Τηλεπαρουσιάστριες MEGA

FORD231

RetroNuts!
Joined
28 Φεβ 2010
Μηνύματα
3.087
Αντιδράσεις
3.600
H Δημητρα Παπαδημα ηταν απο τις πρωτες παρουσιαστριες του Mega στο ξεκινημα της ιδιωτικης τηλεορασης ακολουθωνταςτην παραδοση της κρατικης τηλεορασης..κατι που δεν κρατησε πολυ αφου το 1993 το μεγαλο καναλι σταματησε την αναγγελια προγραμματος απο τηλεπαρουσιαση αντικαθιστωντας το με τα γνωστα βιντεο που βλεπουμε μεχρι τωρα..κατι που ακολουθησε και η ΕΡΤ Α.Ε

http://www.youtube.com/watch?v=KPk4eMwTYVs
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ κακώς, κατά τη γνώμη μου. Από εκεί ξεκίνησε ο κατήφορος της ιδιωτικής... Ήταν σαφώς πιο ωραία η αναγγελία του προγράμματος από πρόσωπα. Η Παπαδήμα έπαιζε και στο "Εκμέκ παγωτό", παρεμπιπτόντως.
 
FORD231 είπε:
H Δημητρα Παπαδημα ηταν απο τις πρωτες παρουσιαστριες του Mega στο ξεκινημα της ιδιωτικης τηλεορασης ακολουθωνταςτην παραδοση της κρατικης τηλεορασης..κατι που δεν κρατησε πολυ αφου το 1993 το μεγαλο καναλι σταματησε την αναγγελια προγραμματος απο τηλεπαρουσιαση αντικαθιστωντας το με τα γνωστα βιντεο που βλεπουμε μεχρι τωρα..κατι που ακολουθησε και η ΕΡΤ Α.Ε
http://www.youtube.com/watch?v=KPk4eMwTYVs
Η κοπέλα η καριέρα της απογειώθηκε με ρόλους όπως της Μάρας στους 2 Ξένους, της Μαρίνας στο Κωνσταντίνου και Ελένης, αλλά και στην Βέρα στο Δεξί ως Ράνια.
 
FORD231 είπε:
κατι που δεν κρατησε πολυ αφου το 1993 το μεγαλο καναλι σταματησε την αναγγελια προγραμματος απο τηλεπαρουσιαση
Μου φαινεται πολυ περιεργο.

Διαφωνω στο εξης: κοβω τις φλεβες μου (για να μη πω τιποτα αλλο) οτι το 92 και ΣΙΓΟΥΡΑ το 93, ο θεσμος της τηλεπαρουσιαστριας ειχε ηδη εγκαταληφθει

Εκεινη την εποχη ειχαμε αρχισει στο σπιτι να εχουμε ανοιχτη την τηλεοραση ολη μερα για συντροφια (καλως η κακως) οποτε πιστευω οτι θυμαμαι τα της τηλεορασης αρκετα εντονα.

Για να ειμαι ειλικρινης ουτε το 91 θυμομουν οτι υπηρχε τηλεπαρουσιαστρια, αλλα το βιντεο αποτελει αποδειξη οτι η μνημη μου πλαναται :)

Αν εχεις καποιο σχετικο βιντεο απο το 92 θα με ενδιεφερε πολυ να το δω απο περιεργεια
 
Rakeesh είπε:
Μου φαινεται πολυ περιεργο.
Διαφωνω στο εξης: κοβω τις φλεβες μου (για να μη πω τιποτα αλλο) οτι το 92 και ΣΙΓΟΥΡΑ το 93, ο θεσμος της τηλεπαρουσιαστριας ειχε ηδη εγκαταληφθει

Εκεινη την εποχη ειχαμε αρχισει στο σπιτι να εχουμε ανοιχτη την τηλεοραση ολη μερα για συντροφια (καλως η κακως) οποτε πιστευω οτι θυμαμαι τα της τηλεορασης αρκετα εντονα.

Για να ειμαι ειλικρινης ουτε το 91 θυμομουν οτι υπηρχε τηλεπαρουσιαστρια, αλλα το βιντεο αποτελει αποδειξη οτι η μνημη μου πλαναται :)

Αν εχεις καποιο σχετικο βιντεο απο το 92 θα με ενδιεφερε πολυ να το δω απο περιεργεια
Βασικά από το 1993 κάποιες κοπελίτσες έκαναν παρουσίαση προγράμματος, ενδεικτικά σου αναφέρω: Ελίνα Κέφη από το 1997 μέχρι το 2000 έλεγε το πρόγραμμα του ΑΝΤ1, Μάνια Ντέλου στο STAR νομίζω, Φαίη Βώκου ηθοποιός τότε έλεγε τα Προσεχώς για την prime time του Mega μετέπειτα έγινε πανελίστρια στο tv weekend , Εύη Βατίδου από το 2001 μέχρι το 2002 ... έλεγε το trailer του ΑΝΤ1.

Στην ΕΤ στα τέλη του 1990 έπαψαν την παρουσίαση trailers από κοπελίτσες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rakeesh, αν δεν απατώμαι η "Τηλεπαρουσιάστρια" του προγράμματος υπήρξε και λίγο αργότερα γύρω στο 2000 με 2002 που έβγαινε η Αιγινίτη και έλεγε ποιες ταινίες και σειρές είχε το πρόγραμμα της κάθε ημέρας!
 
sunset89 είπε:
Rakeesh, αν δεν απατώμαι η "Τηλεπαρουσιάστρια" του προγράμματος υπήρξε και λίγο αργότερα γύρω στο 2000 με 2002 που έβγαινε η Αιγινίτη και έλεγε ποιες ταινίες και σειρές είχε το πρόγραμμα της κάθε ημέρας!
Σε ποιο κανάλι συνέβαινε αυτό που αναφέρεις; Στο MEGA;

Δεν το θυμάμαι καθόλου!
 
bernard.c είπε:
Σε ποιο κανάλι συνέβαινε αυτό που αναφέρεις; Στο MEGA; Δεν το θυμάμαι καθόλου!
Ναι στο Mega! Ήταν η Δήμητρα Αιγινίτη εκείνο το διάστημα... Ύστερα καταργήθηκε εντελώς.... Πρέπει μάλιστα να έχω σε κάποια κασσέτα μερικά στιγμιότυπα, αλλά δεν τα διαθέτω σε dvd για να μπορέσω να τα ανεβάσω στο youtube. :xm:
 
sunset89 είπε:
Ναι στο Mega! Ήταν η Δήμητρα Αιγινίτη εκείνο το διάστημα... Ύστερα καταργήθηκε εντελώς.... Πρέπει μάλιστα να έχω σε κάποια κασσέτα μερικά στιγμιότυπα, αλλά δεν τα διαθέτω σε dvd για να μπορέσω να τα ανεβάσω στο youtube. :xm:
Thanks για την απάντηση! :)
 
Αναγγελία προγράμματος από την Δήμητρα Παπαδήμα


μεταδόθηκε 27 Δεκεμβρίου 1989 από το Mega


[video=youtube_share;AztxnxY4Ck4]http://youtu.be/AztxnxY4Ck4
 
Και εγω θυμαμαι τις τηλεπαρουσιαστριες στο MEGΑ που δεν κρατησαν για πολυ...εντυπωση παντως προκαλει το μεγαλο χρονικο διαστημα απο την αναγγελια της ταινιας εως την εναρξη της ,κατι που σημερα τα καναλια θα εκμεταλλευονταν με διαφημισεις!Ευχαριστουμε FORD!
 
Αναγγελία προγράμματος από την Δήμητρα Παπαδήμα


μεταδόθηκε 27 Νοεμβρίου 1989 από το Mega


[video=youtube_share;Gv_pe1s0W64]http://youtu.be/Gv_pe1s0W64
 
Η Παπαδήμα αληθεύει ότι είναι 49 χρονών?
 
ChristosM είπε:
Αναγγελία προγράμματος....
Σε ευχαριστούμε ChristosM - ποιο να είναι άραγε το όνομα της παρουσιάστριας αυτής;

Στακόβιεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε...... :D
 
bernard.c είπε:
Σε ευχαριστούμε ChristosM - ποιο να είναι άραγε το όνομα της παρουσιάστριας αυτής;Στακόβιεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε...... :D
Τέλειο! Ποια να είναι άραγε; Το βιντεάκι είναι από τις αρχές της δεκαετίας του 90, έτσι δεν είναι. Και η μουσική που είναι στο μπακράουντ είναι πολύ ωραία.
 
stakovios είπε:
Τέλειο! Ποια να είναι άραγε; Το βιντεάκι είναι από τις αρχές της δεκαετίας του 90, έτσι δεν είναι. Και η μουσική που είναι στο μπακράουντ είναι πολύ ωραία.
Δύσκολο μου φαίνεται ότι θα είναι το έργο της αναγνώρισης... Δεν χρησιμοποίησε το MEGA για πολύ καιρό παρουσιάστριες για το πρόγραμμά του αν θυμάμαι καλά...
 
Τρέιλερ για το εορταστικό πρόγραμμα του MEGA και αναγγελία από την τηλεπαρουσιάστρια του καναλιού Δήμητρα Παπαδήμα για ζωντανή σύνδεση με Ιερό Ναό για την  λειτουργία της Αναστάσεως.
Μεταδόθηκε το Μεγάλο Σάββατο14 Απριλίου 1990.

 
Η τηλεπαρουσιάστρια του MEGA ενημερώνει ότι τελειώνει το πρόγραμμα του καναλιού. Μεταδόθηκε τον Δεκέμβριο του 1990.
 
Πίσω
Μπλουζα