Τι ακούω απόψε ...

Που να φανταστώ τότε, τέλη 1989, αρχές 1990, ότι οι ξύπνιοι γράφονταν από μικροί στα κόμματα και έπιαναν την επετηρίδα! Είχα συμμαθητή ένα βούρλο και μισό. Μιλάμε έπαιζε άνετα στην ταινία Ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΗΛΙΘΙΟΣ. Από την Α λυκείου μας έλεγε ότι ο πατέρας του θα τον βάλει μετά τον στρατό στην ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ. Τον έβαλε! Ένας άλλος με ίδιο τρόπο μπήκε στον ΟΤΕ με πτυχίο ΤΕΙ Κλωστοϋφαντουργίας! Πρόσφατα έμαθα ότι τσίμπησε 150.000 γιούρια για εθελουσία έξοδο!

Αφιερωμένο στην αθάνατη Ελλαδάρα!

Τσιρίζω
 
Τελευταία επεξεργασία:
Που να φανταστώ τότε, τέλη 1989, αρχές 1990, ότι οι ξύπνιοι γράφονταν από μικροί στα κόμματα και έπιαναν την επετηρίδα! Οι αγνοί κόπανοι διαβαζαμε δοκίμια του Ι.Μ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ και κάτι πιασάρικα του ΚΑΚΡΙΔΗ για να γράψουμε καλή έκθεση (τσου ρε φυτουλες) και παθαίναμε ερωτίτιδα από την ομορφιά του ΘΜΚΕ! Μας είχαν ζαλίσει και οι φροντιστηριάδες με τα τσιτάτα του ΕΡΙΧ ΦΡΟΜ, του ΣΑΡΤΡ και κάτι παπατζες του στυλ ΝΑ ΕΧΕΙ Ή ΝΑ ΕΙΣΑΙ; Είχα συμμαθητή ένα βούρλο και μισό. Μιλάμε έπαιζε άνετα στην ταινία Ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΗΛΙΘΙΟΣ. Από την Α λυκείου μας έλεγε ότι ο πατέρας του θα τον βάλει μετά τον στρατό στην ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ. Τον έβαλε! Ένας άλλος με ίδιο τρόπο μπήκε στον ΟΤΕ με πτυχίο ΤΕΙ Κλωστοϋφαντουργίας! Πρόσφατα έμαθα ότι τσίμπησε 150.000 γιούρια για εθελουσία έξοδο!

Αφιερωμένο στην αθάνατη Ελλαδάρα!

Το sad είναι για την κατάντια των βυσμάτων

Λολ θέλεις και μετάφραση Νατάσσα Συρεγγέλα;)
 
❤️ Bravo Dj Code! Από τα αγαπημένα μου, έχω και το CD και δεν ξέρω που το έχω καταχωνιάσει…είχα καιρό να το ακούσω
Έλα rc, τέλειο ! Βλέπεις προσπαθώ να μείνω στο χρονικό περιορισμό (μέχρι 2000) το πολύ. Το Bliss από Mystica είναι από αυτά που μου έχουν χαραχτεί στο μυαλό. Όπως και το ακόλουθο.
 
Έλα rc, τέλειο ! Βλέπεις προσπαθώ να μείνω στο χρονικό περιορισμό (μέχρι 2000) το πολύ. Το Bliss από Mystica είναι από αυτά που μου έχουν χαραχτεί στο μυαλό. Όπως και το ακόλουθο.
Ναι, όντως αυτό το όριο είναι λιγάκι καταπιεστικό αλλά τι να κάνουμε..
 
Πολύ ωραίο. Μια πληροφορία να δώσω, αν μου επιτρέπεις, Το Chillout Dreams κανάλι του DI.FM παίζει 24/7 chillout ονειρική μουσική. Τον ακούω πάνω από 20 χρόνια, καθημερινά. Παραμένει imho το καλύτερο (με διαφορά) κανάλι σε αυτό το είδος μουσικής (κυρίως λόγω του διαχειριστή του, τον Solarsoul). Δυστυχώς δεν είναι δωρεάν εδώ και λίγα χρόνια, μόνο με συνδρομή. Μία μέρα την εβδομάδα όμως είναι ξεκλείδωτο, όπως όλα τα κανάλια.
 
