Το δικό μου Sega Master System II

Φωτογραφια στην τηλεοραση και να καιγεσαι μπροστα του! :D

πωπωπωπω
 
Αυτό που έκανε το Master System να ξεχωρίζει για μένα ήταν ότι είναι η μοναδική κονσόλα (ή τουλάχιστον από τις ελάχιστες) που είχαν παιχνίδι μεσα στην μνήμη, χωρίς να βάλεις κασέτα. Ετσι ακόμα και αν το αγόραζες "σκέτο" είχες πάντα έστω ένα παιχνίδι. Το δικό μου Master System 2 είχε μέσα το Alex Kid. Αλλά έχω ακούσει ότι κάποια μεταγενέστερα είχαν το Sonic, ισχύει?

Το δικό σου ποιο έχει?
 
Imgema είπε:
Αυτό που έκανε το Master System να ξεχωρίζει για μένα ήταν ότι είναι η μοναδική κονσόλα (ή τουλάχιστον από τις ελάχιστες) που είχαν παιχνίδι μεσα στην μνήμη, χωρίς να βάλεις κασέτα. Ετσι ακόμα και αν το αγόραζες "σκέτο" είχες πάντα έστω ένα παιχνίδι. Το δικό μου Master System 2 είχε μέσα το Alex Kid. Αλλά έχω ακούσει ότι κάποια μεταγενέστερα είχαν το Sonic, ισχύει?
Το δικό σου ποιο έχει?
Το master system II που ειχα , ειχε το Sonic 1!! αρα ισχυει :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
Το master system που ειχα εγω ειχε το Sonic 1!! αρα ισχυει :D
Kι εγώ το Sonic ήθελα.... αλλά και το Alex Kid δεν με χάλασε να σου πω την αλήθεια, ήταν πιο μεγάλο σε μέγεθος παιχνίδι και πολύ πιο δύσκολο, το είχα λιώσει. Ενώ το Sonic που το πήρα λίγο αργότερα όταν έπαιζα το τερμάτιζα συνέχεια με ευκολία. Και μετά πάλι έπιανα το Alex Kid και προσπαθούσα να το τελειώσω (ποτέ δεν τα κατάφερα, έχανα πάντα στο τέλος που πρέπει να δώσεις τον κωδικό).
 
Υπηρχαν διάφορα παιχνιδια που δινοντουσαν μαζι ή ηταν ενσωματωμενα. Αρχικα τα παιχνιδια ηταν σε καρτουλα (sega cart), υπηρχαν εκδοσεις με το hang-on, out-run και αλλα, μετα εδιναν cartridge παλι με διαφορα παιχνιδια και μετα τα παιχνιδια ηταν ενσωματωμενα, αρχικα με alex kidd, μετα με sonic, οπου το sonic διατηρηθηκε και στο ms3.
 
Ωραίος Νίκο. Το πιστόλι παίζει σε Flat TV; Παρεμπιπτόντως σήμερα παρέλαβα κι εγώ μερικά MS καλούδια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
Το master system II που ειχα , ειχε το Sonic 1!! αρα ισχυει :D

ακριβώς ;)

johnny19818 είπε:
Ωραίος Νίκο. Το πιστόλι παίζει σε Flat TV; Παρεμπιπτόντως σήμερα παρέλαβα κι εγώ μερικά MS καλούδια.

δε το εχω δοκιμασει ακομα John, απλα απο παλια θυμαμαι οτι για να πιασει επρεπε σχεδον να το κολλησω πανω στην tv :p

Svarth είπε:
Φωτογραφια στην τηλεοραση και να καιγεσαι μπροστα του! :D
πωπωπωπω

θα το ξανα κανω οπωσδηποτε φιλε γιατι εχω καμποσα χρονακια :D

Υ.Γ θυμαμαι ακομα που ειχα παει με τον πατερα μου να παρω κασετες απο το μαγαζι και ο τυπος τις ειχε σε συρταρια μεσα και τα ανοιγες και διαλεγες τη κλασικη ασπρη θηκη με τις μαυρες τετραγωνισμενες γραμμες (στα περισσοτερα ηταν ετσι αν θυμαμαι καλα) και το εκαστοτε σχεδιο του παιχνιδιου, δυστυχως δεν εχω τις θηκες τους, ααααααααααχ ωραια πραματααα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα lightguns παιζουν μονάχα σε CRT τηλεοράσεις και monitors.
 
Πίσω
Μπλουζα