Το Ψηφιακό Αρχείο της ΕΡΤ στο Internet

Οποτε...σε smartTV παπαλα :(
 
Με ΙΕ9 κανένα πρόβλημα. Μάλλον όμως δεν υπάρχουν όλες οι σειρές διαθέσιμες.
 
Εγώ ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω. Κάτσανε και κάνανε το αρχείο τους ψηφιακό. Μπράβο του! Αλλά.......μια ανάλυση της προκοπής να βλέπετε δεν μπορούσαν να κάνουν; Τόσο βαριεστημένοι πια; Μα είναι ανάλυση αυτή; Μπορείς να δείς τίποτα με τόσα 10δες χιλιάδες πιξελιάσματα; Ίμαρτον!
 
Πάντα έτσι ήταν. Γι' αυτό κι εμένα με αφήνει παντελώς αδιάφορη η δουλειά που κάνουν εκεί. Η ποιότητα είναι επιεικώς άθλια. Κάποια σπάνια ντοκουμέντα μπορεί να τα χαζέψω καμιά φορά και ιδιαίτερα ντοκιμαντέρ, αλλά μυθοπλασία για κανένα λόγο... Μόνο εάν χρειαστεί να αντλήσω πληροφορίες για την RetroDB ρίχνω καμιά ματιά αραιά και που. Αν και από δεδομένα είναι δύσκολο να ξεμείνω για να πεις ότι θα το συμβουλευόμουν συχνά... Έπειτα, έχουν τόσα πολλά λάθη στις πληροφορίες τους σε εκατοντάδες παραγωγές...
 
Το site είναι επιπέδου 90's, η ποιότητα των videos άθλια, και σε σύγκριση με ανάλογα του εξωτερικού ή ακόμα και των web tv services των ελληνικών καναλιών είναι 0.
 
Και παρόλα αυτά καθόμαστε όλοι στην Ελλάδα [edited]....[/edited] και πληρώνουμε μία ΕΡΤ έτσι με το ζόρι σαν νταβατζιλίκη. Ε, ρε που να κλείσει και να μην ξανα ανοίξει ΠΟΤΕ αν είναι να μας σερβίρουν μόνο τέτοια αίσχη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχω στειλει καμποσα emails (δεν εχω παρει καμια απαντηση) για το προβλημα που εχει το site του Αρχειου της ΕΡΤ οπου η αναζητηση δεν παιζει σε SmartTvs, Tablets, κινητα, browsers οπως ο Chrome κτλ.

Δηλαδη το αρχειο της Ελληνικης τηλεορασης, δεν ειναι ουσιαστικα προσβασιμο σε τηλεορασεις!! :)

Οποιος μπορει ας κανει κανα τηλεφωνο-ριξει κανα email, μηπως το διορθωσουν επιτελους!
 
Wally είπε:
Εχω στειλει καμποσα emails (δεν εχω παρει καμια απαντηση) για το προβλημα που εχει το site του Αρχειου της ΕΡΤ οπου η αναζητηση δεν παιζει σε SmartTvs, Tablets, κινητα, browsers οπως ο Chrome κτλ.
Δηλαδη το αρχειο της Ελληνικης τηλεορασης, δεν ειναι ουσιαστικα προσβασιμο σε τηλεορασεις!! :)

Οποιος μπορει ας κανει κανα τηλεφωνο-ριξει κανα email, μηπως το διορθωσουν επιτελους!
Δώρον άδωρο θα ήταν, αφού με τα 320x200 videos του, στα HD smartphones και TVs μας πια, από το τόσο πιξέλιασμα δε βλέπεις τίποτα.

Ας ρίξουν αρκετό ζεστό χρήμα, γιατί κάτι τέτοιο θέλει πολύ από αυτό, να το φέρουν στα στάνταρντ της εποχής και να το ενσωματώσουν με το υπόλοιπο site της ΕΡΤ, και μαζί με το live stream τους (που και αυτό χάλια είναι) κάτω από μια υπηρεσία.

Όπως γίνεται και στις άλλες web tv υπηρεσίες, να έχουν πρόσφατα και παλαιά προγράμματα για περιορισμένο διάστημα, μέσα σε ένα ωραία οργανωμένο πακέτο, σε HD ή UHD ποιότητα.
 
Δεν εχεις αδικο αλλα απο το ολοτελα...

Γνωριζει κανεις αν εχουν κρατησει καπου ψηφιακα masters μεγαλυτερης αναλυσης/ποιοτητος?
 
Πίσω
Μπλουζα