Τι ακούω απόψε ...

iron maiden Και ξερό ψωμί :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :ylsuper::ylsuper::ylsuper:
αγιασθήτω το όνομα Σου
που είναι κομμάτι της ΔΙΣΚΑΡΑΣ ο αριθμός του Θηρίου
Accept-Balls to the wall
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αν και ακούγεται καλύτερα βραδυνή ώρα το track, ωστόσο....

Peaches & Herb - Reunited (1979)
Καιρό παλεύω να συμπληρώσω μια old soul playlist και πάντα κάτι μου λείπει. Ευτυχώς που βοηθάει και ο Blue Max... :) Υπέροχο άκουσμα!

Κι αφού μπήκα στο mood, έβαλα να ακούσω κι άλλα παρόμοια της δεκαετίας και θυμήθηκα και το παρακάτω στη διασκευή που το είχα πρωτοακούσει πριν αμέτρητα χρόνια και η οποία παραδόξως μου άρεσε περισσότερο από το original του 1971 από τους Stylistics. Αλλά είναι κι αυτή η Νταϊάνα, βρε παιδί μου, που ότι κι αν τραγουδήσει ακούγεται σαν ουράνια μελωδία, πόσο μάλλον ένα slow ερωτικό κομμάτι.

Diana Ross - Marvin Gaye - You Are Everything (1973)

 
Καλημέρα σας
Παραθέτω δύο εξαιρετικά τραγούδια σε μουσική και στίχους Κώστα Κλάβα τα οποία περιλαμβάνονται στον
δίσκο 7", 45 RPM, CBS – GrC 4445 , 1966
Ποιό καράβι - Μαίρη Αλεξοπούλου

Αν ποτέ - Μαίρη Αλεξοπούλου
 
Καιρό παλεύω να συμπληρώσω μια old soul playlist και πάντα κάτι μου λείπει. Ευτυχώς που βοηθάει και ο Blue Max... :) Υπέροχο άκουσμα!

Κι αφού μπήκα στο mood, έβαλα να ακούσω κι άλλα παρόμοια της δεκαετίας και θυμήθηκα και το παρακάτω στη διασκευή που το είχα πρωτοακούσει πριν αμέτρητα χρόνια και η οποία παραδόξως μου άρεσε περισσότερο από το original του 1971 από τους Stylistics. Αλλά είναι κι αυτή η Νταϊάνα, βρε παιδί μου, που ότι κι αν τραγουδήσει ακούγεται σαν ουράνια μελωδία, πόσο μάλλον ένα slow ερωτικό κομμάτι.

Diana Ross - Marvin Gaye - You Are Everything (1973)

Υπέροχο και αυτό το track. Δεν μπορώ να αποφασίσω ποια εκτέλεση μου αρέσει περισσότερο. Σημειώσατε Χ. :)


Καλημέρα.

This is for all the lonely people...

America - Lonely People (1974)

 
Πίσω
Μπλουζα