Τι χαράζατε/γράφατε στα θρανία

Οσον αφορα τα σκονακια, ειχα μαθει μια παραξενη γραφη (βλ. Lord of the Rings) και εγραφα πανω στο θρανιο. Αλλα τελικα διαβαζονταν πολυ δυσκολα :Ρ
 
Έγραφα κλασσικα συνθήματα για ομάδες αλλά πιο πολύ ζωγράφιζα. Είχα ένα συμμαθητή ο οποίος ήταν μανούλα στο σκίτσο και ζωγράφιζε τον Ισοβίτη του Αρκά και διάφορα στιγμιότυπα του κόμικ.
 
Συνθηματα για την ΠΑΟΚΑΡΑ,δικεφαλους αετους αλλα και ονοματα metal συγκροτηματων οπως και στοιχους απο τραγουδια τους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ολυμπιακος , Θρυλος , Θυρα 7 , Afc Ajax και τα λοιπα :D και μεσα σε αυτα χωραγανε και μερικα σκονακια με ψιλο μολυβακι :p
 
Εγώ πάλι δεν χάραζα,αλλά κολλούσα αυτοκόλλητα power rangers,όσα είχα 3πλά και 4πλά και τα είχαν και οι φίλοι μου!!!!!
 
Στο θρανίο όπου καθόμουν κατά το μάθημα του κορμού είχα ζωγραφίσει ενα τεράαααστιο AC/DC και νεκροκεφαλές και κανείς δεν καθόταν :D . Τώρα που το γράφω και το θυμάμαι γελάω, αλλα και γιατί ακόμα και τώρα θα μπορούσα να το ξανακάνω. :D :D:D
 
Πολλά-πολλά και πυκνά σχέδια από ομάδες-συγκροτήματα-κορίτσια κλπ κλασσικά με μαρκαδόρους/blanco/μολύβι/ξυραφάκι από το κουτί της ξύστρας, μόνο και μόνο ώστε ανάμεσα να κρύβονται όσο το δυνατόν καλύτερα τύποι μαθηματικών-φυσικής-χημείας, ημ/νίες ιστορίας κοκ :cool: Δεν με πρόδωσε ποτέ, χώρος που εκφραζόντουσαν οι εφηβικές καλλιτεχνικές ανησυχίες και παράλληλα το "σιγουράκι" στο απροειδοποίητο διαγώνισμα
 
Μια δυο φορές είχα ξεκινήσει και διάλογο με κοπέλα της άλλης βάρδιας... πχ έγραφα κάτι, ερχόμουν την άλλη μέρα και έβλεπα την απάντηση. Αλλά δυστυχώς, δεν κράτησε πολύ :( . Όπως και ανταλλαγές " φιλοφρονήσεων " :fafoutis: με αντίπαλους οπαδούς, πάλι της άλλη βάρδιας...
 
Με απειρες γραμματοσειρες ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚΑΡΑ, ΘΥΡΑ 4, GATE 4, δικεφαλους αετους, IRON MAIDEN, UP THE IRONS, απειρες ζωγραφιες διαφορων θεματων (ειμαι καλος στο σκιτσο, κομικς κτλ), σκονακια με μολυβι ενδιαμεσα, σβηστικα παντου ξεμπαρκα, χωρις λογο, απο πανω τους γραμμενα άλλα, γενικα πεντακαθαρο θρανιο, ακουμπουσες τα χαρια να ξαποστασεις κι αν φορουσες κοντα, οταν σηκωνοσουν , τα χερια σου απο αγκωνα και κατω ηταν μαυρα!! Χαχα :p

Αυτο που εκανα οι δασκαλοι πριν απο μερικα διαγωνισματα ηταν τραγικο, μετα επρεπε να τα ξανακανεις..εμεις καναμε οτι σβηναμε με τις σβηστρες μανιωδως, αλλα στην ουσια δε βαζαμε δυναμη, οποτε τα περισσοτερα εμεναν..!!
 
Θυμήθηκα και μια φορά που αρχίσαμε τις "ανησυχίες" μας χρησιμοποιώντας μπλάνκο και μια φορά ένας καθηγητής μας έδωσε οινόπνευμα και μας είπε να γίνουν λαμπίκο όλα τα θρανία. Εκεί να δείτε τρίψιμο.:burn: Στη Βιλαρίμπα ακόμη τρίβουν...
 
Σε πολύ μικρή ηλικία ζωγράφιζα αθώα κοριτσίστικα πράγματα, όπως καρδούλες, αστεράκια, πεταλούδες, παγωτά, χαρταετούς και πριγκίπισσες. Κάποια περίοδο είχαμε αρχίσει εγώ και η διπλανή μου να τσακωνόμαστε με τα παιδιά της άλλης βάρδιας που κάθονταν στο ίδιο θρανίο και να ανταλλάσσουμε διάφορους χαρακτηρισμούς. Ενώ κάποια άλλη περίοδο, επειδή μόλις είχα διαβάσει τον Δεκαπενταετή Πλοίαρχο του Βερν και μου άρεσε πολύ, με έπιασε μία τρέλα και άρχισα να ζωγραφίζω σκηνές από το βιβλίο, ζωγράφιζα ιθαγενείς με κόκκαλα στα μαλλιά, τους έγραφα δίπλα ονόματα όπως Άγκου-Μπάγκου κτλ, ενώ είχα ζωγραφίσει κι ένα δέντρο με κεφάλια να κρέμονται στα κλαδιά του, όπως το περιγράφει ο Βερν. Θα είχε φρίξει όποιος το είδε!
 
Ονόματα συγκροτηματων...πολιτικα.....γεωμετρικα σχεδια...ΣΚΟΝΑΚΙΑ....
 
Πίσω
Μπλουζα