Πολύ ωραίο. Μια πληροφορία να δώσω, αν μου επιτρέπεις, Το Chillout Dreams κανάλι του DI.FM παίζει 24/7 chillout ονειρική μουσική. Τον ακούω πάνω από 20 χρόνια, καθημερινά. Παραμένει imho το καλύτερο (με διαφορά) κανάλι σε αυτό το είδος μουσικής (κυρίως λόγω του διαχειριστή του, τον Solarsoul). Δυστυχώς δεν είναι δωρεάν εδώ και λίγα χρόνια, μόνο με συνδρομή.
Άκου λέει..! Και βέβαια σου επιτρέπω.. αυτό έλειπε να μην…για να το προτείνεις εσύ που σου χω εμπιστοσύνη στις περισσότερες μουσικές επιλογές θα ναι πολύ δυνατός σταθμός. Θα τον τσεκάρω..αρκεί η συνδρομή να ναι βατή
 
Άκου λέει..! Και βέβαια σου επιτρέπω.. αυτό έλειπε να μην…για να το προτείνεις εσύ που σου χω εμπιστοσύνη στις περισσότερες μουσικές επιλογές θα ναι πολύ δυνατός σταθμός. Θα τον τσεκάρω..αρκεί η συνδρομή να ναι βατή
Εξερεύνησέ το, κάνε ένα free account για αρχή, θα βρεις ανοιχτά κανάλια, καθημερινά αλλάζουν.
Αυτά που εγώ αποκλειστικά ακούω είναι τα Chillout Dreams, Lounge, Melodic Progressive, Space Dreams και Deep Progressive Trance.
Πχ σήμερα είναι ελεύθερο το Downtempo Lounge. Για να χαλαρώσεις (ή να γράψεις κώδικα) ότι πρέπει. Lounge κατάσταση.
 
Εξερεύνησέ το, κάνε ένα free account, θα βρεις πολλά ανοιχτά κανάλια, καθημερινά αλλάζουν.
Αυτά που εγώ αποκλειστικά ακούω είναι τα Chillout Dreams, Lounge, Melodic Progressive, Space Dreams και Deep Progressive Trance.
Ήδη προστέθηκε στα bookmarks προς διερεύνηση, θενκ γιου!
Όσο για τα κανάλια που ακούς λογικό και αναμενόμενο :)
 
Ήδη προστέθηκε στα bookmarks προς διερεύνηση, θενκ γιου!
Όσο για τα κανάλια που ακούς λογικό και αναμενόμενο :)
Ένα τελευταίο (για να καταλάβεις το μέγεθος). O Chicane είναι ένας από τους DJ του σταθμού με εβδομαδιαίο σώου. Καλό ξημέρωμα.
 
Εξερεύνησέ το, κάνε ένα free account για αρχή, θα βρεις ανοιχτά κανάλια, καθημερινά αλλάζουν.
Αυτά που εγώ αποκλειστικά ακούω είναι τα Chillout Dreams, Lounge, Melodic Progressive, Space Dreams και Deep Progressive Trance.
Πχ σήμερα είναι ελεύθερο το Downtempo Lounge. Για να χαλαρώσεις (ή να γράψεις κώδικα) ότι πρέπει. Lounge κατάσταση.
Σούπερ, με βγάζεις κ απ τη δύσκολη να ψάχνω…όπως ανέφερα πριν καιρό είχα χρόνια ν ασχοληθώ συστηματικά με το άκουσμα μουσικής. Δεν έχω αξιωθεί καν να φτιάξω playlists. Χύμα στο κύμα
 
Πίσω
Μπλουζα