Τι τρώτε η πίνετε όταν παίζετε videogames;

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.883
Λοιπον αλανια πιστευω οτι ολοι χλαπακιαζετε η πινετε κατι καποιες φορες οταν παιζετε videogames γιαυτο μην το κρυβετε :D Εγω παντως οταν παιζω καποιο rpg τρωω πατατακια,ξυροκαρπια,πιτσα,μακαροναδα ακομα και σουβλακια :D Οταν ομως παιζω Arcades το μονιμο αξεσουαρ ειναι η μπυρα απαγορευεται η μασαμπουκα γιατι εκτος του οτι δεν προλαβαινεις να φας γλυστραει και ο μοχλος και αντε να παιξεις μετα :D
 
metalcandyman είπε:
Λοιπον αλανια πιστευω οτι ολοι χλαπακιαζετε η πινετε κατι καποιες φορες οταν παιζετε videogames γιαυτο μην το κρυβετε :D Εγω παντως οταν παιζω καποιο rpg τρωω πατατακια,ξυροκαρπια,πιτσα,μακαροναδα ακομα και σουβλακια :D Οταν ομως παιζω Arcades το μονιμο αξεσουαρ ειναι η μπυρα απαγορευεται η μασαμπουκα γιατι εκτος του οτι δεν προλαβαινεις να φας γλυστραει και ο μοχλος και αντε να παιξεις μετα :D
Ορίστε ενδιαφέρον θέμα! :D

Όταν παίζω μόνη μου: Ποπ κορν, πατατάκια, πίτσα, πιτόγυρα (το τελευταίο ειδικά σε adventures! :D )

Όταν παίζω με την Κάμπια: Caprice (όχι τη μοντ - τα πουράκια! :biglaugh:)
 
Oταν παίζω games, δεν τρώω και δεν πίνω τίποτα απολύτως. (ή τρώμε, ή παίζουμε - ενδιάμεσο δεν υπάρχει !! :D )

Ειδικά τα φαγητά που τρώγονται με το χέρι (πίτσες, σουβλάκια, κ.α.) είναι μεγάλοι "εχθροί", διότι το χέρι λαδώνεται, και κατα συνέπεια λαδώνονται ποντίκια, πληκτρολόγια, joysticks, joypads, κλπ.

Πολλές φορές όταν ερχόντουσαν φίλοι απο το σπίτι και έκαναν το λάθος να φέρουν να φάνε τίποτα πατατάκια, τους έβαζα μετά να πλύνουν τα χέρια στο μπάνιο, πριν παίξουν !! :D
 
D@redevil είπε:
Όταν παίζω μόνη μου: Ποπ κορν, πατατάκια, πίτσα, πιτόγυρα (το τελευταίο ειδικά σε adventures! :D )
Αμ ετσι δεν φτιαχνεις κορμι για παραλια...:biglaugh:

Απο φαι τιποτα,απο υγρα μονο φραπεδια να υπαρχει και ασε με να λιωσω στην οθονη. :D
 
billy είπε:
Oταν παίζω games, δεν τρώω και δεν πίνω τίποτα απολύτως. (ή τρώμε, ή παίζουμε - ενδιάμεσο δεν υπάρχει !! :D )
Well said, συμφωνώ απόλυτα. :)

@metalcandyman: να σε δω να κάνεις perfect PacMan με την πίτσα στο χέρι (επιλογή φαγητού κάθε άλλο παρά τυχαία...) και τι στον κόσμο! :p
 
stayros είπε:
Αμ ετσι δεν φτιαχνεις κορμι για παραλια...:biglaugh:

Προς υπεράσπισή μου, να πω ότι ο gaming χρόνος μου είναι τρομερά περιορισμένος! Το μόνο στάνταρ είναι τα πουράκια, κάθε Σάββατο βράδυ μετά τις 23:00-24:00! :biglaugh:
 
Maddog είπε:
Well said, συμφωνώ απόλυτα. :)
@metalcandyman: να σε δω να κάνεις perfect PacMan με την πίτσα στο χέρι (επιλογή φαγητού κάθε άλλο παρά τυχαία...) και τι στον κόσμο! :p
Tοτε DOC θα ημουνα ο πρωτος των πρωτον :D Οπως ειπα ομως με arcades ποτε δεν τρωω τιποτα μονο μπυρονια κατεβαζω :beer:
 
Επιτρέψτε μου να πω ότι τα προσφιλή "μπυρόνια" δε μπόρεσα να τα συνδυάσω με videogames ποτέ!...

Αναψυκτικά κυρίως ή άπειροι καφέδες (αναλόγως τι ξενύχτι θα έριχνα! ;) )
 
Την τελευταια 15ετια μονο διαφορων ειδων καφεδες και πολυ ποιο σπανια αναψυκτικα ....

billy είπε:
Ειδικά τα φαγητά που τρώγονται με το χέρι (πίτσες, σουβλάκια, κ.α.) είναι μεγάλοι "εχθροί", διότι το χέρι λαδώνεται, και κατα συνέπεια λαδώνονται ποντίκια, πληκτρολόγια, joysticks, joypads, κλπ.
Ετσι... :thumbup:

Μεχρι καποια ηλικια δεν σε νοιαζει καθολου ,αλλα μετα ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυσκολο παντως να συνδυασεις πιτογυρα/πιτσες με gaming...

