Τη γνώμη σας για αγορά δυο φλίπερ!!!

kingtiger077

RetroMaNiaC
Joined
2 Ιουλ 2011
Μηνύματα
583
Αντιδράσεις
178
Παιδιά μια βοήθεια στο δίλημμα που με ταλανίζει: Έχω βρει σε μια καφετέρια δυο παλιά φλίπερ (αυτά με τη μπίλια) αλλά είναι σε σχετικά μέτρια κατάσταση καθώς έχουν υποστεί φθορά από τη μητέρα φύση λόγω κακής αποθήκευσης σε υπαίθριο χώρο.Βέβαια το καλό είναι ότι έχω βρει τεχνικό ο οποίος μάλιστα επισκεύαζε τέτοια μηχανήματα τότε οπότε είμαι οκ από επισκευή. Το θέμα είναι αξίζει η αγορά τους για να τα σώσω και φυσικά να παίζω;
 
Δεν μας λες το πιο σημαντικο: τι λεφτα σου ζητανε.
 
Το Thunder μπορει να γινει υπεροχο

[video=youtube;E-m38VKMPz4]

 
Τα έτρωγε τουλάχιστο η υγρασία από ότι φένεται αν όχι η βροχή, σωστά;

Κοίτα από την φθορά του χρόνου ότι λαστιχάκι υπάρχει μέσα ξέχασέ το, χρειάζεται αντικατάσταση. Επιπλέον λάμπες και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο υπάρχει μέσα. Το θέμα είναι να μην έχει ζημιά κανένα κύκλωμα γιατί που θα βρείς ανταλλακτικό; Μπορείς να τα βάλεις στο ρεύμα να δεις τουλάχιστο αν ανάβουν η όχι;

Γενικά καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις που τα βρήκες, αλλά σου προτείνω να μην μπλέξεις με αυτά γιατί θα μπλέξεις με την ζημιές που θα έχουν. Εδώ έχω δει φλίπερ μέσα σε σπίτι τόσα χρόνια χωρίς υγρασίες και μεταβολές θερμοκρασίας να έχουν προβλήματα. Μπορείς να διαθέσεις χρήματα για την επισκεύη μέσω τεχνικού; 100% δεν θα είναι φτηνά εκτός και ο τεχνικός είναι φίλος ή μπάρμπας σου. Έχεις λεφτά; Κάνε υπομονή και ψάξε να βρείς ένα λειτουργικό φλίπερ για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
 
Έχω πάρει αρκετά σε αυτή την κατάσταση και πραγματικά είναι στην ουσία για πέταμα...

Αν δεν ασχολείσαι ο ίδιος με την ανακατασκευή θα σου κοστίσει πάρα πολύ.

Πάντως είναι το στοιχείο μου και μαζεύω κυρίως χαλασμένα γιατί μου αρέσει να τα φτιάχνω ώρες ατελείωτες,

αν η τιμή του φίλου είναι λογική για αυτό που προσφέρει ενδιαφέρομαι πάρα πολύ...
 
Ο τύπος που τα έχει μου είπε ότι ανάβουν αλλά δε δουλεύουν. Ο τεχνικός που έχω βρει είναι γνωστός μου και θα μου το φτιάξει με κόστος... τρείς μπύρες γιατί ουσιαστικά θα κρατήσει το ένα. Σε τι τιμή θα ήταν λογικό να τα πάρω έτσι όπως είναι; Δεν δοκίμασα να τα ανάψω γιατί στάνταρ θα έπεφτε η ασφάλεια χαχα!!!
 
Αν ήταν εκεί που φένονται στη φωτογραφίες να τα τρώει η βροχή τόσα χρόνια, κέρνα και αυτόν που τα έχει από 2 μπύρες και πάρτα. Σοβαρολογώ.
 
Ότι είπαν όλοι πιο πάνω...η κατάσταση τους είναι τραγική και σίγουρα θα χρειαστεί να βάλεις αρκετά βαθειά το χέρι στην τσέπη για αγορά ανταλλακτικών...
 
Πίσω
Μπλουζα