Τι ακούω απόψε ...

Μεγάλωσα όμως και δεν αντέχω και πολύ. ;)
Όπως βγαίνει στον καθένα..δεν υπάρχει λόγος για ψυχαναγκασμούς… είναι η εξάντληση νομίζω όχι η ηλικία (αλλά ναι δεν είμαστε και νεογνά λολ Ρετρο νεόπουρα…)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Classic Energy 52, αγαπημένη μου version ανάμεσα σε τόσες πολλές, το remix του Michael Woods.

Τέλειο, είχα να το ακούσω πολύ καιρό.
Ακούω την πρόταση σου κι έχεις δίκιο. Κι εγώ προτιμώ με διαφορά το ρεμίξ του Woods μιας και μου αρέσουν οι πιο chill out μελωδίες
 
Ακούω την πρόταση σου κι έχεις δίκιο. Κι εγώ προτιμώ με διαφορά το ρεμίξ του Woods μιας και μου αρέσουν οι πιο chill out μελωδίες
Άκουσε αν θέλεις το Heading home και πες μου την γνώμη σου (γιατί έχεις γνώση στον ηλεκτρονικό ήχο), πιστεύω θα σου αρέσει πολύ.
 
Εκτός χρονικών ορίων, αλλά αυτό παίζει τώρα και είναι υπέροχο track. Ακουστικά συνιστώνται.

Blue Tente feat. Stine Grove - Heading home (Mat Silvers Love and Light mix) (2009)

Μου βγάζει κάτι σαν Κέλτικο παραμύθι…πολύ ωραίο
 
Άκουσε αν θέλεις το Heading home και πες μου την γνώμη σου (γιατί έχεις γνώση στον ηλεκτρονικό ήχο), πιστεύω θα σου αρέσει πολύ.
Γνώση ιδιαίτερη δεν έχω…είμαι του ότι μου κάνει κλικ σε αυτί, νου και ψυχή
 
Αυτό φτάνει, το ίδιο και εδώ.

Έχει και πολύ ωραία vocals στο δεύτερο μισό.
Ναι το άκουσα όλο. Σχεδόν πάντα ακούω όλα τα προτεινόμενα κομμάτια ολοκληρωμένα
 
Ναι το άκουσα όλο. Σχεδόν πάντα ακούω όλα τα προτεινόμενα κομμάτια ολοκληρωμένα
Nai και εγώ. Τουλάχιστον αυτά που δεν ξέρω, η κάποιο που έχω καιρό να τo ακούσω και μόλις το βλέπω λέω wow :lol:
 
Αυτό φτάνει, το ίδιο και εδώ.

Έχει και όμορφα vocals στο δεύτερο μισό.
Ε όχι το ίδιο κι εκεί! Μην είσαι μετριόφρων…αλλιώς δεν θα σ αποκαλούσα dj code, ο dj του φόρουμ.. έχεις ασχοληθεί άπειρα με μουσική..έτσι νομίζω.. εγώ πάλι -κι αν θέλεις το πιστεύεις- είχα ν ακούσω συστηματικά μουσική γενικότερα γύρω στα 4-5 χρόνια. Εσείς όλοι με βάλατε ξανά στο mood και σας ευχαριστώ για αυτό
 
Εχει Ινδιάνικα στοιχεία γιαυτό μου αρέσει περισσότερο κ απ τα προηγούμενα
Ολόκληρη η δισκογραφία είναι σε ανάλογο ύφος, ο Amethystium έχει σύγχρονο new age ήχο, πολύ ιδιαίτερος καλλιτέχνης.

Amethystium - Ethereal (2001)



Ε όχι το ίδιο κι εκεί! Μην είσαι μετριόφρων…αλλιώς δεν θα σ αποκαλούσα dj code, ο dj του φόρουμ.. έχεις ασχοληθεί άπειρα με μουσική..έτσι νομίζω.. εγώ πάλι -κι αν θέλεις το πιστεύεις- είχα ν ακούσω συστηματικά μουσική γενικότερα γύρω στα 4-5 χρόνια. Εσείς όλοι με βάλατε ξανά στο mood και σας ευχαριστώ για αυτό
Το τελευταία 20 χρόνια ακούω ηλεκτρονική μουσική που βρίσκεται εκτός χρονικών ορίων του φόρουμ. Στο retromaniax όμως θυμήθηκα ξανά πολλά ξεχασμένα τραγούδια και πολλές αγαπημένες μελωδίες. Για αυτό έμεινα και κόλλησα. Ακόμα ψάχνω τις σελίδες του.


Bryan El - Solaris XL (2009)

 
Ολόκληρη η δισκογραφία είναι σε ανάλογο ύφος, ο Amethystium έχει σύγχρονο new age ήχο, πολύ ιδιαίτερος καλλιτέχνης.

Amethystium - Ethereal (2001)




Το τελευταία 20 χρόνια ακούω ηλεκτρονική μουσική που βρίσκεται εκτός χρονικών ορίων του φόρουμ. Στο retromaniax όμως θυμήθηκα ξανά πολλά ξεχασμένα τραγούδια και πολλές αγαπημένες μελωδίες. Για αυτό έμεινα και κόλλησα. Ακόμα ψάχνω τις σελίδες του.


Bryan El - Solaris XL (2009)

Σ αυτό συμφωνούμε…δηλ περί πιο σύγχρονων ακουσμάτων..αν θυμάσαι όταν πρωτομπήκα στο παρόν θρεντ μου επισήμανες -και δικαίως- ότι καλό είναι να μην ξεφεύγω απο τα ρετρο όρια του φόρουμ
 
Ολόκληρη η δισκογραφία είναι σε ανάλογο ύφος, ο Amethystium έχει σύγχρονο new age ήχο, πολύ ιδιαίτερος καλλιτέχνης.

Amethystium - Ethereal (2001)




Το τελευταία 20 χρόνια ακούω ηλεκτρονική μουσική που βρίσκεται εκτός χρονικών ορίων του φόρουμ. Στο retromaniax όμως θυμήθηκα ξανά πολλά ξεχασμένα τραγούδια και πολλές αγαπημένες μελωδίες. Για αυτό έμεινα και κόλλησα. Ακόμα ψάχνω τις σελίδες του.


Bryan El - Solaris XL (2009)

Νομίζω πως θα προσθέσω το Amethystium στη λίστα μου για να τ ακούσω όλα σε δεύτερη φάση μόνη μου. Thanks για το διαμαντάκι Στο σημείο αυτό σας καληνυχτίζω..:) bye
 
Σ αυτό συμφωνούμε…δηλ περί πιο σύγχρονων ακουσμάτων..αν θυμάσαι όταν πρωτομπήκα στο παρόν θρεντ μου επισήμανες -και δικαίως- ότι καλό είναι να μην ξεφεύγω απο τα ρετρο όρια του φόρουμ
Με νύχια και δόντια προσπαθώ και εγώ να το τηρήσω αυτό :lol:

Νομίζω πως θα προσθέσω το Amethystium στη λίστα μου για να τ ακούσω όλα σε δεύτερη φάση μόνη μου. Thanks για το διαμαντάκι
Θα σου αρέσουν πολλά track, αναζήτησε το Selected Pieces.
 
Πίσω
Μπλουζα