Το Παλιό μου Demo!

demis

RetroActive
Joined
26 Απρ 2009
Μηνύματα
466
Αντιδράσεις
59
6 κομμάτια από παλιούς πειραματισμούς. Η επιρροή από Στέρεο Νόβα είναι, νομίζω, εμφανής! Περάσαμε, αλλά δεν ακουμπήσαμε...

CasioPT-100a-730091.jpg


amiga500.jpg


Όλα έγιναν link με ένα φθηνό-παλιό αρμόνιο casio, με έναν amiga 500, με μια ξεχαρβαλωμένη κιθάρα, με ένα δικάναλο μίχτη, με ένα -ελεεινό- μικρόφωνο, με πολύ όρεξη και ανεμελιά, αλλά, πρωτίστως, με 3 καλούς φίλους, κάποιο καλοκαίρι του '95-'96. Οι ηχογραφήσεις είναι εξωτερικές (θα ακούσετε τ' αδέσποτα να γαβγίζουν απ' έξω), πλην του 3 και του 4. Έγινε noise reduction στα όρια του εφικτού, αλλά τα κομμάτια δεν παύουν να αποτελούν... αρχαιολογικά ευρήματα! :eek:

Τότε που το μέλλον μόλις άρχιζε...

http://www.myspace.com/demispoetry
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ όμορφα ακούσματα, τα συγχαρητήριά μου! :thumbup:
 
Σας ευχαριστώ TallMan, Nemo και Pooky. Πρόσθεσα άλλα δύο tracks. Βρήκα το demo μας (από κασέτα), που ήταν στα αζήτητα για καμια δεκαετία, και είπα να κάνω ένα μικρό ταξίδι στο χρόνο... σε ήχους μιας άλλης εποχής. Τα κρουστά, παρεπιπτόντως, ακούγονται σαν τεντζερέδες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
demis εξαιρετική δουλειά φίλε!!!

η επιρροή από τους ΣΝ είναι εμφανής...αλλά η προσπάθειά σας είναι πολύ ενδιαφέρουσα!

και οι στίχοι είναι αρκετά καλογραμμένοι ;)

Χωρίς πλάκα...γιατί δεν σκέφτεσαι να το ξανακάνεις?

φυσικά με τον ίδιο εξοπλισμό...!!!!
 
Ωραίο! Συνεχίζεις να ασχολείσαι με μουσική;
 
ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΤΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειδικά το "SIGH" τα σπάει και σπέρνει με 1000.

ΕΥΓΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
SIGH !!! Bravo !!!
 
Plink είπε:
demis εξαιρετική δουλειά φίλε!!!Χωρίς πλάκα...γιατί δεν σκέφτεσαι να το ξανακάνεις?

φυσικά με τον ίδιο εξοπλισμό...!!!!
Δεν υπάρχει πια η ίδια παρέα. Όχι ότι μας πήρανε τα χρόνια βέβαια. Μπορεί στο μέλλον... Ο εξοπλισμός θα είναι ο ίδιος και χειρότερος...

nkarytia είπε:
Ωραίο! Συνεχίζεις να ασχολείσαι με μουσική;
Μόνο ως ακροατής πλέον.

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους. Να είστε καλά. Η πρόβα ενός συγκροτήματος, οποιουδήποτε μουσικού είδους, είναι ό,τι πιο χαλαρωτικό και διασκεδαστικό, κατά την άποψη μου. Τουλάχιστον εγώ, έτσι το ζούσα. Δυστυχώς δεν κάναμε αρκετές, ώστε να βγει μια ολοκληρωμένη δουλειά, η οποία δεν αμφιβάλλω ότι θα πήγαινε... άπατη! Αφού υπάρχουν όμως οι... ONIRAMA, μπορώ να κοιμάμαι ήσυχος...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα