Το "ηλεκτρονικό μπουφάν"

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.051
Θυμάται κανείς το "ηλεκτρονικό μπουφάν", που πάνω δεξιά στην τσέπη, είχε τα φωτάκια του ΚΙΤΤ ;

Πάμε και το σχετικό τραγουδάκι (όλοι μαζί) :


Το ηλεκτρονικό μπουφάν, το ηλεκτονικό μπουφάν,



όλα τα παιδιά φοράνε, με τον ΚΙΤΤ που αγαπάνε !
 
...Και τα μπλουζάκια με τη φωτογραφία του ΚΙΤΤ με τα φωτάκια που αναβόσβηναν! :)
 
Θελω ενα στο νουμερο μου...ΚΟΛΑΣΜΕΝΑ
 
Wally...κάτι σαν αυτό...βάλει;

KnightRider.JPG
 
Παιδιά, ψάχνω το video από το Ηλεκτρονικό Μπουφάν! Το έχετε βρεί? :)
 
Αναφορά στο ηλεκτρονικό μπουφάν που "όλα τα παιδιά φοράνε, με τον ΚΙΤΤ που αγαπάνε" γίνεται και στο τραγούδι των Ημισκούμπρια "Παραμένουμε μουρλοί", από το δίσκο τους "Στενές επαφές με τρεις τύπους" του 1998, εκεί προς το τέλος του κομματιού. Όταν το άκουγα μικρός αλλά και μέχρι πρόσφατα δεν καταλάβαινα αυτή την αναφορά, αλλά τώρα κατάλαβα σε τι αναφερόταν ο στίχος!
 
Πρέπει να ήταν εξαιρετικά καλόγουστο... :D
 
nwntas είπε:
Αναφορά στο ηλεκτρονικό μπουφάν που "όλα τα παιδιά φοράνε, με τον ΚΙΤΤ που αγαπάνε" γίνεται και στο τραγούδι των Ημισκούμπρια "Παραμένουμε μουρλοί", από το δίσκο τους "Στενές επαφές με τρεις τύπους" του 1998, εκεί προς το τέλος του κομματιού. Όταν το άκουγα μικρός αλλά και μέχρι πρόσφατα δεν καταλάβαινα αυτή την αναφορά, αλλά τώρα κατάλαβα σε τι αναφερόταν ο στίχος!
Σε ποιο σημείο βρε αδερφέ; Το άκουσα 3 φορές τώρα, μήπως είναι άλλο κομμάτι;
 
Ρέ παιδιά θυμάται κανείς ένα μπουφάν που πάνω αριστερά είχε τον ιπότη της ασφάλτου? έπαιρνε και μπαταρίες και αναβόσβηνε ο κιτ.
 
Προφανώς λες για το "ηλεκτρονικό" μπουφάν! :)

Μετέφερα την ερώτησή σου στο σωστό θέμα, μιας και υπάρχει! ;)
 
το "ηλεκτρονικο μπουφαν" το θυμηθηκατε, γι αυτα εδω τα μπλουζακια με τα φωτακια τι λετε;
 
D@redevil είπε:
Προφανώς λες για το "ηλεκτρονικό" μπουφάν! :)
Μετέφερα την ερώτησή σου στο σωστό θέμα, μιας και υπάρχει! ;)
Ά εντάξει ευχαριστώ έχω φάει κόλημμα με το μπουφάν να το βρώ αλλά πουθενά.
 
θυμαμαι κατι σχολικες τσαντες με φωτακια που ειχαν βγει στα τελη του 90 και ειχαν και εκεινη την διαφιμηση που ερχοταν το διαστημοπλοιο και εριχνε την τσαντα
 
θανος είπε:
θυμαμαι κατι σχολικες τσαντες με φωτακια που ειχαν βγει στα τελη του 90 και ειχαν και εκεινη την διαφιμηση που ερχοταν το διαστημοπλοιο και εριχνε την τσαντα
Ααα, λες τη Space Bag της Nikki! Την είχα κι εγώ! Ήταν όντως εντυπωσιακό σαν εφέ, αν και δεν το χρησιμοποιούσα πολύ συχνά.
 
Ρε παιδιά έχω κόλλημα να βρω κάτι για ένα μπουφάν την εποχής breakdance με...μεγάφωνα. Πρέπει να είχε διαφημιστεί για πολύ λίγο.

Αν κάποιος έστω θυμάται κάτι ας το επιβεβαιώσει. Είμαι σίγουρος πως δεν το φαντάστηκα!
 
chris73 είπε:
Ρε παιδιά έχω κόλλημα να βρω κάτι για ένα μπουφάν την εποχής breakdance με...μεγάφωνα. Πρέπει να είχε διαφημιστεί για πολύ λίγο.Αν κάποιος έστω θυμάται κάτι ας το επιβεβαιώσει. Είμαι σίγουρος πως δεν το φαντάστηκα!
Ναι, την διαφήμιση την θυμάμαι και εγώ λίγο!

Άρα η δεν τι φαντάστικες, ή το φανταστίκαμε μαζί.. :p
 
Βρηκα το παρακατω βιντεακι στο γιουτιουμπι...

δεν πολυκαταλαβαινω τι λεει (παρα μονο οταν μιλαει ο Michael/ David... :D ) γιατι η συνεντευξη ειναι στα Ισπανικα.:what:

Tο θεμα δεν ειναι το τι λεει αλλα το τι φοραει οταν σηκωνεται καποια στιγμη στο 3:38... :eek:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα