Το Μυστικό του Άσπρου Βράχου (1982 ΥΕΝΕΔ)

retrofan είπε:
Tsalk πάω στοίχημα ότι έχεις κάπου στο αρχείο σου όοολες τις χαμένες σειρές της ΕΡΤ κι απλά περιμένεις να μας προετοιμάσεις κατάλληλα για να μη σου μείνουμε από το σοκ :p .
Μην το πας το στοίχημα γιατί θα το χάσεις........μπορεί όμως και όχι!!!!
 
μπραβο Αλκη... καταπληκτικο το ευρημα σου!!!!

για αλλη μια φορα εβγαλες λαγο απ'το καπελο σου!!!!

υπαρχει περιπτωση να μας το δωσει η ραδιοτηλεοραση;
 
Διόλου απίθανο να το δώσει ειδικά αν σώζεται ακόμη στο αρχείο της! Μπορεί όμως και όχι! ΕΡΤ είναι αυτή. Ποτέ δεν ξέρεις, αλλά και ποτέ μη λές ποτέ!
 
Το βιβλιο το αγορασα πριν απο 3 χρονια απο μια υπαιθρια εκθεση βιβλιου, νομιζω απο το Ζαππειο. Εκδοσεις Ατλαντις. Λογικα θα κυκλοφορει ακομα.
 
Το soundtrack των τίτλων της σειράς βρίσκεται στο cd "Καλημέρα Ζωή" του Σάκη Τσιλίκη που κυκλοφόρησε το 1994 στο νούμερο 5.
 
attachment.php


attachment.php
 
Ένα δυνατό απόσπασμα απο την σειρά με τους Ανέστη Βλάχο, Φαίδωνα Γεωργίτση και Όλγα Πολίτου:

feature=share&index=1
 
Το μόνο που θυμάμαι από μια επανάληψη της σειράς, είναι ότι τον Βλάχο τον έλεγαν Ισμαήλ...
 
To αφιέρωμα της στήλης μου στη σειρά, που μόλις αναρτήθηκε...http://www.musiccorner.gr/aspromavra-ki-egchroma-to-mistiko-tou-asprou-vrachou-129284/
 
Αλλη μια παρουσιαση-κοσμημα απο τον Τασο!
 
Το βιβλίο το ψάχνω είναι από τα λίγα πια που δεν έχω , έχω ακούσει τα καλυτεροτερα! Είναι από τα καλύτερα του Μαρη. Την σειρά δεν την έχω δει μακάρι να την βάλει ή ερτ ξανά.
 
Πίσω
Μπλουζα