Τερμα το Live για το XBOX1

Εγώ το πήρα πολύ αργά και το αντικατέστησα γρήγορα με 360. Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν ο όγκος του μηχανήματος και του χειριστηρίου. Είχα μόνο τα Ninja Gaiden, Ninja Gaiden Black και Halo 2. Οπότε έπαιζαν στο 360 και το έδωσα.
 
Paspartoo είπε:
Για την ακριβεια η δευτερη. Την πρωτια κατεχει το PS3 που μετα απο 3+ χρονια συνεχιζει να εχει το ακριβοτερο κοστος κατασκευης και να χανει ακομα χρηματα απο καθε κομματι που πουλα
 
Τι τα λες αυτα, αφου ξερεις οτι δεν ειναι ετσι. Το XBOX εκλεισε 4 χρονια στην αγορα πουλησε 24 εκ κομματια και κοστισε 4 δις δολλαρια. To PS3 ειναι 3+ χρονια στην αγορα πουλησε 34 εκ κομματια και ειναι ακομα ενεργο.

Οσο για το οτι χανει με καθε κομματι του PS3 η SONY ειναι αληθεια - αλλα με το 360 ισχυει κατι διαφορετικο ? Μονο το οτι εχουν παραχθει 2Χ και 3Χ κονσολες για να γινουν οι δωρεαν "αλλαγες" στα καμμενα 360 επι 2 και χρονια, λεει πολλα. Οσο για links με τις ζημιες του XBOX division σου εχω δωσει καμποσες φορες.
 
Wally είπε:
Για την ακριβεια η δευτερη. Την πρωτια κατεχει το PS3 που μετα απο 3+ χρονια συνεχιζει να εχει το ακριβοτερο κοστος κατασκευης και να χανει ακομα χρηματα απο καθε κομματι που πουλα

Paspartoo είπε:
Οσο για το οτι χανει με καθε κομματι του PS3 η SONY ειναι αληθεια - αλλα με το 360 ισχυει κατι διαφορετικο ? Μονο το οτι εχουν παραχθει 2Χ και 3Χ κονσολες για να γινουν οι δωρεαν "αλλαγες" στα καμμενα 360 επι 2 και χρονια, λεει πολλα.
Πάλι καλά που τα λέτε εσείς,για να μη τα λέω εγώ και με λέτε μετά "αντι-κονσολά" και "εγκάθετο".... :p :p
 
Και τι μας ενδιαφέρει εμάς αν χάνουν οι εταιρείες.

Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει το gaming, τίποτε άλλο. Οι κονσόλες έχουν διαμάντια, η πρόσφατη ενασχόλησή μου με το PS2 (που δεν είχα την παραμικρή επαφή μέχρι τώρα) το επιβεβαίωσε περίτρανα.
 
Εχουν περασει 3 ωρες απο την ωρα που ειχε ανακοινωθει οτι θα επεφτε το Live! στο XBOX1 and it is still going strong.

Οι servers στο HALO2 ειναι γεματοι κοσμο που περιμενει να κλεισει τον κυκλο του XBOX1 Live! με ενα καλο headshot...

Στο GiantBomb παιζουν ακομα Splinter Cell
 
ifqsew.jpg
 
Γεια χαρά σε όλους! Πρέπει να ομολογήσω πως είναι πολύ ωραίο το forum

σας και χαίρομαι που το ανακάλυψα, έστω και λίγο αργα :) .

Δηλώνω λοιπόν κι εγώ all-things-retro-lover!

Τώρα για το θέμα του Live, ρίξτε μια ματιά και σ'αυτό: X-Link Kai

Είναι κάτι σαν υποκατάστατο, δεν το έχω δοκιμάσει όμως ακόμα..

Από το faq του site:

1.1 What is XLink Kai?


XLink Kai is a program that you run on your PC or Macintosh that allows



you to play system-link / LAN-enabled games for your XBox, Playstation 2,



Gamecube and PSP.


 


The software is referred to as what is known as a 'tunnelling' application.



There are various other single-console tunnelling applications available, but



XLink remains the only one to support all 3 major consoles...


Sry που έφερα στην επιφάνεια ένα κάπως παλιό thread αλλά νομίζω ότι

όφειλα να το αναφέρω.
 
Νεκρανασταση
Βρηκα λιγο χρονο και εστησα το Insignia που αποτελει συγχρονο αντικατασταση του Live.
Δεν σφιζει απο κοσμο (στο site εχει ανα παιχνιδι παιxτες και sessions και Discord) ομως η εμπειρια ειναι μια χαρα.
Επαιξα λιγο PGR2 χωρις κανενα θεμα.

Θελει λιγη προσπαθεια να στηθει αλλα απαξ και το στησεις λειτουργει και δεν χρειαζεται να κανεις κατι.
Παιζει και σε στοκ και σε τσιπαρισμενες κονσολες.
 
Για οσους δεν ξερουν περι τινος προκειται, εδω ειναι ενα ωραιο video απο τον Modern Vintage Gamer σχετικα με την υπηρεσια:


Ο MrMario2011 εχει κανει δυο λεπτομερέστατους οδηγους εγκαταστασης.

Για stock xbox:


Για modded:

 
Καλη φαση θα ηταν να μαζευομασταν οσοι στησουμε Insignia και να κανονιζαμε κανα παιχνιδακι.
 
Πίσω
Μπλουζα