Τι ακούω απόψε ...

Every day is like survival (survival)
You're my lover (my lover), not my rival


Πάμε Αγόρι Γιώργο, φτιάξε μας την μέρα...

Culture Club - Karma Chameleon (1983)

Το περίεργο (για μένα) με τον Γιώργο είναι ότι όταν έπαιξε μουσική ως DJ στο Newcastle σε ένα κλαμπάκι δεν με συγκίνησε όσο φανταζόμουν. Ναι μεν χορέψαμε και περάσαμε ωραία με την παρέα υπό τους ρυθμούς του, αλλά ως DJ δεν θα λεγα πως ήταν WOW..
 
Το περίεργο (για μένα) με τον Γιώργο είναι ότι όταν έπαιξε μουσική ως DJ στο Newcastle σε ένα κλαμπάκι δεν με συγκίνησε όσο φανταζόμουν. Ναι μεν χορέψαμε και περάσαμε ωραία με την παρέα υπό τους ρυθμούς του, αλλά ως DJ δεν θα λεγα πως ήταν WOW..
Τι εποχή ήτανε Mygdala ?
 
Γιατί, είναι πολύ ωραίο (αγαπημένο) track. Το πρόγραμμα μου είναι πάντα τουρλού :lol:


Johnny Hates Jazz - Living In The Past (1988)



Ρετρο-στοπ, τώρα ξεκίνησε το 406 podcast. Τα λέμε αργότερα. :thumbup:
Άσχετο…λολ μόλις μαγείρεψα τουρλού στο φούρνο..πάω να το σβήσω!
Live αναμετάδοση..
Ιδού! ΛολIMG_8290.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το περίεργο (για μένα) με τον Γιώργο είναι ότι όταν έπαιξε μουσική ως DJ στο Newcastle σε ένα κλαμπάκι δεν με συγκίνησε όσο φανταζόμουν. Ναι μεν χορέψαμε και περάσαμε ωραία με την παρέα υπό τους ρυθμούς του, αλλά ως DJ δεν θα λεγα πως ήταν WOW..
Ο Βοy Γιώργης έπαιζε ωραία μουσική και δυστυχώς υπάρχει άσχημο συμβάν, που αλλού, στην βαλκάνια Κολοπετινίτσα.
Καλοακαίρι της δεκαετίας του 2000 ο Γιώργης έπαιξε σε ένα κλαμπ της Χαλκίδας με ιδιαίτερη επιτυχία. Στο τέλος, ο ελληνάρας ιδιοκτήτης θεώρησε σωστό να μην πληρώσει τον Γιώργη και επιπλεόν να βάλει τους κουραδόμαγκες του να τον δείρουν (ναι, τα έχει πει αυτά ο Γιώργης σε συνέντευξη του σε αξιόλογο διεθνές έντυπο για DJs). Άλλη μια επιτυχία της χώρας του φραπέ και του "Ξέρεις ποιος είμαι εγώ".
 
Ο Βοy Γιώργης έπαιζε ωραία μουσική και δυστυχώς υπάρχει άσχημο συμβάν, που αλλού, στην βαλκάνια Κολοπετινίτσα.
Καλοακαίρι της δεκαετίας του 2000 ο Γιώργης έπαιξε σε ένα κλαμπ της Χαλκίδας με ιδιαίτερη επιτυχία. Στο τέλος, ο ελληνάρας ιδιοκτήτης θεώρησε σωστό να μην πληρώσει τον Γιώργη και επιπλεόν να βάλει τους κουραδόμαγκες του να τον δείρουν (ναι, τα έχει πει αυτά ο Γιώργης σε συνέντευξη του σε αξιόλογο διεθνές έντυπο για DJs). Άλλη μια επιτυχία της χώρας του φραπέ και του "Ξέρεις ποιος είμαι εγώ".
Τόσο ξεφτιλίκι;;; Θα μου πεις γιατί αναρωτιέσαι κιόλας και θα χεις δίκιο..
Εδώ το μεσημέρι πήγα για μια βουτιά και πήρε φωτιά μια έκταση με ελιές πάνω απ την «πλαζ» και οι μεν γελοίοι για άντρες 80% το παίζαν εργοδηγοί, οι γυναίκες 95% πάμε να φύγουμε να μην έχουμε τραβήγματα με πυροσβεστική. Απο τους εναπομείναντες μόνο 2 50 ρηδες, 1 22 χρονος και ένας παπούς άξιοι. Οι άλλοι κότες λες και βλέπανε κανα ματς ή ποτίζουν γκαζόν. Δόξα τω Θεώ καταφέραμε και τη σβήσαμε γιατί με το ξαφνικό μπουρίνι θα γινόταν όλα κολυμπηθρόξυλο. Με το που έσκασε η πυροσβεστική μας βρήκε με τα μαγιώ να σβήνουμε μικροεστίες κι άρχισε να βρέχει οπότε φτηνά τη γλύτωσαν τα δεντράκια..κι όλα ξεκίνησαν από εναν μπάρμπα που χε γίνει λιώμα απ τα ξύδια και τον πήρε ο ύπνος κ μάλλον του πεσε η γόπα που με τα μποφόρια πετάχτηκε και ξαφνικά εφέ ταινίας..
Η άλλη μου λεγε κοπέλα μου μη χαλάς την ωραία σου πετσέτα!! Ρε πάτε καλά;;;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εύγε @Mygdala ! Μπράβο για την κατάσβεση!

Όπως τα λες. Δεν τιμάνε τα παντελόνια οι σημερινοί κουραδόμαγκες. Έχουν καταντήσει γυναικούλες και φαίρονται σαν Σοράγιες.
 
Εύγε @Mygdala ! Μπράβο για την κατάσβεση!

Όπως τα λες. Δεν τιμάνε τα παντελόνια οι σημερινοί κουραδόμαγκες. Έχουν καταντήσει γυναικούλες και φαίρονται σαν Σοράγιες.
Δεν έκανα κάτι τόσο ηρωικό, απλά βοήθησα όσο μπορούσα με ότι είχα όπως θα κανε ο κάθε νοήμων άνθρωπος. Το μετά ήταν αστείο που μπήκα χύμα σ ένα μίνι μάρκετ να ψωνίσω κάτι που θελα κ με βλέπει το παιδί με τα αποκαίδια..του λέω συγγνώμη για την εμφάνιση γυρνάμε ταινία ..λολ
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα