οποίο έβγαινε στα περίπτερα. Τα έχω ακόμα φυλαγμένα στην συλλογή μου με τα ρέτρο περιοδικά.

Δείτε τις ημερομηνίες κυκλοφορίας των τευχών και θα καταλάβετε τι εννοώ.

Από ότι βλέπω δεν έχασα και πολλά, ξεπουλήθηκε στην Amstrad μετά. :p
 
Παιδια αν καποιος εχει σκανερ και ορεξη, μπορω να του δανεισω τευχη που δεν εχουμε σκαναρει ακομα και να κανει ενα ψυχικο (για την κοινοτητα ρε γαμωτο :) )
 
Xμμμμ... Ψήνομαι.

Αν δω ότι μου μένει έξτρα ελεύθερος χρόνος (και δεν έχει αναλάβει άλλος εν τω μεταξύ), θα φροντίσω να κάνω "κρούση".

Πρέπει όμως απο τώρα να σε προειδοποιήσω πως υπάρχει μία πιθανότητα (μικρή μεν, αλλά υπάρχει), να αντιμετωπίσεις σενάριο ξαφνικής φυγής μου σε χώρα του εξωτερικού μαζί με τα MicroMad σου, τα οποία και δεν θα ξαναδείς ποτέ !! :tease:
 
Εχω εγκαταστησει στον Spectrum ψυκτρα ειδικο GPS module ωστε να εντοπιζω αμστραντακηδες που επιχειρουν να περασουν τα συνορα :p
 
Στην επόμενη αναβάθμιση να το κάνεις να τους εντοπίζει εντός συνόρων. Και μετά να τους χτυπάει με δορυφορικό laser υψηλής ενέργειας. :diablotin:
 
Καλη ιδεα. Παρολα αυτα θα εχω το 60% της CPU ακομα idle :)
 
Για να μην ανοιγω αλλο thread...

Ο Λαμπρος μου εστειλε σκαναρισμενο το Micromad 14 αλλα δεν εχει το εξωφυλλο.

Δυστυχως δεν εχω το τευχος 14 στη συλλογη μου. Αν καποιος φιλος το εχει, ας μου στειλει ενα σκαν ή καλη φωτογραφια του εξωφυλλου ωστε να ανεβασω το τευχος.
 
Θα ηθελα να δανεισω τα Micromad που δεν εχουμε σκαναρει, σε οποιο φιλο διαθετει σκαννερ και ορεξη να σκαναρει ωστε να ανεβουν στο φορουμ...
 
Πίσω
Μπλουζα