Τι χαράζατε/γράφατε στα θρανία

spirtoulis

RetroMasteR
Joined
17 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.296
Αντιδράσεις
180
Μερικά που θυμάμαι :

1. Καρδούλες με τα αρχικά των ονομάτων

2. τις αιώνιες φιλίες που θα κρατούσαμε πχ. Μ + Κ = BFF

3. Το πόσο βαριόμασταν

4. Ζωγραφιές ποικίλης ύλης
 
συνηθως εγραφα ονοματα και λογοτυπα συγκροτηματων αρκετες φορες επισης ειχα πετυχει να γραφει κατι καποιος στο θρανιο και απο κατω να του απαντανε με αποτελεσμα να καταληγει σε ολοκληρο διαλογο πανω στο θρανιο
 
Παοκ, θ4 και λοιπά, ζωγράφιζα διάφορα σκίτσα, στοίχους από χιπ χοπ τραγούδια, αρχικά από ονόματα κλπ. Ναι, δεν πολυπρόσεχα... :D
 
Συνήθως ζωγραφιές. Το τι βρισιδι ειχα φαει απο τους δακαλους...

Και ναι, θα το πω τωρα που εχω το "βήμα" για να μη σκάσω :D θεωρω πολυ υποκριτικό να σε βάζουν σε ένα περιβάλλον με μολύβια και γόμες, να σε καθίζουν σε μια επιφάνεια οπου το μολύβι γράφει τέλεια, και να σου λένε οτι ειναι βρωμιά και ακαταστασία να το κάνεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίστες αγώνων. Μετά έβαζα πινέζες στις γομολάστιχες και τις έκανα αυτοκίνητα, ενίοτε έβαζα και τη σημαία των Νοτίων πάνω (Dukes 4 ever!!!! ) και ιδού: Ένας αυτοσχέδιος αυτοκινητόδρομος.

Όταν βαριόμουν, ζωγράφιζα τον ZX-Spectrum και έγραφα διάφορες εντολές, όπως LOAD "" για παράδειγμα, ή εισαγωγικές οθόνες από το φόρτωμα των παιχνιδιών. Δεν έδινα καμία σημασία σε κανένα μάθημα γιατί βαριόμουν, μισούσα το σχολείο και από την ηλικία των 10 και βγάλε, σιχαινόμουν κάθε λογής επιβαλόμενη αυθεντία, aka καθηγητές.

Στο Λύκειο το θρανίο μου κοσμούσε ο Edy, πεντάλφες, σατανικά σύμβολα, διαόλοι, και διάφορα σχετικά. Είχα φάει ξούχα από διάφορους καθηγητές ανά καιρούς, βέβαια [edit] μου η γνώμη τους.

Μια φορά καθηγήτρια [edit] περιττοί χαρακτηρισμοί [edit] είχε αρχίσει τις τσιρίδες μέσα στη τάξη και έδειχνε σε όλους τα κατορθώματά μου, είχα ζωγραφίσει σκηνές κάλους από το FRIDAY the 13th, τσεκούρια, κομμένα κεφάλια και άλλες εικόνες από την Παλαιά Διαθήκη. Με είχε ρωτήσει τι θα γίνω όταν μεγαλώσω με τα μυαλά που κουβαλάω και της είχα απαντήσει "Αφεντικό του γυιού σου που δεν θα κάνεις ποτέ" πράγμα που με οδήγησε σε διήμερη αποβολή. Δεν με χάλασε καθόλου βέβαια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και μην ξεχνάμε δίπλα στις δημιουργίες μας στο θρανίο και οι κολλημένες τσίχλες απο κάτω από προηγούμενα χρόνια.
 
βασικα ΑΕΚ,SAXON,DOKKEN,υβριστικα γηπεδικα και πολιτικα συνθηματα..

μου αρεσε να κανω τα logos απο τα συγκροτηματα,οχι απλα να γραφω..

