Τηλεκάρτες [ΟΤΕ]

Ευχαριστώ πολύ! Μόνο το Milko Action κατάφερα να βρω.
 
Χρησιμοποιούσα τηλεκάρτες στο σχολείο, είχα πάντα στο πορτοφόλι μου, μέχρι που απέκτησα κινητό! Όταν τηλεφωνούσα, δεν παρέλειπα να κοιτάζω στο τέλος πόσες μονάδες είχαν μείνει στην τηλεκάρτα...
 
Αν κρίνω λίγο από τα αναγνωσθέντα, κι εγώ λίγο πολύ συλλέκτης τηλεκαρτών, με αποτέλεσμα να έχω από γονείς (εγώ δε ζούσα ακόμα :p ) σίγουρα αυτή με τον ήλιο της Βεργίνας και πάνω από 150 της δεκαετίας του '90. Φυσικά οι περισσότερες είναι απ' τα πιο πρόσφατα χρόνια με τη συλλογή να τελειώνει στις ημερομηνίες λήξης πριν το 2010.

Τώρα που το φέρνει η κουβέντα ένα συμμάζεμα θα ήταν ότι καλύτερο και τις πρώτες μια φωτογραφία και ποστ εδώ ;)

Πάντως από αυτές τις πρώτης φωτογραφίας αναγνωρίζω σίγουρα 3-4 που έχω...

Αμα βάλω κάτω και θυμηθώ, υπήρχε καιρός που έψαχνα μικρός στις τσάντες της γιαγιάς μου κι έβρισκα μαζί με τις τηλεκάρτες των 100 μονάδων και αχτύπητα εισιτήρια μπλέ και ροζέ των λεωφορείων με δραχμές και δε πίστευα στα μάτια μου... :eek:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πενταήμερη εκδρομή στην Ρόδο ... και αμέτρητες ουρές δίπλα στα καρτοτηλέφωνα από μαθητές να περιμένουν να επικοινωνήσουν με το σπίτι ...
 
BETTY BOOP είπε:
Χρησιμοποιούσα τηλεκάρτες στο σχολείο, είχα πάντα στο πορτοφόλι μου, μέχρι που απέκτησα κινητό! Όταν τηλεφωνούσα, δεν παρέλειπα να κοιτάζω στο τέλος πόσες μονάδες είχαν μείνει στην τηλεκάρτα...
Φυσικά οι κάρτες που είχαν τελειώσει από μονάδες δεν πετάγονταν αλλά φυλλάσονταν για συλλογή.
 
Τι μανία κι αυτή με τις τηλεκάρτες την εποχή εκείνη θυμάμαι. Αφού μια περίοδο τις πουλούσαν κιόλας για τους συλλέκτες. Ήταν βολικές όπως και να το κάνουμε. Τις χρησιμοποίησα αρκετά και στην 5ήμερη αφού κινητό τότε δεν είχα αλλά και μεταγενέστερα. Τώρα άραγε έχουν κάποια χρήση?
 
η Τζένη Μπαλατσινού ειναι στη διαφήμιση;
 
Ναι μαλλον αυτη ειναι...
 
θυμάμαι μάζευα απ' το 1993 που έφυγε για σπουδές ο αδελφός μου στην Θεσσαλονίκη και χρησιμοποιούσε τηλεκάρτες για επικοινωνία και αφού δεν τις μάζευε τις έφερνε σε εμένα όποτε έρχονταν σπίτι.Και ως φοιτητής λίγα χρόνια πιο μετά μάζευα πολλές τηλεκάρτες με αποκορύφωμα στον στρατό όπου τις έβρισκα με το κιλό το 2001.Με το που απολύθηκα από φαντάρος τον Αύγουστο του 2002 σταμάτησε και η μανία μου με τις τηλεκάρτες.Αν και έχω την εντύπωση ότι και ο ΟΤΕ δεν έβαζε μετά πολύ συλλεκτικά θέματα αλλά πιο πολύ είχε πια την επιφάνεια των τηλεκαρτών για διαφήμιση υπηρεσιών του.
 
Πίσω
Μπλουζα