Το εισιτήριο χωρίς επιστροφη για την ΝΥ

Juanita

Retro PaTRi@RcH
Joined
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.263
Αντιδράσεις
347
Ο Τέρρυ στέλνει στην Κάντυ ένα μονό εισιτήριο για την παράσταση "Ρωμαίος και Ιουλιέττα"

Επιτέλους το όνειρό του να την έχει κοντά του γίνεται πραγματικότητα...

Πιστεύετε πως αν τα πράγματα με τη Σούζυ δεν έρχονταν έτσι, η Κάντυ δε θα επέστρεφε στο Σικάγο, στον Άλμπερτ;;;

Προβολή συνημμένου 71620

179694037521006kh4.gif
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Κάντυ θα επέστρεφε στον Άλμπερτ. Εννοείται αυτό!


Θα επέστρεφε για να τον φροντίζει μέχρι να ξαναβρεί τη μνήμη του!



Όμως θα είχαμε ένα τέλειο ρομάντζο ανάμεσα σε Τέρρυ και Κάντυ!
:heartcloud:


Θα ήταν μαζί, ευτυχισμένοι!!!



Κι όταν με το καλό ο Άλμπερτ θα ξανάβρισκε τη μνήμη του, ο Τέρρυ θα πήγαινε να του ζητήσει και επίσημα το χέρι της Κάντυ!



Επίσης θα πλάκωναν το Νηλ στις σφαλιάρες και οι δυο μαζί!!!
:diablotin:


Χμμμ....
:wait2: γι'αυτό το τελευταίο θα έπρεπε να γράψουμε ένα φανφικ... Τέρρυ και Άλμπερτ εναντίων Νηλ! :D


 
Ήθελα να ΄μαι... εισιτήριο στην τσέπη σου

Ωραία!!!

Έχεις μιά ιδέα για το ποιό θα είναι το περιεχόμενο του επόμενου φικ σου!!! :D

(μίνι... έστω... )

Συμφωνώ μαζί σου!

Η Κάντυ θα γυρνούσε στον Άλμπερτ αφού όμως περνούσε λίγες μέρες κοντά στον Τέρρυ...

Και φαντάζομαι διάφορα σενάρια και ίντριγκες από την Ελίζα όταν θα έβλεπε την Κάντυ κοντά στον Τέρρυ.

Να μην αναφέρω τη Σούζυ που μάλλον θα απαγόρευε στον Τέρρυ να παίξει το ρόλο του Ρωμαίου αν στην πρώτη σειρά καθόταν η Κάντυ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Juanita είπε:
[Συμφωνώ μαζί σου!

Η Κάντυ θα γυρνούσε στον Άλμπερτ αφού όμως περνούσε λίγες μέρες κοντά στον Τέρρυ...

Και φαντάζομαι διάφορα σενάρια και ίντριγκες από την Ελίζα όταν θα έβλεπε την Κάντυ κοντά στον Τέρρυ.

Ακριβως το ιδιο πιστευω και γω.

Αλλα για μισο λεπτο... ο Αλμπερτ δεν ηξερε οτι το εισιτηριο της Καντυ ηταν oneway??? Δεν θα σκεφτονταν και ο ιδιος αυτο το ενδεχομενο, οτι δηλαδη η Καντυ θα εμενε εκει?
 
Πιστεύω ότι το εισητήριο χωρίς επιστροφή ο Τέρρυ το έστειλε καθαρά συμβολικά!


Με αυτή την κίνηση ήθελε να πει στην Κάντυ ότι την αγαπάει και σκοπεύει να μείνει μαζί της για πάντα!!!
 
Ναι αλλωστε (αν θυμαμαι καλα) ετσι λεει και ο ιδιος οταν ηταν κατω απο το παραθυρο του ξενοδοχειου οπου εμενε η Καντυ.
 
O Άλμπερτ πριν φύγει η Κάντυ για τη Νέα Υόρκη την παρακολουθεί από το παράθυρο του σπιτιού τους και εύχεται να γυρίσει γρήγορα πίσω...


Άλλωστε, οι μέχρι τότε επιλογές της έδειχναν πως για κανένα λόγο δε θα έφευγε από δίπλα του...


Βέβαια, ίσως να μην την περίμενε τόσο νωρίς και σίγουρα όχι λιπόθυμη στα χέρια του...

 


Πιστεύω πως τότε άρχισε να συνειδητοποιεί τον έρωτά του για την Κάντυ...


 


 
akaliakoukou είπε:
Πιστεύω ότι το εισητήριο χωρίς επιστροφή ο Τέρρυ το έστειλε καθαρά συμβολικά!
Με αυτή την κίνηση ήθελε να πει στην Κάντυ ότι την αγαπάει και σκοπεύει να μείνει μαζί της για πάντα!!!
Iσως η akaliakoukou να εχει δικιο, αλλα παλι πιστευω (ευσεβης ποθος) οτι δεν θα εφευγε η Καντυ απο την Νεα Υορκη αν δεν ειχαν συμβει τα γεγονοτα με τον προβολεα :wub: (με επιασε παλι η κριση...ισως γιατι διαβασα το τερρυκο φικ της akaliakoukou :heartcloud: ).

Φυσικα το να εμενε η Καντυ στην Νεα Υορκη θα ηταν τεχνικα αδυνατο. Υπαρχουν ενα σωρο εμποδια και δυσκολιες που θα επρεπε να αντιμετωπισουν:

1. πού θα εμενε η Καντυ?

2. τι θα γινοταν με τη δουλεια της?

3. τι θα εκανε ο Αλμπερτ?

4. τι θα ελεγε ο κοσμος?

Αλλα παλι, με λιγη καλη θεληση και πολυ πολυ αγαπη, ολα μπορουν να γινουν...κοινως, αφηστε με να ονειρευομαι :heartcloud:
 
Βασικά από τα παραπάνω το μόνο που μέτραγε ήταν ο Άλμπερτ.

Η Κάντυ είχε αποδείξει στο παρελθόν απέδειξε όμως και στην πορεία πως ούτε ο κόσμος την ένοιαζε αν θα πει κάτι, ούτε η δουλειά της!:ccool:

Το που θα έμενε... :wait2: εμμμ εντάξει...

Στην αγκαλιά του Τέρρυ δε θα χωρούσε μιά χαρά;;; :heartcloud:
 
Juanita είπε:
Το που θα έμενε... :wait2: εμμμ εντάξει...

Στην αγκαλιά του Τέρρυ δε θα χωρούσε μιά χαρά;;; :heartcloud:
Αχχχχχ :heartcloud: υπεροχο ακουγεται.... :hurrah:

Eτσι Juanita...φαντασιωσε με κ'αλλο :hurrah:
 
Κατ'αρχήν, σαν θέλει η νύφη κι ο γαμπρός... όλα γίνονται!!!


Θα μπορούσε κάλλιστα, και δουλειά να βρει στη Νέα Υόρκη και σπίτι, και ο Άλμπερτ να μετακομίσει προς τα κει...όσο για τον κόσμο, δεν θα αποτελούσε πρόβλημα!!!



το πρόβλημα είναι η Μιζούκι-φόνισσα!!!
:rant: :rant:


Σκοτώνει ανθρώπους κι αγάπες!!
:frypan: :bash: :banghead: :cry: :cry:


 
Oι μεγαλες αγαπες δεν πεθαινουν ποτε akaliakoukou :hurrah:

Mαζευτε με...σε καλο μου, τι με επιασε σημερα και βλεπω συννεφακια??? :heartcloud:
 
... Μάτια που δεν βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται

μου 'πες κάποιο βράδυ με παράπονο πικρό

Οι έρωτες καρδιά μου δεν πεθαίνουν μα κοιμούνται

για να μπορούν μετά να ξεγελάνε τον καιρό...
 
Μα, τώρα Juanita με προκαλείς να αρχίσω τα σκυλάδικα...





Λένε λένε πως ξεχνιούνται



μάτια που δεν βλέπονται,



όμως πιο πολύ αγαπιούνται,



πιο πολύ τρελαίνονται!...
 
Δεν είναι σκυλάδικο το δικό μου...:dribble:

Του Μίλτου Πασχαλίδη είναι... :burn:
 
:rofl: Το ξέρω, βρε!!!... Για τον αντίλογό μου λέω...
 
Δεν ξερω τι λες juanita, αλλα οι ανεκπληρωτοι ερωτες παιρνουν μυθικες διαστασεις στα ματια και την καρδια μας. Αυτο νομιζω οτι εχει συμβει με την σχεση Καντυ-Τερρυ μεσα μου: (τοσα επεισοδια)x(τοσα χρονια)x(τοσο ονειρα)->απειρο (δεν υπαρχει το συμβολο του απειρου :frypan: )
 
domniki είπε:
Δεν ξερω τι λες juanita, αλλα οι ανεκπληρωτοι ερωτες παιρνουν μυθικες διαστασεις στα ματια και την καρδια μας. Αυτο νομιζω οτι εχει συμβει με την σχεση Καντυ-Τερρυ μεσα μου: (τοσα επεισοδια)x(τοσα χρονια)x(τοσο ονειρα)->απειρο (δεν υπαρχει το συμβολο του απειρου :frypan: )



---> + οο

:what: με λίγη καλή διάθεση...
 
domniki είπε:
Δεν ξερω τι λες juanita, αλλα οι ανεκπληρωτοι ερωτες παιρνουν μυθικες διαστασεις στα ματια και την καρδια μας. Αυτο νομιζω οτι εχει συμβει με την σχεση Καντυ-Τερρυ μεσα μου: (τοσα επεισοδια)x(τοσα χρονια)x(τοσο ονειρα)->απειρο (δεν υπαρχει το συμβολο του απειρου :frypan: )
Παίρνουν μυθικές διαστάσεις γιατί δε ζυμώνονται με την πραγματικότητα...

Παραμένουν όνειρα που δεν χάνουν τη ζωηρότητα των χρωμάτων τους, δεν ξεθωριάζουν να γίνουν παλ...

Αν όμως εκπληρώνονταν ένας θεός ξέρει αν θα μετουσιώνονταν σε κραταιά αγάπη.

Και εκεί είναι το μεγάλο στοίχημα... Η αγάπη που νιώθεις για τον άνθρωπό σου να είναι αληθινή, δυνατή, αλύγιστη απόλυτη...
 
Πίσω
Μπλουζα