απο τον συντροφο pooky δεν περιμενα κατι αλλο..ρησπεκτ.
 
pooky(1) είπε:
Μια φορά καθηγήτρια ... Με είχε ρωτήσει τι θα γίνω όταν μεγαλώσω με τα μυαλά που κουβαλάω και της είχα απαντήσει "Αφεντικό του γυιού σου που δεν θα κάνεις ποτέ" πράγμα που με οδήγησε σε διήμερη αποβολή. Δεν με χάλασε καθόλου βέβαια.
Το προτείνω για ποστ της δεκαετίας. Γιωργάρα, κέντησες πάλι ! Υποβάλω σέβη.

Εγώ έγραφα τα κλασσικ΄αλογότυπα μέταλ συγκροτημάτων (ANTRAX, IRON MAIDEN, METALLICA, κλπ).

Και είχα και ένα τρελό πάθος με κολοκύθες των HELLOWEEN.
 
Μα καλά , λύσεις , αριθμούς και γενικά στοιχεία για τα διαγωνίσματα δεν έγραφε κανείς σας 8) ;
 
Νεκροκεφαλες -Ozzy-Gate 13 στα νειατα μου ,παπακια με τον ντοναλντ και battlestar Galactica στα παιδιατα μου και πεντακαθαρο στα τελειωματα (ισως καμμια μουτζουρα που δεν περναγε η ωρα) .
 
Aardvark είπε:
Νεκροκεφαλες -Ozzy-Gate 13 .
Me likes!!!!! Yeaaaa!!!!!

Μας τα χάλασες λίγο με αυτό το "πεντακάθαρο" μου φαίνεται χάλασες από νωρίς! :p :p
 
Εγω ζωγράφιζα επισης αλλά κυριως σκάλιζα με κοπίδι διάφορες φιγουρες. Στο δημοτικο στο μάθημα ᾽Τεχνικά᾽ τα αγορια έκαναν ξυλογλυπτική και τα κοριτσια κέντημα (δηλαδή γκομπλέν) και δεν με αφηναν να κάνω ξυλογλυπτική προς μεγάλη μου στεναχώρια. Την πλήρωσε το θρανίο. Καθομουν στο τελευταιο και δεν το παρατηρησαν. Μετά μου εγινε συνήθεια σε ολα τα επομενα θρανια. Επισης χάραζα διάφορα και κάτω απο το θρανιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
amiga loool ac/dc gate7 και μια χρονιά θυμάμαι που μίλαγα με μια κοπέλα από την άλλη βάρδια.. πολύ καλή φάση
 
Συγκροτήματα κυρίως (μόνο metal) και αρκετά από video games... τελικά δεν αλλάζω γούστα.
 
ονοματα συγκροτηματων και σκονακια περισσοτερο
 
Τα σκονάκια τα έκρυβα στα ρουχα και μετά ζηταγα αθώα να πάω στο μπάνιο. Ποτέ δεν κατάφερα κάνω πετυχημένο σκονάκι στο θρανίο και θαυμαζα οσους τα καταφερναν! Επισης πάνω στο θρανιο έπαιζαν πολλές εμπνευσεις με μπλάνκο και ανεξιτηλους μαρκαδόρους, θυμάμαι ολοκληρα μπουκάλια μπλάνκο ως υλικο για ᾽αριστουργήματα᾽ και την τάξη να μυριζει απο τα χημικά.
 
Εκτός από τα λογότυπα των συγκροτημάτων συνήθως από κάτω έγραφα και τη δισκογραφία τους. loooool
 
ξεχασα να πω οτι εγραφα και για τον παιδικο ερωτα μου.. " Γ+Ε=LOVE η LFE" χαχαχα ομορφα αθωα χρονια (το Ε δεν είναι ελενη αλλά Ειρήνη.. τρελό μωρό που θα λέγαμε και σήμερα ααχαααχαχαχ)
 
Γενικά δεν έγραφα ούτε ζωγράφιζα στο θρανιάκι μου...Αν έγραφα ή ζωγράφιζα κάτι καμιά φορά, φρόντιζα να το σβήσω μετά...(!)
 
θυμαμαι οτι πριν τις εξετασεις οι καθηγητες μας ειχαν βαλει ολους τους μαθητες να καθαρισουμε

τα θρανια για να φαινονται μετα αν εχουμε γραψει σκονακια την ωρα των εξετασεων
 
Πίσω
Μπλουζα