Το Ψηφιακό Αρχείο της ΕΡΤ στο Internet

Supersonic

χιλια χρονια να ζησεις...να φτασεις στην ηλικια του gandalf:diablotin: :diablotin: :biglaugh::biglaugh:
 
E ναι,εννοειται οτι δεν θα μπουν ξενες παραγωγες...δυστυχως. Εγω πηρα στο 2107407070 και ζητησα διαφορα πραγματα να προσθεσουν... μεχρι Φρουρους της Αχαϊας και Κιτρινο Φακελο
 
supersonic είπε:
Παιδιά το είπα πιο πάνω αλλά δε το προσέξατε.Λόγω πνευματικών δικαιωμάτων δε θα μπούνε κινούμενα σχέδια η ξένες σειρές,διότι η ΕΡΤ είχε/έχει διακαιώματα μόνο για την τηλεοπτική προβολή τους.Δε βάζω και το χέρι μου στη φωτιά αλλά το πιο λογικό και πιο εμφανές από το μέχρι τωρα περιεχόμενο του site είναι αυτό.
εχουν πραμα μεσα να χωσουν....θα τα βαλουν και αυτα

ας γινει το θαυμα να ακουσουμε επειτα απο παρα πολλα χρονια, με τις κλασικες παλιες ελληνικες φωνες...τα στρουμφακια, και τον αστυνομο σαινη, καθως και την οδυσεια του διαστηματος.....και τις φωνες απο τα κινουμενα σχεδια μια φορα ηταν ο ανθρωπος(με ολες τις seasons)

τοτε μαλιστα, θα κανουμε ενα οντως πασχαλιατικο(εαν μπουν μεχρι τοτε)επιταφιο στην ερτ:biglaugh::biglaugh: :D :D
 
Εγώ πάλι θα πάω να ανάψω λαμπάδα ίσα με το ανάστημα του κάθε ανθρώπου που δουλεύει για αυτό το site, αν βάλουν τα Κουφώματα και το Computer Show (ξέρω σας έχω πρήξει με αυτή την εκπομπή :biglaugh: )
 
Καταπληκτικό site, ελπίζω να βάλουν σύντομα κι άλλα πράγματα μέσα!
 
Ενημερώνω...δεν είναι ανάγκη να κατεβάσετε με το VLC.

Με το flashget μπορείτε να κατεβάσετε άνετα το αρχείο όπως μπορείτε να δείτε στη παρακάτω φωτογραφία,και με καλύτερη ποιότητα από τον τρόπο που ανέφερα ποιο πάνω!

 
Μπραβο supersonic! Φοβερο το link! Extra ευχαριστω για τις οδηγιες προς ναυτιλωμενους! Πολυ κατατοπιστικες :clap: :clap:

Εχει και Θεατρο της Δευτερας :clap: :clap:

Ax, μακαρι να εχουν σωθει και αλλα επεισοδια απο το Θεατρο της Δευτερας και να μπορεσουμε να τα ξαναδουμε!!!
 
Τα προβλήματα όμως έχουν ήδη αρχίσει!!

Το site δεν υπόστηρίζει Linux....

Δείτε τι εμφάνισε σε εμένα!

Το λειτουργικό συστημα του υπολογιστή σας δεν υποστηρίζεται.Για περισσότερες πληροφορίες ανατρέξτε στα Τεχνικά Θέματα κάτω από το μενού Χρηστικές Πληροφορίες
 
Πάνω που η ζυγαριά μου έτεινε να γείρει 51% Linux έναντι 49% Windows, γυρίσαμε στο 80%-20%!

Πάντως έχω την αίσθηση ότι με Linux και άλλα αρχεία έχουν πρόβλημα στο να ανοίξουν, όχι μόνο της ΕΡΤ.
 
Arielis είπε:
Τα προβλήματα όμως έχουν ήδη αρχίσει!!Το site δεν υπόστηρίζει Linux....

Δείτε τι εμφάνισε σε εμένα!

Ναι η χώρα μας είναι M$... (δεν λεω τη λέξη, λογοκρισία)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
theoritikos είπε:
το Computer Show (ξέρω σας έχω πρήξει με αυτή την εκπομπή :biglaugh: )
ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΑΝΗΚΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΕΡΤ;;;!!!

Εμπρός όλοι να πάρουμε τηλέφωνο να ζητήσουμε Computer Show!!!!
 
Supersonic ό,τι και να πούμε είναι λίγο...Χίλια ευχαριστώ για την ανακάλυψη,πραγματικά ήταν κάτι εντελώς ανέλπιστο και χαίρομαι που επιτέλους το ζούμε επί των καιρών μας...Οι προσευχές μας εισακούστηκαν...Και πάλι μπράβο!!! :worship: :worship: :worship: :worship:
 
Μπραβο στην ΕΡΤ που εστω και μετα απο τοσα χρονια ξεκιναει κατι τετοιο - κανενα μπραβο ομως για τον τροπο με τον οποιο το κανει.

Η συζητηση (και το σχετικο κραξιμο) εχει ξεκινησει στο Εθνικο Μετσοβιο Πολυτεχνειο

http://foss.ntua.gr/forum/index.php?PHPSESSID=72f057f78ebc5b7639269a3677e7adcb&topic=559.msg4795;topicseen#msg4795

και παραλληλα στον Hellug

http://forum.hellug.gr/b39/t491/0/?topicseen

----------------------------------------------------------------------------

Πάντως έχω την αίσθηση ότι με Linux και άλλα αρχεία έχουν πρόβλημα στο να ανοίξουν, όχι μόνο της ΕΡΤ
Τι εννοεις προβλημα ? μιλας για αρχεια των Windows ? και για ποια ? Αληθεια ποσοι τυποι αρχειων προγραμματων του Linux ανοιγουν στα Windows ? :biglaugh:
 
Απλά είχα καιρό να σε πειράξω...
 
Και μια μικρη προσθηκη.

Εννοειται οτι κοπιαροντας την mms url του file μπορουμε να το κατεβασουμε με ανεση - αλλα επισης μιας και μας απασχολησε, μπορουμε να δουμε και απο Linux τα videos στο site, αρκει να εγκαταστησουμε το mplayer plugin.

Η σελιδα του ειναι αυτη , αλλα πριν βιαστειτε να κατεβασετε τον source code και να κανετε compile , ψαξτε τον Εγκαταστατη σας (Synaptic, pacman κλπ) γιατι υπαρχουν ετοιμα πακετα σε ολες σχεδον τις διανομες.

Το ονομα που συνηθως χρησιμοποιουν ειναι το mplayeplug-in ή mplayer-plugin.
 
Δεν ξερω αν το πηρατε χαμπαρι αλλα εχει γινει ανανεωση στην σελιδα της ΕΡΤ για το αρχειο. Επιτελους!
 
Εχει τιποτα καινουριο της προκοπης???
 
johnalepou είπε:
Εχει τιποτα καινουριο της προκοπης???
Δεν μπόρεσα να καταλάβω ποιες εκπομπές είναι οι "καινούργιες" στο site. Έπρεπε να αναφέρουν σε κάποιο σημείο ποια προγράμματα "ανέβηκαν" πρόσφατα στο site για να διευκολύνουν τους αναγνώστες, αλλά ΕΡΤ είναι αυτή...

ChristosM, εσύ τι καινούργιο είδες?
 
Πίσω
Μπλουζα