Τεύχος με αφιέρωμα στα παιχνίδια Μπάσκετ

το είχα παίξει πρώτα σε euro pc με πορτοκαλί οθόνη και είχα εκπλαγεί με τα γραφικά του.
 
Πλάκα-πλάκα, μου έχει λείψει το να ζηλεύω - το να έχω κάτι να ονειρεύομαι. ΟΚ, έχω ένα 360 που το χρησιμοποιώ για REZ, Sonic και Bioshock, εμ και τί μ'αυτό; Δεν μου τρέχουν πλέον τα σάλια, δεν χαζεύω screenshots με τις ώρες, μήπως είχαμε γίνει πολύ conditioned με τα παιχνίδα της εποχής και δεν μπορούμε να ξεσκαλώσουμε...?
 
Mήπως ρε Θέμη απλά μπορούμε να έχουμε αυτό που θέλουμε ;

(συν ότι ο ενθουσιασμός για τα video games αναπόφευκτα πλέον κινείται σε χαμηλότερα,από παλιά,επίπεδα....)
 
Και τα δύο νομίζω...

Από την άλλη όντως θα ήθελα να πάρω την τελευταία κάρτα γραφικών με 2GB μνήμη για να παίξω το Alone in the Dark όπως του αξίζει, αλλά μένω στο 'μακάρι', παρ'ότι μπορώ να την έχω...
 
Τότε, τα μηχανήματα είχανε ψυχη!

Τα περιοδικά είχανε ψυχή!

Η εποχή ήταν μοναδική!

Βάλε και το τρυφερό της ηλικίας, και είμασταν στον παράδεισο!

Πολύ απλά μας αρκούσε να διαβάζουμε ένα περιοδικό με computer games και νιώθαμε ολοκληρωμένοι!

Τώρα αν ο σημερινός 10χρονος (!) δεν έχει το τελευταίο κινητό με 109876453 χρώματα, 1245 Mpixels, High Def αναπαραγωγή κλπ κλπ, δεν είναι με τίποτα ευχαριστημένος!
 
Πολυ ωραια αυτα που εγραψες Dino. :bow:
 
έτσι όπως τα λες DINO ο κόσμος έχει κορεστεί πλέον.
 
ρε παίδες είναι απλό...πλέον η προσφορά είναι τεράστια και η πρόσβαση στο προϊόν ευκολότατη ακόμα και από το σπίτι. Τότε ακόμα και η αντιγραφή ήταν ιεροτελεστία. Το review ήταν αποτέλεσμα μερικών screenshots από το πίξελ και της απόδοσης από τον συντάκτη του περιεχομένου κάθε παιχνιδιού. Το υπόλοιπο το συμπλήρωνε ο καθένας μας με το φαντασιακό του. Αυτό ήταν που του έδινε γοητεία. Σήμερα μπορούμε να έχουμε πολλά review και ντέμο βίντεο μέσα από το διαδίκτυο. Είμαστε επομένως λιγότερο συμμετοχικοί. ΑΥΤΟ έκανε την διαφορά τότε!
 
Τώρα μου ήρθε φλας... ποιος δεν φαντάστηκε το animation από την τελική σκηνή του Defender of the Crown διαβάζοντας το review? Θα ορκιζόμουνα ότι το screenshot κινούταν και απέδιδε τις σκιάσεις από τη φωτιά...
 
Δεν είναι η τελική σκηνή, αλλά στα υπόλοιπα έχεις δίκιο !!

Σε αυτό βοήθησε (εκτός απο τα φανταστικά screenshots απο την Αmiga), και η παραστατική περιγραφή του Αντώνη (ο καλύτερος reviwer του Pixel, κατά τη γνώμη μου).

Ο συνδιασμός αυτών των δύο ήταν ικανός να κάνει την φαντασία μας να οργιάσει !!
 
billy είπε:
Σε αυτό βοήθησε (εκτός απο τα φανταστικά screenshots απο την Αmiga), και η παραστατική περιγραφή του Αντώνη (ο καλύτερος reviwer του Pixel, κατά τη γνώμη μου).
Πολύ καλός, πραγματικά ο Λεκό...

Πάντως, όπως θα έλεγε και ο Rygar, Τσουρινάκης ρουλζ!!!

Εκτός και αν αυτόν τον βγάζουμε εκτός συναγωνισμού καθότι καθαρόαιμος adventurer... :D
 
Mα φυσικά φίλε Dino, ο Αντρέας είναι σταθερή αξία !!

Του έχω πλέξει ολόκληρο εγκώμιο σε σχετικό thread, για τα αφιερώματά του στα adventures στο PC Master Gold. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
billy είπε:
Δεν είναι η τελική σκηνή, αλλά στα υπόλοιπα έχεις δίκιο !!
Έχεις δίκιο, είναι απλά η σκηνή που σώζεις την αγνή και αμόλυντη πριγκιπέσσα...
 
Good news!!!

Κάναμε σκόνη τα deadlines, μόνο για σας!

Το τεύχος 53 σκαναρίστηκε και θα σταλεί το απόγευμα για ποιοτικό έλεγχο! :boss:

Αναμείνατε!

spyros_s, τ'ακούς;

Ετοιμάσου για υποκλίσεις στην Atari!!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DINO είπε:
Good news!!!Κάναμε σκόνη τα deadlines, μόνο για σας!

Το τεύχος 53 σκαναρίστηκε και θα σταλεί το απόγευμα για ποιοτικό έλεγχο! :boss:

Αναμείνατε!

spyros_s, τ'ακούς;

Ετοιμάσου για υποκλίσεις στην Atari!!! :D
...μια μέρα είναι θα περάσει... :D :D:D

απλά θα το κάνω όσο πιο καλά γίνεται...
 
Πίσω
Μπλουζα