χανεις την απολαυση και στα δυο... :precry:
 
Διαφωνω ,απλα δεν παιρνεις ισως το maximum της απολαυσης απο το φαγητο ....(απ οτι θυμαμαι τουλαχιστον, α ναι και τρως λιγο παραπανω .... )
 
Γεγονος ειναι οτι οταν ειμαστε μπροστα απο μια οθονη TV/PC/Laptop κλπ...

ολο και κατι σαβουρωνουμε... :)
 
Και εγω τιποτα απο φαγητο με το gaming, το οποιο επισης ολο και περιοριζεται λογω ελευθερου χρονου. Μονο τσαι η κανενα χυμο αν τυχει.

Το φαγητο, ειδικα το σαβουροειδες το εχω συνδεσει με τις ταινιες/σειρες. Αλλη κακη συνηθεια που πρεπει να περιορισω.
 
Δεν τρώω ποτέ όταν παίζω λόγω του ότι χρησιμοποιώ και τα δύο χέρια και θα πρέπει να σταματάω κάθε λίγο και λιγάκι το παιχνίδι για να βάλω κάτι στο στόμα... Κυρίως όμως δεν θέλω να λερώσω τα χειριστήρια ή το mouse/keyboard. Αν τύχει και φάω κάτι πριν παίξω πλένω τα χέρια μου. Θέλω ο gaming εξοπλισμός μου να είναι πεντακάθαρος και να μυρίζει καινούριο πλαστικό.

Βέβαια εγώ το κουράζω και λίγο, ένας από τους φίλους μου έχει θέμα γιατί ιδρώνουν πολύ τα χέρια του και όταν είναι να παίξουμε κανένα διπλό στην κονσόλα μου τον βάζω να φέρνει δικό του χειριστήριο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ούτε φαγητά, ούτε ποτά κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Να έχεις τα πιτόγυρα μαζί με το πληκτρολόγιο+ποντίκι... με τίποτα..
 
Caprice όπως είπε και η D@redevil πιο πάνω και αυτό μόνο όταν παίζω κάποιο adventure που δεν έχει απαιτήσεις σε αντανακλαστικά και πολλά κλικ ή κουμπιά να πατάς.

Διαφορετικά δεν τρώω τίποτα και κυρίως ότι έχει λάδι και μπορεί να λερώσει gamepad, joystick, mouse, keyboard.

Από ποτά καμιά Cocacola (αλλά τώρα που την έκοψα νερό :D )
 
Φαγητό ποτέ. Δεν είναι δυνατόν να κρατάς pad και να σαβουρώνεις. Άλλωστε στο παλιό computer room δεν έπαιζε ίχνος σκόνης, ψίχουλα θα είχε;

Από ποτά πάντα σταθερά καφές. Άλλωστε χρόνια τώρα έχω στάνταρ ένα καφέ δίπλα, φράφφο ή νες ανάλογα με την εποχή. Φυσικά όταν είχα τους υπολογιστές σε μικρό χώρο έπαιζε πάντα απόσταση ασφαλείας από φορητά και πληκτρολόγια, ποτέ δεν είχα κάποιο ατύχημα.

Στο καινούργιο χώρο μου τηρώ την ίδια τακτική. Δεν παίζει φαγητό με τη καμία την ώρα του παιχνιδιού, ούτε και επισκέπτες που θα μου το κάνουν γουρνόλοζο. Το gaming το θεωρώ απόλυτα πριβέ υπόθεση για να ανεκτώ το κάθε ένα που θα τρώει θα πίνει και θα καπνίζει μη σεβόμενος το κόπο και το μεράκι που έχω ρίξει στήνοντας κονσόλες και υπολογιστές.
 
Παρομοίως και με πολλούς προλαλήσαντες, δεν τρώω τίποτα την ώρα που παίζω. Θέλω να είναι καθαρά τα αξεσουάρ του gaming. Το πολύ να βάλω κάτι να πιω. Μία μπύρα ή καφέ ανάλογα την ώρα.
 
Πάντως, επιτρέψτε μου να πω κάτι: Το ότι τρώω (προσωπικά) όταν παίζω, σε καμία περίπτωση δε σημαίνει ότι ανέχομαι λάδια - σκόνες - γλίτσες και λοιπά χαριτωμένα, τόσο στους υπολογιστές μου, όσο και στις κονσόλες μου! :)

Μπορώ πάντα να διακόψω το παιχνίδι και να πλύνω τα χέρια μου ή να φάω με ένα χέρι, ενώ το άλλο θα έχει το χειρισμό ποντίκι / πληκτρολογίου κ.ο.κ.!

Αν το παιχνίδι είναι τέτοιο που ν' απαιτεί 2 χέρια ή γρήγορα αντανακλαστικά, ε τότε εξυπακούεται ότι δεν τρώω / πίνω!
 
stayros είπε:
Δυσκολο παντως να συνδυασεις πιτογυρα/πιτσες με gaming...χανεις την απολαυση και στα δυο... :precry:
Ότι πιο σοφό διάβασα σήμερα...

Βασικά ούτε βλέποντας ταινία (που μου αρέσει), δε μπορώ να φάω κάτι...

Δεν είμαι multitasking τύπος. Η μόνη περίπτωση να φάω και να παρακολουθώ μια οθόνη, είναι αν βλέπω κάτι στην TV που δε με πολυενδιαφέρει, ή να χαζεύω στο Internet...
 
Πίσω
Μπλουζα