Τιμοκατάλογος Παιχνιδιών El Greco (Β' εξαμήνου 1985)

makisimos

RetroMasteR
Joined
8 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.516
Αντιδράσεις
154
Μετά από τόσα χρόνια συλλογής παιχνιδιών έπεσε στα χέρια μου ένα πολύ σημαντικό απόκτημα..!! Ένας τιμοκατάλογος της El Greco του 1985, απ αυτούς που δίνονταν στα παιχνιδοπωλεία της εποχής, ώστε να κάνουν τις παραγγελίες τους...!

Είναι ενδιαφέρον να δείτε τις τιμές των αγαπημένων μας παιχνιδιών σε λιανική αλλά και χονδρική τιμή...!

Επίσης θα παρατηρήσετε ότι υπάρχει ένα σηματάκι "TV", που δείχνει ποια είναι εκείνα τα παιχνίδια που έχουν διαφημιστεί , οπότε και οι τιμές ήταν λίγο πιο τσιμπημένες...!! :eek:

Μέσα στις σελίδες του σίγουρα θα αναγνωρίσετε κάποια από τα παιχνίδια που σας συντρόφευαν στα παιδικά σας χρόνια...!! :sweet_kiss:

Εξώφυλλο

attachment.php


Οπισθόφυλλο


attachment.php


Περιεχόμενα


attachment.php


Σελίδες 1-20


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Πραγματικα απιστευτο ευρημα!!!! :eek:

Σε ευχαριστουμε πολυ Γερασιμακο!!!! :thanx2:

Θα κανω το παπι και δεν θα γκρινιαξω.... :rant: ....για τις τιμες - σε σχεση με τις σημερινες που συνανταμε,ξερετε που.... :sealed: -

γιατι θα μου πειτε οτι μανουριαζω αδικα,καλα κανουν κπλ. κλπ...... :D
 
Εχει πολυ υλικο για μελετη για τους φανς του αντικειμενου,πολυ καλο.
 
που παραγγελνω????? εναν φασουλετο σπεσιαλ θα ηθελα παρακαλω!!!!!! respect makisime!!!!!!!
 
Makisimos φοβερο ευρημα!

Ενδιαφερον να μπει και σε ενα Excel
 
Εξαιρετικό εύρημα, που μόνο ο makisimos θα μπορούσε να ανακαλύψει!!!

Ενδιαφέρον παρουσιάζει το "Κάστρα και πολιορκητές: Η μεγάλη πολιορκία", όπου η λιανική είναι στις 1990 δρχ. και είναι σημειωμένο με στυλό 2800 δρχ.!!! :eek:

Αυτό δείχνει οτι το παιχνίδι είχε ιδιαίτερη ζήτηση τότε και οι παιχνιδάδες "βάραγαν στο κεφάλι"...
 
DINO είπε:
Ενδιαφέρον παρουσιάζει το "Κάστρα και πολιορκητές: Η μεγάλη πολιορκία", όπου η λιανική είναι στις 1990 δρχ. και είναι σημειωμένο με στυλό 2800 δρχ.!!! :eek:

Αυτό δείχνει οτι το παιχνίδι είχε ιδιαίτερη ζήτηση τότε και οι παιχνιδάδες "βάραγαν στο κεφάλι"...
To ίδιο βλέπω και σε άλλα παιχνίδια, πχ Μικρό Πόνυ. Βαράγανε στο κεφάλι!

Στο μεταξύ πολλά παιχνίδια έχουν δίπλα την σημείωση TV και θυμάμαι ελάχιστες από αυτές τις διαφημίσεις :(

O Φασουλέτος σπέσιαλ ποιος ήταν?
 
Εγώ μην σας πω οτι κάθομαι και επεξεργάζομαι περισσότερο τις σημειώσεις του καταστηματάρχη από τις τιμές.....!!

Θέλω να πιστεύω επειδή ο Φασουλέτος σπέσιαλ ήταν ο πιο ακριβός, οτι πιθανόν να ηταν το τεράστιο μέγεθος... Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο..!! :eek:

DINO αυτο με την τιμή στα Κάστρα το πρόσεξα κι εγω και σκέφτηκα οτι ο κυριούλης προφανώς και κατάλαβε οτι από αυτο το παιχνίδι, όσο και να το ακριβύνει, θα εβγαζε χρήμα... :p

Σας ευχαριστω όλους παίδες για τα καλά σας λόγια, χαίρομαι που χαιρόμαστε ομαδικά..!! :D
 
makisimo σε υπερευχαριστώ!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
ωραίο εύρημα...με πολύ ενδιαφέρον!!!

Φαντάζομαι κι εγώ ότι ο Φασουλέτος Σπέσιαλ θα ήταν...υπερμεγέθης...να πω γίγας!!!
 
Απλά τέλειο!Είσαι τυχερός!ευχαριστούμε πολύ που το μοιράστηκες μαζί μας!! :cheers:
 
Το TV δεν αναφέρεται στις διαφημίσεις, αναφέρεται σε όλο το support που παρείχε ή μαμά Hasbro μέσω της προβολής της σειράς. Ας μην ξεχνάμε ότι οι αμερικάνοι έφτιαχναν παιδικά για να πουλήσουν παιχνίδια.

BTW εξαιρετικό το εύρημα του makisimos
 
foutix είπε:
Το TV δεν αναφέρεται στις διαφημίσεις, αναφέρεται σε όλο το support που παρείχε ή μαμά Hasbro μέσω της προβολής της σειράς.
Foutix το TV αναφέρεται καθαρά στα παιχνίδια που ειχαν διαφημιστεί στην τηλεόραση, γιατι αν προσέξεις θα δεις ότι υπάρχει και δίπλα από παιχνίδια που δεν είχαν γίνει κινούμενα σχέδια π.χ bibi-bo, Καστρα και Πολιορκητές, φασουλέτο, παταπούφα κ.λ.π και μάλιστα σε παιχνιδια καθαρά ελληνικά όπως η bibi-bo που ήταν καθόλα δημιούργημα της El Greco ;)
 
Καταπληκτικό!!! Ένα τεράστιο ευχαριστώ στον makisimo!!!
 
Λείπει ή λέξη "μόνο". Το tv δεν αναφέρεται μόνο...

Οι σειρές transformer, jigoe, heman, pony, πατάτες ήταν καθαρά δημιουργίες στηρίξης των προϊόντων παιχνιδιών. Τα αμερικάνικα κανάλια τις έπαιρναν σχεδόν τζάμπα.
 
foutix είπε:
Λείπει ή λέξη "μόνο". Το tv δεν αναφέρεται μόνο...
Οι σειρές transformer, jigoe, heman, pony, πατάτες ήταν καθαρά δημιουργίες στηρίξης των προϊόντων παιχνιδιών. Τα αμερικάνικα κανάλια τις έπαιρναν σχεδόν τζάμπα.
Τωρα ναι συμφωνω :)

Αυτο που είπες οτι τα κινούμενα σχέδια έβγαιναν για να στηρίξουν τα παιχνίδια, το έμαθα πολύ προσφατα..!! Νομίζω ότι το 95% του κοσμου πιστευει οτι πρωτα βγαινουν τα κινουμενα κι έπειτα τα παιχνιδια για να βγάλουν και το κάτι παραπάνω :eek: o_O
 
Πίσω
Μπλουζα