Τι ακούω απόψε ...

Διάβασα αυτό και μου ήρθε στο μυαλό...

Στο Λευκό τον Πύργο - Γιώργος Ζαμπέτας

Θα έχετε πολυκοσμία όσοι ήσαστε απο εκεί.

Αχ.. όμορφη μου Θεσσαλονίκη!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλημέρα! Με αφορμή το θέμα του Τόνυ για τα μελό και το σχόλιό μου για τον Χρήστο Μουραμπά θυμήθηκα ένα από τα μουσικά θέματα που "πείραξε" ο εν λόγω συνθέτης για την ταινία "Τύφλα να 'χει ο Μάρλον Μπράντο".
Αλήθεια τώρα, κάθε φορά που το ακούω νομίζω ότι έχω καταπιεί μισό σωληνάριο βιταμίνες.

Johnny & The Hurricanes - Beatnik Fly (1960)

 
Καλημέρα! Με αφορμή το θέμα του Τόνυ για τα μελό και το σχόλιό μου για τον Χρήστο Μουραμπά θυμήθηκα ένα από τα μουσικά θέματα που "πείραξε" ο εν λόγω συνθέτης για την ταινία "Τύφλα να 'χει ο Μάρλον Μπράντο".
Αλήθεια τώρα, κάθε φορά που το ακούω νομίζω ότι έχω καταπιεί μισό σωληνάριο βιταμίνες.

Johnny & The Hurricanes - Beatnik Fly (1960)


Πόσο τέλειο. Ξεκίνησε να παίζει (δεν θυμόμουν τον τίτλο) και απευθείας θυμήθηκα τα λόγια του ποιητή...

Ήσυχο, ήσυχο το ποταμάκι αργοκυλάει το γαλάζιο του νεράκι... :)

Καλημέρα.

Luther Vandross - Never Too Much (1981)


Γυναίκα: Ξέρετε, εμένα μου αρέσουν οι μεγάλες συγκινήσεις.
Θανάσης Βέγγος: Να πηγαίνετε σε κηδείες!
 
Ακούω τώρα από τη δουλειά....

Ο Μήτσος αφιερώνει στη Ματούλα το επόμενο τραγουδάκι, από τον 986FM με πολλή αγάπη.
Κούλα σ'αγαπάω! Πολύ κωλόπαιδο ο Κυριάκος!

8th wonder - When the Phone Stops Ringing
 
Χάρρυ Κλύνν-Ραντεβού με την Εισαγγελία
από κασέτα- είμαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει σε cd.
 
Πριν λίγο έβαλα και ακούω κάτι πολύ ρετρό. Όλους τους σταθμούς που ακούγονται στο θρυλικό πλέον παιχνίδι GTA Vice City,και τους ακούω με την σειρά,όπως είναι και στο παιχνίδι με τις διαφημίσεις μαζί. Οι σταθμοί είναι οι εξής: Wave 103, Flash FM,Fever 105, V-Rock,Wildstyle, Emotion 98.3 και Espantoso.
 
Και παθιάρικο και μελωδικό και έχει και Νέα Υόρκη από τα 80ς.
Τίνα η αξεπέραστη. Οταν ανεβαίνει τα σκαλιά του υπογείου μισοχορεύοντας μισοπερπατώντας ισορροπώντας πάνω στα δεκάποντα σκέφτομαι πόσο ειτίλα είναι η σκηνή.
 
Και παθιάρικο και μελωδικό και έχει και Νέα Υόρκη από τα 80ς.
Τίνα η αξεπέραστη. Οταν ανεβαίνει τα σκαλιά του υπογείου μισοχορεύοντας μισοπερπατώντας ισορροπώντας πάνω στα δεκάποντα σκέφτομαι πόσο ειτίλα είναι η σκηνή.
Πολύ αγαπημένο track laura.


Carly Simon - Coming Around Again (1986)

 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα