Το Μουντιάλ σε 3D

Leon

RetroNuts!
Joined
27 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.119
Αντιδράσεις
1.038
Από Sport-FM

Μετά το HDTV (τηλεόραση υψηλής ευκρίνειας), οι μεγαλύτεροι τηλεοπτικοί σταθμοί ετοιμάζουν το επόμενο βήμα στον χώρο της τηλεόρασης το 3D HD (τρισδιάστατη τηλεόραση υψηλής ευκρίνειας). Το μεγαλύτερο αθλητικό κανάλι στην Αμερική το ESPN έχει ήδη στα σκαριά το πρώτο κανάλι που θα ονομάζεται ESPN 3D και πρώτο γεγονός τέτοιας αθλητικής κάλυψης θα είναι το Μουντιάλ της Νοτίου Αφρικής το καλοκαίρι του 2010.
Το συγκεκριμένο κανάλι, μετά το Μουντιάλ, θα αναλάβει την κάλυψη και άλλων αθλημάτων με 3D HD, όπως το μπάσκετ και το αμερικάνικο φούτμπολ καθώς επίσης και μια ταινία με θεματολογία τα extreme sports που θα προβληθεί το καλοκαίρι με σκοπό την εξοικείωση του κοινού με τη νέα τεχνολογία.

Στην Ευρώπη το βρετανικό Sky Sports ήδη προετοιμάζεται για να χρησιμοποιήσει τη νέα τεχνολογία και οι ειδικοί σημειώνουν πως οι ψηφιακοί δέκτες (TV digital boxes) θα έχουν δυνατότητα προβολής της νέας τεχνολογίας.

Sony, Mitsubishi, Samsung και Panasonic ήδη ετοιμάζουν τηλεοράσεις που θα στηρίζουν τη νέα τεχνολογία καθώς οι υπάρχουσες HDTV δεν θα έχουν την δυνατότητα 3D.
Σε άλλες χώρες είδαν το προηγούμενο μουντιάλ σε HD και τώρα θα το δουν και σε 3D. Και εμείς εδώ πάλι σε SD αναλύσεις μας κόβω να το βλέπουμε. :(
 
ΛΟΛ νομίζω ότι η 3D προβολή είναι το μικρότερο πρόβλημα της χώρας μας αυτή τη στιγμή. Όχι δεν το πάω αλλού αλλά το "*πρόβλημα*" μου ακούγεται σαν ακαδημαϊκή κουβεντούλα :)

Ελπίζω η ΕΡΤ να μην ρίξει χρήματα για HD, 3D, 3Dfx και δεν ξέρω γω τι άλλο.
 
θα έχουμε ψηφιακό σήμα οσονούπω...σε 5 χρόνια hd και σε 20 3dhd...γιατί βιάζεστε βρε αχάριστοι Νεοέλληνες; Χαλλλλαρά τα πάντα στην Ελλάδα :(
 
Αν δεν ήταν οδηγία της ευρωπαικής ένωσης το ψηφιακό σήμα ... χλώμο το βλέπω να έμπενε απο τώρα στα σπίτια μάς.
 
Spartan_X είπε:
Αν δεν ήταν οδηγία της ευρωπαικής ένωσης το ψηφιακό σήμα ... χλώμο το βλέπω να έμπενε απο τώρα στα σπίτια μάς.
Πές το ψέμματα φίλε μου. Εξάλλου το πρόβλημα είναι μέχρι να καλύψουν όλες τις περιοχές της Ελλάδας... :p
 
Ειδα διαφημιση απο γνωστη ελληνικη αλυσιδα Samsung 40" 3D με 1340 ευρω.

Με τετοιες τιμες πως να μην χαιρεσαι που ερχεται (ηρθε) το 3d,αν θα την παρω με αυτα τα λεφτα ,οχι,ακομα,αλλα την βρισκω λογικοτατη!!
 
Εγώ πάλι δεν αγοράζω τώρα. Πριν από δύο έτη μόλις έδωσα ένα σωρό λεφτά για HD Sony Bravia 46". Μετά βγάλανε καπάκι τις LED και τώρα μας πετάνε και το 3D.

Να μου λείπει προς το παρόν!!!
 
divined είπε:
Εγώ πάλι δεν αγοράζω τώρα. Πριν από δύο έτη μόλις έδωσα ένα σωρό λεφτά για HD Sony Bravia 46". Μετά βγάλανε καπάκι τις LED και τώρα μας πετάνε και το 3D.
Να μου λείπει προς το παρόν!!!
Οσον αφορα τις LED μην στεναχωριεσε παιζουν αθλια ακομα.
 
Πίσω
Μπλουζα