Το ημερολόγιο της Χριστίνας - εκδόσεις Παπαδόπουλος

zouzou

RetroMaNiaC
Joined
8 Δεκ 2009
Μηνύματα
797
Αντιδράσεις
209
Ένα πολύ αγαπημένο μου παραμυθάκι!

Το πρώτο, το γαλάζιο μου το είχαν φέρει το 80κάτι σαν δώρο. Είναι μοναδικό πώς ένα τόσο δα μικρό δωράκι μπορεί να χαρίσει τόση γλύκα σε ένα παιδάκι!

Τα άλλα δύο τα βρήκα μια δεκαετία μετά σε ένα βιβλιοπωλείο στη Σόλωνος που είχε κάποια φτηνά παλιά βιβλία (δε θυμάμαι πώς το λέγανε) αλλά που δυστυχώς έκλεισε νωρίς.

Χάρηκα όμως που βρήκα έστω και σε πιο πρόσφατη έκδοση δύο ακόμη παραμυθάκια της σειράς!

Αν κάποιος ξέρει πού μπορώ να βρω και τα υπόλοιπα αν υπάρχουν, τον ευχαριστώ!

Προβολή συνημμένου 37364Προβολή συνημμένου 37366 Προβολή συνημμένου 37365
 
Τα αγαπημένα μου βιβλία!!!Ευχαριστώ zouzou!!!
 
zouzou σ ευχαριστουμε πολυ! εγω ειχα μονο το "παιχνιδια και ονειρα" :)

κυκλοφορουν ακομα;
 
Θα ήθελα να ευχαριστήσω και από εδώ την Candy4ever για το πολύ όμορφο δωράκι που μου έκανε :)

Δεν περίμενα ότι μετά από τόσα χρόνια, θα συμπλήρωνα τη σειρά με αυτόν τον όμορφο τρόπο.

Νομίζω ότι η επιτυχία αυτής της μεγάλης παρέας εδώ, είναι ότι η αγάπη μας για τα παιχνίδια και κάθε τι παλιό,

πηγάζει από αγάπη γενικότερη, από αυτή την παιδική που μοιράζεται απλόχερα... :flower:
 
Πρέπει να τα 'χα και εγω αλλά αμυδρά τα θυμάμαι. Ονειρική η εικονογράφιση, ζουζου σε ευχαριστούμε πολύ για το ανέβασμα :)
 
Λόγω συνωνυμίας με τη μικρή πρωταγωνίστρια των ιστοριών τα βιβλιαράκια μου άρεσαν πολύ.

Η σειρά περιλάμβανε τα βιβλία

-Συνάντηση κάτω από τη βροχή

-Παιχνίδια και όνειρα

-Οι φίλοι μου

-Τα μεγάλα ταξίδια

-Μια φανταστική περιπέτεια

-Μια ενδιαφέρουσα βραδιά

-Φίλοι και μπελάδες

-Ζωγράφος με ταλέντο

τα βιβλιαράκια που είχα, από το προτελευταίο λείπει το εξώφυλλο, πρέπει να είναι το βιβλιαράκι ''Ζωγράφος με ταλέντο''.

ΧΡΙΣΤΙΝΑ 6.jpg

ΧΡΙΣΤΙΝΑ 7.jpg

ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1.jpg

ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2.jpg

ΧΡΙΣΤΙΝΑ 4.jpg

χριστινα.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα θυμάμαι από την αδερφή μου αυτά. Το avatar της Caprice δεν είναι η Χριστίνα?
 
Πίσω
Μπλουζα