Τι ακούω απόψε ...

Μιας και ήμουν πριν σε άλλο thread,(περί Μποντ ταινιών), και αναφέρθηκα στο Goldfinger,αξίζει να αναφέρουμε τη Shirley Bassey που ερμήνευσε το ομώνυμο τραγούδι.Και θα ήθελα να ακούσουμε απόψε από τη φωνάρα της, ένα άλλο τραγούδι από το 1987 (σε συνεργασία που είχε με τους Yello.
 
Πήγη σήμερα στην πόλη μου να βγάλω λεφτά μισή ώρα περπάτημα (διότι δεν μπαίνω πια αστικό ), νεκρα παντού και δύο πιτσιρικαδες σταματημενοι με αυτοκίνητο είχαν τέρμα στο ράδιο το " είσαι μία γυναίκα φίνα που με κάνει και απορω" ! Το μόνο ευχάριστο που έτυχε όλη μέρα.
 
Kiss - Christine Sixteen, απο τον δισκο Love Gun (1977)


Ηξερα και εγω μια Χριστινα 16 χρονων καποτε... βεβαιως σε αντιθεση με τους Kiss τοτε ημουν και εγω 16. :D
 
Πήγη σήμερα στην πόλη μου να βγάλω λεφτά μισή ώρα περπάτημα (διότι δεν μπαίνω πια αστικό ), νεκρα παντού και δύο πιτσιρικαδες σταματημενοι με αυτοκίνητο είχαν τέρμα στο ράδιο το " είσαι μία γυναίκα φίνα που με κάνει και απορω" ! Το μόνο ευχάριστο που έτυχε όλη μέρα.

Χαχαχα! Μάλλον αυτό το τραγούδι εννοείς :

 
Χαχαχα! Μάλλον αυτό το τραγούδι εννοείς :

Μπα, υποψιάζομαι ότι η φιλτάτη αριάδνη έφτιαξε κεφάλι με ένα από αυτά που αποκαλούσαμε κάποτε "μοντέρνα".

Είσαι μια γυναίκα τέτοια που με κάνεις κι απορώ...

 
Μπα, υποψιάζομαι ότι η φιλτάτη αριάδνη έφτιαξε κεφάλι με ένα από αυτά που αποκαλούσαμε κάποτε "μοντέρνα".

Είσαι μια γυναίκα τέτοια που με κάνεις κι απορώ...

Mε χτύπησε ή καραντίνα στο κεφάλι ή αληθεια αυτή είναι είμαι εξωστρεφής δυστυχώς
 
Πίσω
Μπλουζα