Το Σημάδι του Έρωτα (MEGA)

Domenica

Banned
Joined
9 Νοέ 2009
Μηνύματα
1.208
Αντιδράσεις
142
ΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

MEGA 1998

RetroDB: http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A3%CE%B7%CE%BC%CE%AC%CE%B4%CE%B9_%CF%84%CE%BF%CF%85_%CE%AD%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B1

Σε σενάριο Λευτέρη Καπώνη και σκηνοθεσία Δημήτρη Σοφιανόπουλου.

Το θυμαστε? Ειναι περιπου της ιδιας εποχης με την Αναστασια (αν θυμαμαι σωστα) με την Βανα Μπαρμπα και τον Στρατο Τζωρτζογλου να κυλιουνται στον σταβλο και τα χωραφια με μουσικη υποκρουση Παριου. Μετα απο πολλες περιπετειες η Βανα καταληγει να κανει κονσομασιον στην Αθηνα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν είναι καθόλου ίδιας εποχής με την Αναστασία :p

Πρόκειται για σειρά του 1998, mega channel.... Δν είναι ρετρό φυσικά.

Και πώς να μην το θυμάσαι όταν έχει προβληθεί αρκετές φορές απ' το κανάλι, σε αντίθεση με άλλες πολύ πιο αξιόλογες-και ρετρό- σειρές;
 
Αληθεια? Συγνωμη, ευχαριστω για τις πληροφοριες, ελειπα σχεδον 10 χρονια εξωτερικο και εχασα επαφη ερχομουν μονο καλοκαιρια και εχω να δω πολυ καιρο ελληνικη τηλεοραση... Νομιζω ομως πως δεν εμοιαζε καθολου 90'ς τα σκηνικα και οι καταστασεις ηταν αλλου οχι ακριβως 80'ς αλλα κατι απροσδιοριστα ψιλοχαμενο στον χρονο. Εννοειτε πως ηταν αθλιο ηταν ομως αστειο.
 
Η Τζένη Μπότση ήταν το μεγάλο happening του σήριαλ. Βέβαια όλες οι τολμηρές σκηνές κόπηκαν στις επαναλήψεις.

Όλα τα λεφτά ήταν και ο ματάκιας / ρουφιάνος του χωριού και ο χαζός φίλος του...

Τραγική Ελληνική TV...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την θυμόμασε. Την θυμόμαστε και την σειρα και την Τζένη Μπότση (Τι έγινε Κωστάκη ; Γουστάρεις την χωριάτισα ;)
 
Domenica είπε:
Αληθεια? Συγνωμη, ευχαριστω για τις πληροφοριες, ελειπα σχεδον 10 χρονια εξωτερικο και εχασα επαφη ερχομουν μονο καλοκαιρια και εχω να δω πολυ καιρο ελληνικη τηλεοραση... Νομιζω ομως πως δεν εμοιαζε καθολου 90'ς τα σκηνικα και οι καταστασεις ηταν αλλου οχι ακριβως 80'ς αλλα κατι απροσδιοριστα ψιλοχαμενο στον χρονο. Εννοειτε πως ηταν αθλιο ηταν ομως αστειο.
Άξιζε όμως το τραγούδι!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
και ορίστε σε όσους αρέσει η Μπότση, (η οποία είναι και του εθνικού ε;; :p )





Μετα το αποσπασμα που παραθεσε η φιλτατη Sunset89 αρχιζω να επανακτω την εμπιστοσυνη μου στην Ελληνικη "κουλτουρα". Υπο τετοιες "συνθηκες" (αντιστοιχες με αυτες που ειδα στο αποσπασμα εννοω :eeek: ) θα το σκεφτομουν σοβαρα να παρακολουθησω και παρασταση της ΛΥΡΙΚΗΣ (και μια νοτα Ρετιρε στην απαντηση μου :) )....

Μπουαχαχαχαχα
 
Το τραγούδι,το μόνο που άξιζε για μένα από τη σειρά!
 
Το σίριαλ έχει γράψει ιστορία για 2 λόγους

1. Για τις ερωτικές σκηνές της Βάνας με τον Στράτο

και 2. Για τις ερωτικές σκηνές (και όχι μόνο) της Τζενούλας και τις σκηνές που η Τζενούλα έτρωγε τα χαστουκάκια της από τον Στράτο.

Παρασκευές δέκα το βράδυ έπαιζε η σειρά όπως θυμάμαι αρκετά καλά.
 
Πίσω
Μπλουζα