Τι ακούω απόψε ...

Δήμητρα Γαλάνη/Γιώργος Σούνας - Ζεστό το χέρι (Χατζηνάσιος/Αλεξόπουλος)


Η μοναδική φωνή της Δήμητρας Γαλάνη σε τραγούδια που έχει ερμηνεύσει και τα έχω αναρτήσει στο φόρουμ.

Δήμητρα Γαλάνη - Βροχή και σήμερα (1972)
Δήμητρα Γαλάνη - Αν μ' αγαπάς φίλα σταυρό (1973)
Δήμητρα Γαλάνη - Έπεσε η Μέρα (1974)
Δήμητρα Γαλάνη - Με Αγαπούσες Θυμάμαι (1978)
Δήμητρα Γαλάνη - Θα σ'αγαπώ (1979)
Δήμητρα Γαλάνη - Το Γρανάζι (1979)
Δήμητρα Γαλάνη - Ζω (1979)
Δήμητρα Γαλάνη - Τίτλοι - Ξέρω δε θα 'ρθεις (1979)
Δήμητρα Γαλάνη - Η μέρα εκείνη δεν θα αργήσει (1980)
Δήμητρα Γαλάνη - Κουτσή Κιθάρα (1980)
Δήμητρα Γαλάνη - Θα υπάρχω θες δε θες (1982)
Δήμητρα Γαλάνη - Τα Γαλάζια σου Γράμματα (1982)
Δήμητρα Γαλάνη - Σε Ψάχνω (1983)
Δήμητρα Γαλάνη - Σ' όποιον αρέσουμε (1986)
Δήμητρα Γαλάνη - Δεν είσαι εδώ (1989)
Δήμητρα Γαλάνη - Και Σ' Αγαπώ (1989)
Δήμητρα Γαλάνη - Δυο μέρες μόνο (1991)
 
Πωπω...πόσα χρόνια είχα να το ακούσω! Μεγάλη λατρεία ο Φίλιππος! Και φαίνεται κ συμπαθέστατος άνθρωπος
Την ίδια εντύπωση έχω, πως πρόκειται για σεμνό και αξιοπρεπή καλλιτέχνη. Καλά, επίσης μαγικό το τώρα ή ποτέ. Καλημέρα.


Trespass (Δάφνη Γερογιάννη στα φωνητικά - Alive She Died, Trespass) - Queen Of Dreams (1988)

 
Την ίδια εντύπωση έχω, πως πρόκειται για σεμνό και αξιοπρεπή καλλιτέχνη. Καλά, επίσης μαγικό το τώρα ή ποτέ. Καλημέρα.


Trespass (Δάφνη Γερογιάννη στα φωνητικά - Alive She Died, Trespass) - Queen Of Dreams (1988)

Τι Κομματαρα κι αυτή ρε συ blue max. Ευγε!
 
Χθες βράδυ από περιέργεια κάθησα και είδα την πρόσφατη ταινία "Ο Μπο φοβάται" του Ari Aster με τον Joaquin Phoenix. Ίσως ότι πιο σουρεαλιστικό, παρανοϊκό,δύσκολο και δυσνόητο έχω δει τα τελευταία χρόνια σε ταινία. Έχει όμως μια βουβή σκηνή 3 λεπτών όταν φθάνει στο σπίτι της μητέρας του και περιηγείται σε αυτό,που εμένα για κάποιο λόγο με άγγιξε απίστευτα καθώς ακούγεται και το κομμάτι των Bread "Everything I own". Το βίντεο απ' αυτή την τρίλεπτη σκηνή,το ανέβασα στο κανάλι μου στο YouTube. Είναι αυτό που λέμε με το που δεις την σκηνή για κάποιο άγνωστο λόγο σε χτυπάει κατευθείαν στην καρδιά (κάτι που δεν περίμενα να μου συμβεί με ταινία του Ari Aster μέχρι τώρα)

 
Τελευταία επεξεργασία:
Εδω ο Ανδρεας Μικρούτσικος με την αείμνηστη Μαρία Δημητριαδη με τηΝ οποία υπήρξαν και παντρεμένοι (ειναι πιο τολμηροι οι στίχοι του τραγουδιού απο ο,τι θα ήθελα αλλα το βάζω ως ιστορικό)
 
Εδω ο Ανδρεας Μικρούτσικος με την αείμνηστη Μαρία Δημητριαδη με τηΝ οποία υπήρξαν και παντρεμένοι (ειναι πιο τολμηροι οι στίχοι του τραγουδιού απο ο,τι θα ήθελα αλλα το βάζω ως ιστορικό)
Πολύ καλό!. Είναι από το Να 'μαστε πάλι εδώ Αντρέα, τον δίσκο με τον Μανώλη Ρασούλη του 85 παρακαλώ.


Eurythmics - Who's That Girl (1983)

 
Πίσω
Μπλουζα