Τι ακούω απόψε ...

Καλημέρα σας.

Azul y negro - Isadora (1983)

Έσπαγα το κεφάλι μου να θυμηθώ που το έχω ξανακούσει και μου ήρθε ξαφνικά μόλις τώρα. Είναι η μουσική που παίζει στην αρχή των περισσότερων επεισοδίων των Ιερόσυλων (1983) όταν ο Κώστας Σκόκος αφηγείται τι έγινε στα προηγούμενα.
 
Έσπαγα το κεφάλι μου να θυμηθώ που το έχω ξανακούσει και μου ήρθε ξαφνικά μόλις τώρα. Είναι η μουσική που παίζει στην αρχή των περισσότερων επεισοδίων των Ιερόσυλων (1983) όταν ο Κώστας Σκόκος αφηγείται τι έγινε στα προηγούμενα.
Το ίδιο περίπου έπαθα, το έψαχνα πριν λίγο καιρό και χάρηκα όταν επιτέλους το ανακάλυψα.

Καλημέρα.

Faruk Sabanci - As Faces Fade (Domenico Cascarino & Luca Lombardi Chill Out Remix)

 
Τελευταία επεξεργασία:
Εξαιρετικές οι επιλογές σας Λεωνίδα Σούλη. Το συγκεκριμένο track βλέπω ότι είναι αγαπημένο από πολλά μέλη του retromaniax. Πολλές ευαίσθητες ψυχούλες, λογικό, να είναι μαζεμένες σε ένα νοσταλγικό πόρταλ. Το μην μου μιλάς για αγάπη αν δεν κάνω λάθος (παρακαλώ διορθώστε με) το τραγούδησε λίγα χρόνια αργότερα ξανά η κα Γαλάνη, είναι το υπέροχο βροχή και σήμερα. Το σε θέλω προτιμώ να μην το σχολιάσω, παρά να το ακούσω.
Σε θέλω, στις φυλλωσιές σου να χαθώ
να γύρω, να ξαναγεννηθώ...



Αλέκα Κανελλίδου - Ξέρω δεν θα ΄ρθεις (1980)

 

Γιαννης Σπανος - Ομορφες Μερες Full album
Η μουσική της ταινίας άργησε 21 χρόνια να βγεί σε δίσκο βινυλίου και κασσέττα (1991) ενώ σε CD άργησε ακόμη περισσότερο (1997 και επανέκδοση 2007).
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εξαιρετικές οι επιλογές σας Λεωνίδα Σούλη. Το συγκεκριμένο track βλέπω ότι είναι αγαπημένο από πολλά μέλη του retromaniax. Πολλές ευαίσθητες ψυχούλες, λογικό, να είναι μαζεμένες σε ένα νοσταλγικό πόρταλ. Το μην μου μιλάς για αγάπη αν δεν κάνω λάθος (παρακαλώ διορθώστε με) το τραγούδησε λίγα χρόνια αργότερα ξανά η κα Γαλάνη, είναι το υπέροχο βροχή και σήμερα. Το σε θέλω προτιμώ να μην το σχολιάσω, παρά να το ακούσω.
Σε θέλω, στις φυλλωσιές σου να χαθώ
να γύρω, να ξαναγεννηθώ...



Αλέκα Κανελλίδου - Ξέρω δεν θα ΄ρθεις (1980)

σας ευχαριστω θερμα,,εχετε απολυτο δικιο,ναι
 
Πίσω
Μπλουζα