Τι ακούω απόψε ...

Γιάννης Σπανός - Μοναξιά (instrumental) (1971)

Σαν με κοιτάς (Μάνου-Φέρτης)

Γιάννης Πουλόπουλος & Μαντώ - Σαν με κοιτάς (Ζωντανά στο Διογένη το 1998)

Γιάννης Πουλόπουλος & Μαντώ - Σαν με κοιτάς - Official Live Audio Release (1998-ζωντανή ηχογράφηση στην Πύλη Αξιού)
 
Απόψε που άλλαξε πάλι ο καιρός και ξαναθυμίζει φθινόπωρο μου ήρθαν στο μυαλό σκηνές από εκείνα τα βαριά βροχερά φθινόπωρα της Δυτικής Ελλάδας όταν ήμουν μαθήτρια. Όταν έβρεχε, δεν μας έκανε καθόλου όρεξη να πάμε ούτε σχολείο ούτε φροντιστήριο (λογικό, οι βροχές εκεί είναι ατελείωτες). Αν όμως κάποιος συμμαθητής/συμμαθήτρια έκανε πάρτι, δεν πα να έριχνε καρέκλες και τραπέζια μαζί, δε βλέπαμε την ώρα να ξεπορτίσουμε (ειδικά αν ήταν καλεσμένος κι αυτός που μας ενδιέφερε...) . Τι ωραία αθώα χρόνια!

Century - Lover Why (1986)

 
maiden-piece of mind
το ακούω όπως πρέπει να ακούγεται το heavy metal, με καλό στερεοφωνικό, δυνατά και από cd ή δίσκο! ( τη γάτα μου δεν τη πειράζει η μουσική που ακούω ακόμη και τους slayer τους ανέχεται, μόνο o king diamond την ενοχλεί, με τα τρομακτικά φωνητικά του).
Ουαι την γην και την θάλασσάν, ότι κατέβει ο διάβολος προς υμάς, έχων θυμόν μέγαν.
Ο έχων νουν ψηφισάτω τον αριθμόν του θηρίου, αυτός γαρ αριθμός ανθρώπου εστί.χξς'
 
Τελευταία επεξεργασία:
ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΠΑΝΗΣ - Πριν γνωρίσω τον έρωτα

ΣΤΟΥ ΔΕΙΛΙΝΟΥ ΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ - ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΠΑΝΗΣ (Π. Καμηλιέρη, Α. Ρεπάνη) #antonisrepanisofficial

ΘΛΙΜΜΕΝΟ ΣΟΥΡΟΥΠΟ - ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΠΑΝΗΣ (Γ. Παπαϊωάννου/Ν. Λουκόπουλου) #antonisrepanisofficial

ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΕ ΜΙΣΕΙ - ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΠΑΝΗΣ (Κ. Βίρβος, Μ. Μπακάλης) #antonisrepanisofficial
Η πρώτη του δισκογραφική επιτυχία (1960)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα