Το δικο μου 2600

asemnos

RetroActive
Joined
11 Ιαν 2010
Μηνύματα
394
Αντιδράσεις
3
Ήταν Δεκέμβριος 2008. Ήμουν ακόμα φοιτητής. Χτυπάει τηλέφωνο απο τον πατέρα μου.

- ''Ντριιιιν''

- Ναι?

- Έλα αγόρι μου. Τί κάνεις?

- Καλά πατέρα. Εσείς τί κάνετε?

- Μια χαρά κι εμείς. Σου έχω μια έκλπηξη όταν έρθεις.

- Τί?

- Θα το δεις..

- Έλα λέγε! (κλασικό)

- (παύση) . . . Βρήκα ενα Atari 2600 στην κούτα του, σαν καινούριο είναι.

- (γκλουπ) - (στραβοκατάπια)... Πλάκα μου κάνεις ρε πατέρα?

- Όχι αλήθεια σου λέω! Θα το δεις όταν κατέβεις.

Όταν τελικά πήγα στο πατρικό μου μετά απο κανένα μήνα, το αντίκρισα. Ενα Atari 2600, αυτό με τους 6 μοχλούς, ΑΘΙΚΤΟ, χωρίς την παραμικρή γρατζουνιά, ούτε καν σκόνη, τέλεια κατάσταση τα πλαστικά και το ξύλο, μαζι με ενα χειριστήριο (άθικτο και αυτό), καλώδια και 8 cartridges. Παραλίγο να κάνω το σταυρό μου, το ομολογώ. Το έβαλα στην TV, έτρεξε τέλεια. Αυτή τη στιγμή κοσμεί το δωμάτιό μου.

Άντε να βρω και ενα Nomad!

...

Ι wish...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
όπως συνηθίζουν να λένε στα ξένα φόρουμ...

"if i see no photo, then it didn't happen" :p

περιμένουμε χεχε
 
Καλορίζικοοοο!!!!! :thumbup:

Χμ... Πρέπει να αποκτήσω κι εγώ ένα woody, one of these days...
 
asemnos είπε:
χωρίς την παραμικρή γρατζουνιά...
Καλοπαιχτο, αλλα φροντισε να προσθεσεις λιγο πορτοκαλι χρωμα στην πανω αριστερη γωνια του trimming του panel, μιας και του λειπει (απο φθορα φανταζομαι).. :)

Για καλο και για κακο εγω θα ελυνα το μηχανημα και θα του εριχνα μια ματια, περισσοτερο για ιχνη υγρασιας (ριξε του και κανενα ζεσταμα), μιας και απο οτι διακρινω στα labels των Atari Carts εχουν ιχνη που μονο τρελη υγρασια μπορει να δημιουργησει.. Τα labels της Atari δεν προκειται ποτε να εμφανισουν ιχνη αν δεν εκτεθουν σε υγρασια για πολυ καιρο, για αυτο και θα με εβαζε σε υποψια και για το υπολοιπο μηχανημα..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κουκλί!!!!

Κλασική και αξεπέραστη ομορφιά!!!

phil_vr είπε:
Καλοπαιχτο, αλλα φροντισε να προσθεσεις λιγο πορτοκαλι χρωμα στην πανω αριστερη γωνια του trimming του panel, μιας και του λειπει (απο φθορα φανταζομαι).. :)
χαχαχα...δεν παίζεσαι μιλάμε όμως!!!! :p
 
Πολύ ωραίο! Που το βρήκε; Εμενα η μανα μου μια ζωη πετουσε, σιγα μη μου εφερνε σπιτι κι αλλα...
 
Να αλαζαμε και λιγο τον τιτλο του thread? Κατι σαν "Το δικο μου 2600"?

Θα ηταν λογικη κινηση να κρατηθει ενας τετοιος τιτλος για κατι σφραγισμενο και ξεχασμενο απο τον χρονο η για το comeback του Flashback3/portable 2600 (Οταν αυτο συμβει).
 
Σκέτη ομορφιά είναι!!! Καλοπαιχτο φιλε Asemnos!!!
 
Ευχαριστώ μάγκες :)

Όσο για το πού το βρήκε.. Κλασικα, δίπλα σε εναν κάδο! Την κούτα δεν την κράτησε προφανώς επειδή ήταν βρώμικη και γεμάτη μικρόβια.
 
καλοπαιχτο :)

τσιμπα και ενα Tomahawk και ενα Harmony ομως...
 
Πίσω
Μπλουζα